Dulcia – Ochranný pleťový krém proti slunečnímu záření SPF 6 50 ml

Svěží krém proti slunečnímu záření na bázi bezpečných minerálních filtrů chrání pokožku před UV zářením. Vytváří na pokožce neviditelnou bariéru, má lehkou a příjemně chladivou konzistenci. Pleť také rozzařuje a dodává jí hydrataci.

chrání před spálením, stárnutím buněk, ztrátou přirozené obranyschopnosti pokožky

vhodný pro všechny typy pleti i na citlivou pleť

vytvoří na pleti ochranný film, který chrání pokožku

je neparfémovaný a nezanechává bílý film

489 

Není skladem

Nechte se informovat o opětovném naskladnění tohoto produktu.

Možnosti dopravy

 

Ochranný pleťový krém proti slunečnímu záření SPF 6 značky Dulcia natural

Svěží krém proti slunečnímu záření na bázi bezpečných minerálních filtrů chrání pokožku před UV zářením . Vytváří na pokožce neviditelnou bariéru, má lehkou a příjemně chladivou konzistenci.

Ochraňuje pokožku před spálením, stárnutím buněk, ztrátou přirozené obranyschopnosti pokožky a pokožku rozzáří a dodává hydrataci. Je neparfémovaný a nezanechává bílý film.

Krém je dermatologicky testován, je hypoalergenní a nevyvolává nepřiměřené reakce pokožky na sluneční paprsky. Kromě ochrany pokožky ji krásně hydratuje a pomáhá předcházet jejímu stárnutí a snižuje záněty.

Ochranný krém je vyroben unikátní technologií a je složen z těch nejmodernějších a zároveň nejšetrnějších složek. Pokožku účinně chrání před nežádoucími účinky UVA a UVB záření a rovněž záření, které způsobuje modré světlo, například z monitoru počítače či mobilu.

Pomocí moderní a pokrokové technologie implementování fyzikálních filtrů do přírodní emulze jsme vytvořili šetrný a hypoalergenní krém, který nezanechává na pokožce bílý film. Pracuje na bázi fyzikálních filtrů v bezpečné mikro formě, které se nevstřebávají do organizmu, jsou biologicky neaktivní az pokožky se snadno odstraňují.

Inovativní složení přípravku je určeno k ochraně před UV zářením. Je vhodný pro všechny typy pleti, včetně citlivé, mastící se pokožky a také pro pokožku s výskytem akné. Složení potlačuje zánětlivé procesy v kůži, které se dějí následkem UV záření a jako synergický efekt jsme zaznamenali i snížení zánětů, které jsou způsobeny jinými vlivy. bakteriemi způsobujících akné nebo kuperózu.

Krém má mimořádně luxusní složení , obsahuje bohaté rostlinné oleje, aloe vera a směs aktivních látek. Pleť vyživuje, hydratuje a chrání. Vzácná zelená rostlina matcha prémiové kvality, která je dovážena přímo z Japonska, má vysoké antioxidační vlastnosti, protizánětlivé účinky a zásobuje buňky energií. Přípravku dodává neobyčejnou účinnost a propůjčuje mu i nádhernou sytou zelenou barvu.
Modrozelená mikrořasa Phormidium persicinum oddaluje stárnutí pokožky, navrací jí svěžest a zářivost, ochraňuje DNA pokožky a zajistí ochranu buňkám před jejich poškozením sluncem. Tento mimořádně účinný krém odráží kromě slunečního záření také modré světlo z monitorů . Působí proti foto stárnutí pleti a pokožku vyživuje. Efektivně chrání pokožku před spálením, fotostárnutím buněk a ztrátou přirozené obranyschopnosti a vlhkosti.

Přípravek obsahuje kromě minerálních filtrů také přírodní SPF boostry, které zvyšují účinnost filtrů. Krém nezanechává bílý povlak na pleti, proto je vhodný pro každodenní použití. Jeho lehká konzistence vyhovuje všem typům pleti, je vhodný pod make up.

NÁŠ TIP: U některých typů pleti jím můžete nahradit denní pleťový krém (mastící se a smíšená pleť). U suchého typu pleti nebo u zralé pleti můžete pod tento ochranný krém používat svůj oblíbený pleťový krém. Krém sjednocuje odstín pleti a díky tomu lze vynechat makeup (dle typu a stavu pleti).

Jak vybrat vhodný ochranný faktor?

OCHRANNÝ FAKTOR SPF 6
Ochranný pleťový krém SPF 6 je určen pro běžné používání. Svou pokožku s ním ochráníte během mírných slunečných dnů nebo pro denní používání mimo nejslunečnější měsíce v roce. Výšku ochranného faktoru si vybírejte podle fototypu Vaší pokožky.

Fototyp pokožky

Co se týče genetických dispozic a vzhledu naší pokožky, rozlišujeme několik různých fototypů.

DÍTĚ KETLSKÝ TYP SEVERSKÝ TYP SMÍŠENÝ TYP STŘEDOZEMNÍ TYP
FOTOTYP_4 FOTOTYP_4 FOTOTYP_4 FOTOTYP_4 FOTOTYP_4
BARVA NEOPÁLENÉ KŮŽE s nádechem růžové bledá béžová či olivová hnědá
PŘIROZENÁ BARVA VLASŮ zrzavá blond kaštanová, tmavá blond hnědá, černá
BARVA OČÍ světlé barvy modré, šedé nebo zelené tmavé hnědé, černé
PŘIROZENÁ DOBA OCHRANY 5 MIN. 5-10 MIN 10-15 MIN. 15-20 MIN. 20-30 MIN.

Co znamená SPF číslo na opalovacích krémech?

spf rovnice

OCHRANNÝ SLUNEČNÍ FAKTOR (SPF)
SPF faktor udává dobu, po kterou můžeme zůstat na slunci bez spálení. Je to tedy čas, který můžeme zůstat na slunci s použitím krémů určitého faktoru.
Prodlužuje čas který můžete zůstat na sluníčku, aniž byste se spálili a zůstali ochráněni před negativním vlivem UV záření.

Rozlišujeme tyto stupně ochrany / výšku faktoru:

 • nízká ochrana SPF 6,10
 • střední ochrana SPF 15, 20, 25
 • vysoká ochrana SPF 30, 50
 • velmi vysoká ochrana SPF 50+

Při pobytu na sluníčku myslete i další způsoby ochrany:

 1. Nevystavujte se zbytečně dlouho přímému sluníčku a zůstaňte co nejvíce ve stínu.
 2. Použijte vhodný SPF krém dle Vašeho fototypu pleti, dle stupně opálení Vaší pokožky, dle ročního období a místa, kde se nacházíte.
 3. Nezapomínejte na reaplikaci opalovacího krému během dne
 4. Chraňte se brýlemi, kloboučkem nebo jinou vhodnou pokrývkou hlavy, oblečením.
 5. V době mezi 11 – 15 hodinou se na silném sluníčku pohybujte omezeně.
 6. Dodržujte pitný režim a doplňujte do své pokožky hydrataci pomocí vhodných hydratačních přípravků.

Aktivní látky v ochranném pleťovém krému:

FYZIKÁLNÍ – MECHANICKÉ – MINERÁLNÍ UV FILTRY:

NON NANOMETRIC SUNSCREEN – aktivní minerální látky působí na povrchu pokožky a odrážejí škodlivé UV paprsky. Vytváří na povrchu pokožky tvz. efekt zrcadla, tedy od pokožky odrazí UV paprsky. Na rozdíl od chemických filtrů do pokožky nepronikají, vytvářejí ochrannou vrstvu na povrchu pokožky.

Výhody:

 • chrání před UVA a UVB paprsky
 • působí okamžitě po nanesení
 • vhodné pro všechny typy pokožky včetně dětské a citlivé
 • nezpůsobují množení volných radikálů
 • vhodné i pro lidi s onemocněními pokožky – totiž odrážejí teplo z povrchu kůže na rozdíl od chemických filtrů, které teplo vytvářejí, pohlcují uvnitř kůže
 • během doby spotřeby neklesá jejich účinnost (u chemických filtrů klesá účinnost)
 • nejsou škodlivé pro mořskou faunu a flóru

Anorganický kompozit NON NANO s vlastnostmi vhodnými pro použití jako UV filtr v kosmetice. Velikost částic je v mikrometrech. Velikosti částic nejsou v rozsahu nanometrů (1-100 nm) a poskytuje vysokou úroveň ochrany před UVA a UVB. Sestává z kompozitu ZnO, TiO2 a SiO2, vyvinutého patentovanou technologií, která poskytuje širokopásmovou ochranu před UV zářením a nabízí bezpečnou a účinnou ochranu před UV paprsky.

Distribuce velikosti částic byla stanovena pomocí Nanoparticle Tracking Analysis (NTA) charakterizační techniky, která využívá vlastností rozptylu světla i Brownova pohybu k získání velikosti částic ve vzorcích.

MATCHA : Nejvzácnější ze všech zelených čajů se získává mletím nejkvalitnějších čajových lístků na kamenném mlýně. Nejhodnotnější čaje se v Japonsku používají pro slavnostní ceremoniální obřady, jejichž cílem je vzájemné propojení všech pěti smyslů pro dosažení duševní harmonie.

Unikátní vlastnosti práškového čaje Matcha ovlivňuje jeho zastínění před sklizní, které v rostlinách zásadně zvyšuje množství chlorofylu as tím souvisejících bioaktivních látek. Matcha je plná silných antioxidantů Epigallocatechin-galat (EGCG) s vynikajícími protirakovinnými vlastnostmi, které v organismu vyhledávají a ničí volné radikály. Velmi významná je i jejich schopnost posílit organismus při boji s viry přes mechanismus blokování enzymu 3-chymotrypsin proteázy (3CL), který po napadení člověka silným virem negativně ovlivňuje přiměřenou imunitní reakci buněk. Polyfenoly z tohoto čaje mají silné protizánětlivé účinky. Katechiny navíc výrazně snižují cholesterol. Pro pokožku je významný obsah polyfenolů a katechinu, které mají silné protizánětlivé a anitoxidační účinky. Matcha této kvality a molekulární velikosti se vyznačuje nejvyšší hodnotou absorpční kapacity kyslíkových radikálů ze všech dostupných super potravin.

Konomi Organic Matcha – je unikátní zelený japonský čaj, pěstovaný a zpracovaný v souladu s přísnými ekologickými požadavky. Organicky pěstované čajové listy se pěstují výlučně přírodními procesy, takže velikost úrody a obsah bioaktivních látek, které ovlivňují chuťové vlastnosti čaje se rok od roku mění. Matcha této kvality a molekulární velikosti se vyznačuje nejvyšší hodnotou absorpční kapacity kyslikových radikálů ze všech dostupných super potravin.

PHORMISKIN : Chrání pokožku před UV zářením, čímž oddaluje projevy stárnutí a vrací pokožce svěžest a zářivost. Jeho ochranná aktivita je přičítána podpoře syntézy speciálního antioxidačního proteinu thioredoxinu v mitochondriální membráně a cytoplasmě kůže.

VITAMIN B3 : Pomáhá v pleti zadržet vodu a pro zdraví pokožky je nezbytný. Zvyšuje produkci fibroplastů a tím podporuje elasticitu kůže. V našem přípravku na opalování vytváří ochrannou bariéru před ztrátou vody a obnovuje kožní bariéru. Napomáhá sjednocení barevných nedokonalostí pleti a rozjasňuje pokožku. Má mimořádně pozitivní účinek pro lidi, kteří jsou citliví na sluneční záření a pro lidi, kteří trpí fotodermatitidou.

SENSOLENE® LIGHT : Multifunkční biomimetické aktivní změkčovadlo získané z olivového oleje a olivových listů. Dodává přípravku lehký a svěží nádech a nabízí přírodní alternativu k těkavým silikonům. Působí jako hydratační faktor kůže s vynikajícími antioxidačními účinky.

GOSULIN IL: Je přírodní změkčovadlo získané z cukrové řepy a kokosu. Je 100% přírodního původu a 100% biologicky odbouratelný. Přispívá k luxusnímu pocitu na pokožce, zjemňuje ji a zabraňuje ztrátě vlhkosti. Zajišťuje lehký a nemastný pocit z výrobku. Pomáhá rozptýlit minerální UV filtry a tím napomáhá snižovat bílý film na pokožce a dobrou roztíratelnost ochranného krému.

ALGAE OLEJ Z ŘAS: Stabilní a luxusní tekutý olej na biologické bázi, vytvořený transformačními silami z mikrořas. Řasy používané k výrobě vysoce stabilního oleje jsou mikro řasy, které původně pocházejí z mízy kaštanu. Biotechnologie umožňuje jeho získání řas AlgaPūr™ s vysokým profilem udržitelnosti a ochrany přírody a jejích zdrojů.

Vysoce stabilní olej obsahuje více než 90% prospěšných Omega-9 (kyselina olejová), která pomáhá chránit a posilovat strukturu kůže, zároveň hydratuje a tím ji ochraňuje před předčasným stárnutím.

JOJOBOVÝ OLEJ: Jojobový olej je vlastně tekutým voskem a přezdívají jej i „tekuté zlato“. Je odpovědí na suchou, citlivou a popraskanou pokožku, přičemž navíc regeneruje a vyhlazuje pleť. Svojí strukturou je velmi podobný lidskému kožnímu mazu, má protizánětlivé účinky, pomáhá regeneraci pokožky, ale hlavně má velmi silné hydratační schopnosti a vyznačuje se schopností udržovat přirozenou vlhkost v pokožce.

PŘÍRODNÍ VITAMIN E: 100% přírodní vitamín E je silný antioxidant, pomáhá chránit pokožku před poškozením UV zářením, jakož i zlepšit strukturu kůže a vlhkosti. Vitamin E podporuje obranyschopnost pleti, bojuje se symptomy stárnutí pleti – umí zlepšovat její strukturu, vyhlazovat ji, zvyšovat její elasticitu, redukovat vrásky a je prevencí před vznikem tzv. stařeckých skvrn.

Obnovuje buňky, prokrvuje pleť a má schopnost udržovat vodu ve svrchních částech pokožky. Tento vitamín je obzvláště vhodný pro používání během léta, protože chrání pokožku před účinky UV záření.

ALOE VERA: Je zdrojem širokého spektra vitálně důležitých elementů, jako jsou vitamíny, minerály, aminokyseliny a dokonce i enzymy, lektiny, saponiny – účinné látky proti virům, bakteriím, plísním a infekcím. Skvěle hydratuje, zklidňuje podráždění, regeneruje spálenou kůži od slunce a celkově chrání pokožku před škodlivými vlivy.

BETAKAROTEN: Olej stimuluje růst kožních buněk, obnovuje je a udržuje pružnost pokožky. Je mimořádně vhodný při péči o zralou pokožku a pomáhá pleti odolávat účinkům UV záření. Pomáhá stimulovat pigment v pokožce, které dodá krásnou, zářivou a přirozenou barvu.

UVA a UVB záření

Na úvod je dobré říci, že existují UVA a UVB záření. Které z nich je horší? UVB paprsky se podílejí na spálení od Slunce, pigmentací, poškození očí a také rakovině kůže. Pronikají však jen do epidermy – pokožky – té svrchní vrstvy, naopak UVA paprsky pronikají i do té hlubší vrstvy kůže, a proto dokážou napáchat ještě větší škody.
UVA paprsky jsou tedy zodpovědné za předčasné stárnutí pleti. V hlubší vrstvě kůže se nachází kolagen – základní stavební prvek kůže. V důsledku působení UVA paprsků vznikají reaktivní druhy kyslíku, které mají za následek oxidativní poškození buněk, ale i DNA. Takže dámy, ještě větší pozor při pobytu ve slunečních kancelářích, místnostech, kdy se nevědomě vystavujeme většímu riziku. A opět připomínáme, že je nutná celoroční ochrana pleti před jejich působením.

Vliv UVA záření na stárnutí pleti

Správná péče o pleť dokáže zpomalit proces jejího stárnutí. Speciálně v letních měsících, kdy se nadměrně vystavujeme slunečnímu záření. Pleť rychleji stárne, ztrácí vodu, proto nezapomínejme na produkty s UV faktorem a hydrataci. Kůže je jeden z mála orgánů, který přichází do kontaktu s vnějším prostředím, a tudíž její stárnutí ovlivňuje několik faktorů: vnější a vnitřní. Mezi vnitřní faktory ovlivňující naši pleť, její vzhled a proces stárnutí patří dědičnost, hormony, specifická onemocnění, ale také etnická příslušnost a typ pleti, se kterým se narodíme.

Genetika má klíčovou roli v procesu stárnutí kůže a určuje také kožní typ. Na tom závisí jakou máme buněčnou regeneraci, elasticitu, prokrvení, aktivitu mazových a potních žláz, stupeň hydratace. Hormony v období puberty a těhotenství jsou příčinou změny kvality pleti, ať už jde o akné nebo hyperpigmentaci. Rovněž v období klimakteria dochází k poklesu estrogenu, což vede ke strukturálním změnám na pleti. Všechny tyto vnitřní faktory odpovídají za zhruba 20% stárnutí pleti, zbývající část tvoří vnější faktory, takže na genetiku se můžeme „vymlouvat“ pouze částečně. Mezi vnější environmentální faktory jsou například UV záření, znečištěné ovzduší či klimatické změny. Mezi faktory životního stylu řadíme stravu, kouření, alkohol, stres.

Slunce je zodpovědné za 90% příznaků stárnutí pleti.

Většina z nich se dostaví už před 20. rokem života. Části kůže, které nebyly intenzivní a pravidelně vystavovány slunci, si zachovávají vyšší stupeň regenerace, pružnost a pevnost až do vysokého věku.

Důležitý je také typ pigmentu, kterým disponujete. Podstatně větší pozor si musí dát dámy, které mají nějaký kožní problém či narušenou kožní bariéru. V důsledku slunečního záření se kůže ztenčuje a následně to může mít kromě estetických i zdravotní následky. Kolagen v kůži se rozkládá vyšší rychlostí než při běžném stárnutí pokožky, a tedy vznikají a prohlubují se vrásky.
Opět tedy apelujeme a dáváme do pozornosti dostatečnou hydrataci pleti. Pobyt na slunci má samozřejmě své opodstatnění z hlediska zdraví, získání vitamínu D a také pozitivní nálady, ale opatřeně, co se týče intenzity vystavování se přímému slunečnímu záření. Rovněž je důležité připomenout, že sluneční záření a působení UV paprsků jsou celoroční a tedy ochraňovat pokožku před nimi je třeba během celého roku. Podle ročního období a fototypu pleti stačí správně vybrat dostačující SPF krém.

Použití

Naneste jako poslední krok v péči o svoji pleť ráno pod makeup. Vhodný k ošetřování pleti, krku, dekoltu. Potřebné je nanést důkladně na pokožku, aby nezůstala neošetřená místa, kde by se bariéra nevytvořila, tam by bylo místo kůže nechráněné.

Textura

Vyznačuje se lehkou, jemnou konzistencí, snadno se roztírá, nezanechává těžký a lepivý pocit. Je vynikající pod makeup i jako báze. Jeho magická zelená barva pleť barevně sjednocuje a překrývá případné barevné nerovnosti pleti.

Vůně

Neparfémovaný výrobek, neobsahuje ani esenciální oleje. Má jemnou přirozenou vůni, pocházející z rostliny matcha a extraktu z oliv.

Balení

Obal je vyroben z materiálu Polypropylen (PP)

Polypropylen a HDPE jsou nejzdravější možností v rámci používání plastů a nejsou známy žádné informace o tom, že by cokoli uvolňovaly do obsahu. Je to pevný a houževnatý materiál odolný vůči teplu, nepropustný pro vlhkost, světlo, odolný vůči tukům a olejům, má všestranné použití.

AIRLESS SYSTEM
Pleťová řada má obal s jedinečným airless dávkovačem. Je to velmi sofistikovaný systém výtlaku obsahu pomocí tlaku vzduchu. Vzduchotěsný systém chrání produkt před kontaminací bakteriemi a oxidací. Kromě toho krém obsahují vysoké množství funkčních složek, které jsou takto bezpečně uchráněny. Pumpičkový systém zajistí čisté a bezpečné dávkování.

Patentovaná technologie Airless zajistí, aby v krabičce nezůstávaly nepoužité zbytky krému. Celý obsah balení je beze zbytku vytištěn silným podtlakem.

Všechny plasty, které byly použity při výrobě obalů jsou bezpečné a neobsahují nebezpečnou BPA (Bisfenol A) složku.

Obaly jsou plně recyklovatelné. Plastová nádobka po použití patří do plastového odpadu a papírová krabička mezi papír. Tyto materiály se velmi jednoduše a skutečně zrecyklují a tak najdou i později své uplatnění.

Objem ochranného pleťového krému proti slunečnímu záření SPF 6 je 50 ml.

Složení ochranného pleťového krému proti slunečnímu záření SPF 6

100% přírodní složky, 70,6% z BIO produkce

Aloe Barbadensis Leaf Juice

První zápisky o léčivé rostlině aloe vera mají tisíce let a pocházejí ze starého Egypta. S aloe vera si při léčení vypomáhal i Hippokrates a Kryštof Kolumbus říkal této rostlině „doktor v květináči“. Aloe barbadensis je nejvzácnější a nejvyhledávanější odrůda aloe vera z asi 300 druhů této rostliny. Jeho účinky na krásu využívala také krásná Kleopatra, pomáhalo jí pěstovat si krásu a udržovat svěží a vitální pokožku a tělo.

Aloe vera je zdrojem širokého spektra vitálně důležitých elementů, jakými jsou vitamíny (A, B1, B2, B6, B12, C, E), minerály (vápník, fosfor, draslík, sodík, chlór, ale také mangan, měď, zinek či chrom ), aminokyseliny (aloe vera obsahuje až osm esenciálních aminokyselin) a dokonce i enzymy, lektiny, saponiny – účinné látky proti virům, bakteriím, plísním a infekcím. „Čistící“ lignin dodává schopnost proniknout látkám hluboko do kůže. Antrachinony slouží jako prostředek k tišení bolesti, ale také proti růstu bakterií a virům.

Šťáva z této rostliny má adaptogenní dispozici, to znamená, že každá buňka lidského těla využije jen ty látky, které právě potřebuje. Pro zachování zmíněných nutričních kvalit, které se nacházejí v rosolovité hmotě listu aloe vera, je důležité zajistit správné pěstování rostliny aloe vera a následně její zpracování, aby se předešlo oxidaci, během níž dochází k úbytku zdraví prospěšných látek. Rosolovitá hmota listu vystavená působení kyslíku (více než 4 hod.) oxiduje a stává se bezcennou (podobnou reakci poznáte na rozkrojeném čerstvém jablku – rychle hnědne). Aloe se musí stabilizovat.

Stabilizace je patentovaný proces za studena, který zajistí, že aloe zůstane přesně takové, jako kdybyste právě list aloe seřízli sami. Při tomto procesu není použito ani teplo (stabilizační proces probíhá při teplotě kolem 30 °C), ani chemické látky – zničily by účinné složky aloe vera. Aloe vera ochraňuje organismus před nežádoucími účinky volných kyslíkových radikálů, opravuje a regeneruje poškozené buňky a tkáň, dokáže dovést buňky imunitního systému na místo poškození. Aloe vera má silné detoxikační atributy, které pomáhají tělu při odstraňování odpadních materiálů, toxinů a bakterií iz vašeho trávicího systému.

Isoamyl Laureate, Isoamyl Cocoate

Je přírodní změkčovadlo získané z cukrové řepy a kokosu. Je 100% přírodního původu a 100% biologicky odbouratelný. Přispívá k luxusnímu pocitu na pokožce, zjemňuje ji a zabraňuje ztrátě vlhkosti. Zajišťuje lehký a nemastný pocit z výrobku. Pomáhá rozptýlit minerální UV filtry a tím pomáhá snižovat bílý film na pokožce a dobrou roztíratelnost ochranného krému.

Simmondsia Chinensis Seed Oil

Jojobový olej je vlastně tekutým voskem a přezdívají jej i „tekuté zlato“. Je odpovědí na suchou, citlivou a popraskanou pokožku, přičemž navíc regeneruje a vyhlazuje pleť. Vlasům navrací ztracený lesk a pokožce pružnost. Jojobový olej pochází z rostliny Simmondsia chinensis, která je vždy zeleným kerem a pochází z Arizony.

Jeho semena připomínají kávová zrna, i když jsou o něco větší. Jojoba je známá vysokou produkcí vysokomolekulárních esterů, které jsou podobné těm, které produkují lidské mazové žlázy. Používá se pouze k zevnímu použití, protože lidským tělem přechází v nezměněném stavu. Svojí strukturou velmi podobný lidskému kožnímu mazu, má protizánětlivé účinky, pomáhá regeneraci pokožky, ale hlavně má velmi silné hydratační schopnosti a vyznačuje se schopností udržovat přirozenou vlhkost v pokožce.

Vyhlazuje vrásky, tlumí projevy stárnutí pokožky, obnovuje tvorbu a samoobnovu kožních buněk a elasticitu pokožky. Je to naprosto přirozený olej, který nevyvolává alergické reakce a proto je vhodný i pro citlivou pokožku. Má dokonce přirozený ochranný UV filtr 3 – 4. Olej se do pokožky skvěle vstřebává a nezanechává pocit mastnoty. Obsahuje zejména nenasycené mastné kyseliny a vitamín E, jakož i množství výživných látek, stopových prvků či minerálů. Všechny tyto látky skvěle pronikají přes kůži až ke spodním vrstvám pokožky a regenerují ji zevnitř.

Polyglyceryl-6 Polyhydroxystearate, Polyglyceryl-6, Polyricinoleate

Inovativní emulgátor přírodního původu je určen zejména pro kosmetické přípravky s obsahem minerálních pigmentů nebo do sluneční kosmetiky. Díky patentované technologii založené na polyglycerolových esterech nabízí jedinečný lehký pocit z kosmetického přípravku. Výrobek nemá lepivý efekt a nezanechává mastný pocit na pokožce. Pomáhá k dokonalému rozložení pigmentů, čímž zvyšuje účinnost minerálních filtrů a udržuje hodnotu SPF.

Pokožka vypadá přirozeně zářivá, lesklá ale bez pocitu mastnoty. Navíc napomáhá hydrataci pokožky.

Dermatologicky testován, nekomedonní a vhodný i pro extra citlivou pokožku.

Copernice Cerifera (Carnauba) Wax (and) Oryze Sativa (Rice) Bran Wax

Mix rostlinných vosků v patentovaném poměru a procesu výroby. Napomáhá formulacím na ochranu před UV zářením se zvýšením SPF ochrany a tím zvyšuje sílu ochranného krému. Zajistí dobrou roztíratelnost přípravku bez bílého filmu na pokožce. Účinně disperguje minerální filtry do emulze a tak zajistí jejich dokonalé rozložení a tedy jejich účinost.

Je mimořádně dobře snášen pokožkou, vylepšuje vlastnosti produktu. Je zcela biologicky odbouratelný a naprosto neohrožuje mořský život na rozdíl od chemických filtrů a zesilovačů. Respektuje citlivost pokožky i citlivost planety.

Niacin

Niacin, vitamín B3 zařazujeme do komplexu vitamínů skupiny B. Vitamin B3 je společné pojmenování pro kyselinu nikotinovou a niacin. Ochraňuje a zlepšuje zdraví pokožky. Je součástí buněčného metabolismu a tak napomáhá ke správnému fungování enzymatických procesů.

Niacin napomáhá udržovat v pokožce vodu, zlepšuje stav citlivé pokožky (např. i růžovky) a zvyšuje její obrany schopnost. Je vynikající také na podporu léčby akné a to nejen topicky ale i vnitřně. Je užitečný dokonce i při těžkých formách akné. Zlepšuje vzhled stárnoucí pleti, rozjasňuje pokožku a proto je vhodný pro eliminaci pigmentových a stařeckých skvrn.

Pleti dodává objem, hydratuje a zabraňuje ztrátě vody. Zdaleka není prospěšný jen pro naši pokožku a vlasy. Tento vitamín je důležitý pro správné fungování celého našeho organismu a jeho nedostatek může způsobovat například únavu, problémy s trávením, psychické onemocnění a deprese.

Zinc Oxide, Titanium Dioxide, Silice

FYZIKÁLNÍ – MECHANICKÉ – MINERÁLNÍ UV FILTRY:

NON NANOMETRIC SUNSCREEN – aktivní minerální látky působí na povrchu pokožky a odrážejí škodlivé UV paprsky. Vytváří na povrchu pokožky tvz. efekt zrcadla, tedy od pokožky odrazí UV paprsky. Na rozdíl od chemických filtrů do pokožky nepronikají, vytvářejí ochrannou vrstvu na povrchu pokožky.

Výhody:

 • chrání před UVA a UVB paprsky
 • působí okamžitě po nanesení
 • vhodné pro všechny typy pokožky včetně dětské a citlivé
 • nezpůsobují množení volných radikálů
 • vhodné i pro lidi s onemocněními pokožky: totiž odrážejí teplo z povrchu kůže na rozdíl od chemických filtrů, které teplo vytvářejí, pohlcují uvnitř kůže
 • během doby spotřeby neklesá jejich účinnost (u chemických filtrů klesá účinnost)
 • nejsou škodlivé pro mořskou faunu a flóru

Anorganický kompozit NON NANO s vlastnostmi vhodnými pro použití jako UV filtr v kosmetice.

Velikost částic je v mikrometrech. Velikosti částic nejsou v rozsahu nanometrů (1-100 nm) a poskytuje vysokou úroveň ochrany před UVA a UVB.

Sestává z kompozitu ZnO, TiO2 a SiO2, vyvinutého patentovanou technologií, která poskytuje širokopásmovou ochranu před UV zářením a nabízí bezpečnou a účinnou ochranu před UV paprsky.

Distribuce velikosti částic byla stanovena pomocí Nanoparticle Tracking Analysis (NTA) charakterizační techniky, která využívá vlastností rozptylu světla i Brownova pohybu k získání velikosti částic ve vzorcích.

Glycine Soja (Soybean) Oil, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract, Beta-Carotene, Tocopherol

Lipofilní extrakt z Daucus Carota – je zvláště vhodný pro péči o zralou pleť, pro péči proti stárnutí, ale i jako prostředek na ochranu pokožky před sluncem i po opalování. Pomáhá dosáhnout rovnoměrné a harmonické barvy pleti. Mrkev je známa vysokým obsahem ß-karotenu a tento extrakt je obohacen navíc io vitamín E a cenný olej z plodů sojovníku, což poskytuje pokožce optimální dávku vitamínu A a další antioxidanty.

Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate

Olivový emulgátor s certifikátem Ecocert 100% organický, beziontový a PEG-free rostlinný emulgátor vyrobený z olivového oleje. Emulgátor je činidlo umožňující vznik emulze ze dvou nebo více vzájemně nemísitelných kapalných látek. vody a tuku tím, že zmenšuje povrchové napětí. Olivem 100 má vynikající hydratační vlastnosti, pomáhá pokožku zvláčňovat. Snižuje ztrátu vlhkosti a je hypoalergenní. Získává se z olivového oleje esterifikací mastných kyselin, sorbitolu a cetearyl alkoholu. Sorbitol patří do skupiny alkoholických cukrů, přirozeně se vyskytujících v ovoci a zelenině (jablka, hrušky, třešně, hrozny…). Je to přírodní sladidlo. Cetearyl alkohol je emulgátor 100% rostlinného původu, poskytuje krémovité a změkčující textury bez mastného filmu as příjemným pocitem na dotek.

Dulce natural používá vysoce kvalitní olivový emulgátor, který splňuje nejpřísnější certifikaci COSMOS. Prestižní světový certifikát pro přírodní a organickou kosmetiku.

Glycerin (and) Seawater (and) Phormidium Persicinum Extract

Je biotechnologickým extraktem sinice Phormidium persicinum, bakterie produkující kyslík. Jak pokožka stárne, ztrácí svoji zářivost a homogenitu a zvýrazňují se nedokonalosti pokožky. Phormiskin Bioprotech chrání pokožku před UV zářením, čímž oddaluje projevy stárnutí a vrací pokožce svěžest a zářivost. Jeho ochranná aktivita je připisována podpoře syntézy speciálního antioxidačního proteinu thioredoxinu v mitochondriální membráně a cytoplasmě kůže.

Úloha thioredoxinu v kůži je dvojí: (1) stimulační – obnova a podpora diferenciace buněk a regenerace vitamínu C; (2) ochranná/antioxidační – před volnými radikály a zánětlivými procesy. Podle studií již při koncentraci 0.5% Phormiskin-u dochází k regeneraci buněk poškozených UV zářením, což umožňuje oddálit buněčnou smrt a stárnutí pokožky.

Při testech na dobrovolnících se zhodnotilo, že dochází k výraznému zvýšení homogenity a sjednocení barvy pleti na jednotlivých částech obličeje. Pleť vypadá svěže, zářivě a více komplexně.

Ethyl Olivate (and) Olea Europaea (Olive) Leaf Extract

Biosaccharide gum-1

Silně hydratační látka s okamžitým efektem a dlouhodobým účinkem. Snižuje podráždění pokožky, zmírňuje alergické projevy, snižuje zánětlivé procesy v pokožce. Zanechává pleť jemnou a hebkou na dotek, plnou svěžího a šťavnatého pocitu.

Na pokožce vytváří okamžitě ochranný film s vysokým zvlhčujícím účinkem. Tento film se tvoří díky makromolekulární struktuře polysacharidů a vylepšuje ochranu pokožky proti vysoušení. Hodinu po jeho aplikaci se zvyšuje úroveň hydratace o 44%, 3h. po aplikaci narůstá úroveň hydratace na 79%. Dává pokožce dlouhotrvající hydratační účinek, který může být vysvětlen zapojením enzymů. Díky své struktuře poměrně snadno hydrolyzuje extrabuněčné enzymy na nižší cukry se silným hydratačním potenciálem. Je to doslova přirozený lapač molekul vody. Po jeho aplikaci nezůstává pokožka ani lesklá a ani mastná.

Je vhodný pro všechny typy pokožky a může se použít i pro choulostivou, citlivou či podrážděnou pokožku. Jeho textura zanechává pokožku krásně hedvábnou, což zdůrazňuje pocit komfortu a jemnosti.

Magnesium Sulfate

Jen málo lidí si uvědomuje, jak obrovskou roli hraje hořčík v našem organismu. Hořčík nebo jinak řečeno magnesium je daleko nejdůležitější minerální látka našeho těla. Po vodě, kyslíku a po elementárních potravinách, hořčík může být nejdůležitější prvek, který potřebuje naše tělo, je nepostradatelný. Je důležitější než vápník, draslík nebo sodík, protože všechny tři reguluje hořčík, bez kterého se nedokážou tyto důležité minerály navázat. Miliony lidí trpí nedostatkem hořčíku, aniž by o tom věděli. V poslední době se stále více zlepšuje povědomí lidí o nezastupitelné roli hořčíku při péči o zdraví. Přesto až 80% lidí má nedostatek hořčíku v těle, což vyvolává vážné obavy.

Hořčík je v těle zastoupen v relativně velkém množství. Vědci odhadují, že je to až 25 gramů na dospělého člověka, přičemž polovina z tohoto množství se nachází v kostech a jen 1% je v krvi. Tento minerál je třeba neustále doplňovat, neboť na něm závisí více než 300 biochemických tělesných reakcí. Magnézium – hořčík potřebuje každá naše buňka, včetně mozkových. Je jeden z hlavních minerálů, jehož suplementace (dodání) je nutná, neboť hraje nepostradatelnou roli ve funkci u stovek enzymů, počínaje metabolismem buněk, přes syntézu proteinů, a spotřebě tuků a uhlohydrátů, prakticky ve všem. Hořčík je potřebný nejen pro tvorbu specifických detoxikačních enzymů, ale také k tvorbě energie pro detoxikaci buněk.

Role hořčíku v těle Hořčík plní v našem těle hlavně následující úkoly:

 • metabolismus vápníku, křemíku, vitamínu D a vitamínu K
 • aktivace svalů a nervů
 • výroba energie
 • detoxikace, trávení bílkovin, sacharidů a tuků
 • stavební prvek při tvorbě a syntéze RNA a DNA
 • prekurzor neurotransmiterů jako je například serotonin

Bohužel, množství lidí na celém světě ani netuší, že trpí nedostatkem hořčíku. Jeho nízká hladina v těle se může projevovat zdravotními problémy, jako jsou úzkost, zapomnětlivost či svalové křeče. Jeho pravidelný příjem nejen odstraňuje uvedené zdravotní potíže, ale pomáhá se spoustou dalších onemocnění. Hlavní příčinou nedostatku hořčíku v naší stravě je to, že „moderní“ zemědělské metody přispěly k jeho nadměrnému odčerpání z půdy. Potom se samozřejmě nenachází ani v plodinách, které na takové půdě vypěstujeme. Problém dále ještě více zhoršuje časté používání umělých hnojiv, pesticidů a herbicidů. Abychom ho měli dostatek, musíme konzumovat potraviny, které rostou na půdě obsahující hořčík a zejména zelenou listovou zeleninu. Abychom jí dokázali přijmout potřebné množství listové zeleniny, měli bychom denně pít zelené smoothies nebo sníst a velmi dobře rozžvýkat velkou mísu salátu… nejlépe v bio kvalitě, která by měla zajistit jejich pěstování bez použití pesticidů a zbytečné chemie.

Jednou z možností je také užívání doplňků stravy s obsahem hořčíku. Také je vhodné, aby doplňky obsahovaly kromě hořčíku i vápník, vitamín D a vitamín K2, protože tyto látky se navzájem doplňují a metabolismus jedné není možný bez přítomnosti ostatních. Jedním z nejlepších způsobů, jak doplnit do organismu hořčík, je jeho vstřebání přes pokožku. Lidská pokožka je největší lidský orgán a je schopna vstřebávat účinné látky do těla.

Podle současných norem by muži měli přijímat minimálně 420 mg hořčíku denně a ženy minimálně 320 mg, během dospívání a těhotenství více. Ovšem pozor na doporučené rozpětí, protože v minulosti byla zdravá hranice hořčíku o něco vyšší. Čím více nemocní, tím se škála snižuje a snižuje. Pokud vápníku přijmeme 700 mg, pak bychom tolik měli přijmout i hořčíku.

Jak získat do těla více hořčíku?

Jak jsme zmiňovali výše, dalším dobrým způsobem jsou způsoby jeho přijímání přes kůži. Například koupele nebo peelingy s přidáním epsomské soli (síran hořečnatý). Přes pokožku může být hořčík absorbován 5krát rychleji a až 6krát účinněji než v případě orálního způsobu. Tělo vždy absorbuje jen to, co potřebuje, takže zde není riziko předávkování.

Camellia Sinensis Leaf Powder

Nejvzácnější ze všech zelených čajů se získává mletím nejkvalitnějších čajových lístků na kamenném mlýně. Nejhodnotnější čaje se v Japonsku používají pro slavnostní ceremoniální obřady, jejichž cílem je vzájemné propojení všech pěti smyslů pro dosažení duševní harmonie.

Unikátní vlastnosti práškového čaje Matcha ovlivňuje jeho zastínění před sklizní, které v rostlinách zásadně zvyšuje množství chlorofylu as tím souvisejících bioaktivních látek. Matcha je plná silných antioxidantů Epigallocatechin-galat (EGCG) s vynikajícími protirakovinnými vlastnostmi, které v organismu vyhledávají a ničí volné radikály. Velmi významná je i jejich schopnost posílit organismus při boji s viry přes mechanismus blokování enzymu 3-chymotrypsin proteázy (3CL), který po napadení člověka silným virem negativně ovlivňuje přiměřenou imunitní reakci buněk.

Polyfenoly z tohoto čaje mají silné protizánětlivé účinky. Katechiny navíc výrazně snižují cholesterol.

Pro pokožku je významný obsah polyfenolů a katechinu, které mají silné protizánětlivé a anitoxidační účinky. Matcha této kvality a molekulární velikosti se vyznačuje nejvyšší hodnotou absorbční kapacity kyslikových radikálů ze všech dostupných super potravin. Na pleť má silné antioxidační účinky, zlepšuje stav kožních onemocnění, pomáhá hojit a obnovovat kožní tkáně (vhodná je pro jizvy a ranky), snižuje tvorbu vrásek a pokožce navrací pružnost a pevnost.

Konomi Organic Matcha je unikátní zelený japonský čaj, pěstovaný a zpracovaný v souladu s přísnými ekologickými požadavky. Organicky pěstované čajové listy se pěstují výlučně přírodními procesy, takže velikost úrody a obsah bioaktivních látek, které ovlivňují chuťové vlastnosti čaje se rok od roku mění.

Tocopherol

Přírodní vitamín E – 100% přírodní vitamín E je silný antioxidant, který obsahuje směs alfa, beta, gama a delta tokoferolů. Vitamin E pomáhá chránit pokožku před poškozením UV zářením a zlepšit strukturu kůže a vlhkosti. Naš přírodní vitamín E neobsahuje žádné chemikálie ani rozpouštědla. Vitamin E podporuje obranyschopnost pleti, bojuje se symptomy stárnutí pleti – umí zlepšovat její strukturu, vyhlazovat ji, zvyšovat její elasticitu, redukovat vrásky a je prevencí před vznikem tzv. stařeckých skvrn.

Obnovuje buňky, prokrvuje pleť a má schopnost udržovat vodu ve svrchních částech pokožky. Tento vitamín působí velmi příznivě na celkovou vitalitu pokožky, pomáhá léčit různé její nemoci a poškození, podílí se na hojení jizev. Vitamin E je nejlepší přírodní antioxidant. Zbavuje pokožku volných radikálů a tím zmírňuje proces stárnutí a redukuje jemné vrásky. Tento vitamín je obzvláště vhodný pro používání během léta, protože chrání pokožku před účinky UV záření. Náš přírodní vitamín E (Tocopherol) pochází z rostlinných olejů.

Dehydroacetic acid, Benzoic acid, Sorbic acid, Benzyl alcohol

V první řadě bychom chtěli objasnit, že kosmetické výrobky skutečně potřebují konzervaci, aby se zabránilo mikrobiálnímu růstu, poškození kosmetického výrobku a potenciálním kožním infekcím, které mohou mít dlouhodobé nepříznivé vlivy na vaši pokožku. Je mimořádně důležité chránit před poškozením výrobek a tedy i Vás. Pro nás je rovněž důležité, aby byla konzervace jemná a šetrná a neměla absolutně žádný negativní dopad na Vaše zdraví. Ke jemné a šetrné konzervaci výrazným způsobem dopomáhají i naše obaly, díky nimž postačí nejnižší koncentrace konzervační směsi.

Dulcia natural používá přírodní a ekologický systém na ochranu kosmetického výrobku, který je v souladu s normami Ecocert a COSMOS. Jedná se o synergickou směs organických sloučenin – organických kyselin a alkoholu. Organická konzervační sloučenina je konzervační systém bez parabenu, neformaldehydový, bez isotiazolonu. Je vyvinuta ke snížení rizika bakteriální kontaminace. Je navržena tak, aby zajistila širokou škálu ochrany s využitím optimalizovaných a inovativních synergických směsí přičemž se myslí na enviromentální odpovědnost a udržitelný rozvoj. Je to ekologicky certifikovaná formulace k zajištění ochrany produktů a lidí.

Všechny komponenty jsou uvedeny na seznamu konzervačních látek schválených pro přírodní a organickou kosmetiku nejprestižnějších světových certifikátů.

Značka

Dulce

Typ pleti

Citlivá, Mastná, Normální, Pro všechny typy pleti, Problematická s akné, Suchá, Zralá

Typ krému

Denní

Účinky

Hydratace, Ochrana, Protizánětlivé, Regenerace, Vyhlazení vrásek, Vyživení, Zklidnění, Zpevnění pleti, Zpomalení stárnutí

Způsoby doručení

Kurýr na adresu, Osobní odběr v Bratislavě, Zásilkovna

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Show only reviews in Čeština (0)

Buďte první, kdo ohodnotí „Dulcia – Ochranný pleťový krém proti slunečnímu záření SPF 6 50 ml“

dulce ochranny pletový krem ​​proti slunečnímu záření spf 6 matcha
Dulcia – Ochranný pleťový krém proti slunečnímu záření SPF 6 50 ml

Není skladem


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /data/b/f/bfe936f9-2a69-43e1-b5ee-d836653cb45d/plantizia.sk/web/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:34 Stack trace: #0 /data/b/f/bfe936f9-2a69-43e1-b5ee-d836653cb45d/plantizia.sk/web/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/data/b/f/bfe93...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('synced') #2 {main} thrown in /data/b/f/bfe936f9-2a69-43e1-b5ee-d836653cb45d/plantizia.sk/web/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 34