Řasokoule – 10 otázek a odpovědí o péči

1. Co dělat, když mi přijde řasokulička?

Řasokuličku po odbalení balíčku vložíme do studené odstáté vody. Pokud máme set, který obsahuje i kamínky, ty před aranžováním do akvária pořádně promyjeme pod tekoucí vodou.

2. Mohu mít řasokoule položené na parapetu?

Jelikož řasokoule pocházejí ze dna jezer, nejsou zvyklé na přímé sluneční paprsky a tudíž by se jim v těsné blízkosti okna nelíbilo. Pokud máte okno přes které nesvítí hodně slunce, v zimě by radiátor pod parapetem velmi zahříval řasokuličkám vodu a tudíž je lepší umístit je raději někam do středu místnosti.

3. Mohu řasokuličky koulet v  rukou i častěji než jednou za dva týdny?

Ano, řasokuličky se v  přírodě díky pohybu vody koulejí neustále a  tedy ani pravidelnější koulení v  rukou jim neublíží.

4. Nevadí řasokulkám tvrdá voda?

Řasogulím nevadí tvrdá voda, avšak na akváriu se vám může vytvářet usazenina z vodního kamene a tudíž bude třeba akvárium pravidelně od ní čistit. Abyste tomu předešli, můžete vodu převařit a když úplně ochladne tak ji můžete nalít do akvária.

5. Může být řasokoule iv  zavřené nádobce?

Ano, může, ale je třeba ji pravidelně otevírat aby se dovnitř dostal čerstvý vzduch.

6. Dělám něco špatně pokud řasokulka vyplula na hladinu?

Je úplně v  řádu pokud řasokulička plave na hladině. Je to způsobeno tím, že ji nadlehčí vzduchové bublinky. Děje se to zejména pokud mají řasokuličky čerstvě vyměněnou vodu nebo mají více světla.

7. Mohu mít řasokoule v  místnosti bez okna?

Řasokoule velmi dobře zvládají stín, avšak k tomu, aby mohla probíhat fotosyntéza, potřebují alespoň nějaké denní světlo, ne však přímé slunce.

riasogule v akvariu na dreve plantizia.sk 2 Plantizia.cz

8. Jdu na déle pryč. Zvládne to moje řasokoule?

Ano, řasokoule zvládnou bez péče i více než dva týdny. Důležité je však dobře je připravit na tuto dobu. Před cestou jim je třeba vyměnit vodu za naprosto nejstudenější jaká vám teče v  kohoutku. Akvárium je dobré naplnit až po okraj, aby se zabránilo tomu, že řasokoule bude trčet ven z  vody, když se nějaká její část odpaří. Umístěte řasokoule na chladné stinné místo. Samozřejmě hned po příjezdu jim vyměňte vodu za čistou a  dopřejte jim delší pokulení v  rukou jako obvykle.

9. Co mám dělat když se mi v  létě vodu v  akváriu s  řasokoulemi přehřívá?

Můžete jim hodit do akvária kostku ledu, která sníží teplotu vodu. Také můžete celé akvárium dát na pár hodin do chladničky.

10. Dělám něco špatně když se mi řasokulička začala trhat?

Řasokoule se množí dělením a tudíž je pro ni naprosto přirozené, že se začne v jistém věku sama dělit. Můžete jí pomoci a rozdělit ji na dvě nebo více menších kousků a ty pak koulet samostatně nebo ji můžete svázat tenkou nitkou a ona postupně sroste zpět do jednoho kusu.

Aktuálně dostupné řasokoule

-14%
Original price was: 69 Kč.Current price is: 59 Kč.
-4%
Original price was: 539 Kč.Current price is: 519 Kč.
-14%
Original price was: 919 Kč.Current price is: 789 Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *