Řasokoule set střední

Výhodný střední set řasokoulí s akváriem a kamínky je skvělým doplňkem do každé domácnosti. Řasokoule je nenáročná vodní rostlinka kulatého tvaru. Říká se jí také mechová koule, řasová koule, marimo nebo odborně cladophora aegagropila. Řasokoule jsou nenáročné na péči i na světlo. Vodu jim stačí měnit přibližně jednou za dva týdny. Při výměně vody je jemně koulíme v dlaních, aby si udrželi pěkný tvar.

 • nenáročné na péči, vhodné i pro začátečníky
 • výborně se jim daří v polostínu a stínu
 • ke dvěma řasokuličkám spolu se váže romantická japonská legenda
 • oblíbené jako dárek
 • set obsahuje akvárium, řasokuličky S, M a balíček bílých kamínků

369 

Zakúpením získate 1 845 vernostných lístkov!

Možnosti dopravy

 

Řasokoule set střední – péče

Řasokoule jsou sladkovodní řasy, původem z Japonska. Našli se také na Islandu, ve Skotsku a Estonsku. Okouzlí vás svým neobvyklým kulatým tvarem. Tyto milé chlupaté kuličky sytě zelené barvy jsou mimořádně nenáročné na péči . Častokrát jsou označovány za nejméně náročnou rostlinku na světě. Stačí je mít ve studené vodě a přežijí s vámi mnoho let , aniž byste se o ně museli starat jako o běžné pokojové rostliny. Jsou proto vhodné pro začátečníky, všechny ty, kteří nemají čas pravidelně se věnovat péči o rostliny, zapomnětlivců a také ty, kteří nemají doma vhodné světelné podmínky pro rostliny. Řasokoule nejenže přežijí na místě, kde je málo světla , ale dokonce se jim ve stínu výborně daří.

Svým milým vzhledem si získali velkou oblibu u dětí. Malá řasokulička je výborná první rostlina pro dítě . Pomáhá učit dítě zodpovědnosti, rozvíjet jemnou motoriku a častokrát naplní dětskou touhu po domácím zvířátku, protože vypadá jako malé chlupaté zvířátko ve vodě. Na rozdíl od zvířátek je však pěstování řasokoulí bez starostí.

Řasokoule občas vyplouvají na hladinu kvůli bublinkám ve vodě, které je nadnášejí. Je to přirozený, neškodný jev. Po čase opět klesnou na dno.

K řasokoulím se váže stará japonská legenda . Říká, že dcera náčelníka japonského kmene obývajícího říční území Akan, se zamilovala do obyčejného chlapce. Jelikož její rodiče jejich vztahu nepřáli, zamilovaní se rozhodli před nepřízní raději ujít. Při útěku však nešťastně spadli do řeky a utopili se. Traduje se, že jejich duše spojené věčnou láskou, se přeměnily na zelené řasové kuličky a společně se plavily po dně. Proto jsou řasokoule v Japonsku považovány za symbol věčné lásky a prý dokážou vyléčit i zlomené srdce . Ať se rozhodnete této legendě věřit nebo ne, jejich sametový, na dotek měkký povrch, uklidní Vaši duši a pohled na ně jednoznačně vykouzlí úsměv na nejednom obličeji.

Řasokuličky jsou často používány do malých zenových zahrádek. Traduje se, že působí uklidňujícím a pozitivním způsobem .

Tento výhodný set je jedním z nejoblíbenějších způsobů aranžování řasokoulí. V kulatém akváriu řasokoule pěkně vyniknou. Jejich sytá zelená barva je doplněna o kontrastní bílé kamínky .

Tento set řasokoulí je vhodný i jako dárek z lásky, jelikož ke dvěma společně plovoucím řasokoulím se váže romantická legenda.

Péče

Umístění: na místo mimo sluneční paprsky, do polostínu nebo stínu.

Péče: vodu vyměňujeme přibližně jednou za 1 – 2 týdny. Při výměně vody řasokoule jemně pokulíme v dlaních. Můžeme je také promýt pod proudem pomalu tekoucí studené vody.

Voda: chladná voda z kohoutku. Můžeme ji nechat odstát před vložením řasokoule. Máme-li tvrdou vodu, můžeme použít i filtrovanou, neperlivou stolní či minerální vodu nebo vychlazenou převařenou vodu.

Náročnost: nízká, vhodná i pro začátečníky.

Teplota: teplota vody by se měla pohybovat mezi 10 – 30 °C. V teplejších měsících vyměňujeme vodu častěji za chladnou, nebo do akvária přidáme kostku ledu, která vodu zchladí.

Životnost a růst: řasokoule v akváriu přežije dlouhá léta, ale roste pomalu. Za rok naroste přibližně o 0,5 – 1 centimetr.

Množení: dělením. Větší řasokouli rozdělíme na menší části, které svážeme do kulatého tvaru a pravidelně koulíme v dlaních.

Dekorování: do akvária můžeme přidat větší dekorační kamínky či mušle.

Další informace

Botanický název: Cladophora aegagropila
Jiné názvy: Řasokoule zelená, Řasokoule zelená, Marimo, Marimo moss, Marimo moss ball, Řasová koule, Mechová koule, Řasokulka, Cladophora linnaei, Cladophora ball, Řasokoule set střední
Bezpečná pro domácí mazlíčky a děti: ano
Střední set, průměr akvária: Ø 12 cm
Velikost řasokoulí: S, M
Balení: set řasokoulí střední zasíláme bezpečně zabalený tak, aby přežil i delší cestu. Kamínky jsou zabaleny suché, před použitím je třeba je promýt pod proudem tekoucí vody. Řasokoule je zabalená vlhká v uzavíratelném sáčku, díky čemuž během cesty neuschne a přijde bezpečně k až k vám domů

Další informace o pěstování a různé zajímavosti o řasokulkách se dočtete na našem blogu .

Způsoby doručení

Kurýr na adresu, Osobní odběr v Bratislavě, Zásilkovna

6 recenzí Řasokoule set střední

 1. Slovenština

  Dagmar Tomankova

  Set som kupovala ako darček a spravil radosť dcére s vnučkou. Potešilo ma rýchle dodanie a naozaj pekné riasogule. Kamienky sme doplnili ešte mušlami a skalkou.

 2. Slovenština

  Helena Z.

  Syn miluje rastlinky no starať sa musím väčšinou ja. Riaosguličky však denne kontroluje a gulka v rúčkach. Fascinujú už aj mladšiu, takže čoskoro prídeme vybrať ďalšie

 3. Slovenština

  matus

  Rýchle dodanie, super cena:) Riasogule sú krásne. Ďakujem!

 4. Slovenština

  Helena Tancibokova

  Riasogule sú veľmi krásne a nenáročné.

 5. Slovenština

  Michaela

  Gulky su v skvelej kvalite, je to krasna dekoracia aj do menej osvetlenych casti bytu.

 6. Slovenština

  Edita (ověřený vlastník)

  Riasogule sú krásne, super rýchle dodanie.

Show only reviews in Čeština (0)

Přidat recenzi

řasokoule set střední set řasogul výhodné řasokoule v akvariu plantizia
Řasokoule set střední
Zakúpením získate 1 845 vernostných lístkov!