Dulcia – Koncentrovaný přípravek PLUS zklidnění a rosacea 20 ml

Vysoce koncentrovaný přípravek PLUS zklidnění a rosacea je jemný, šetrný ale účinně působící přípravek určený k okamžitému ale i dlouhodobému zklidnění reaktivní, hypersenzitivní pokožky.

pomáhá tlumit zánětlivé procesy, snižuje zarudnutí a zklidňuje pokožku postiženou rosaceou, kuperózou a extrémní přecitlivělostí

díky fermentované probiotické kultuře, která podporuje růst dobrých bakterií, působí jako urychlovač obnovy mikrobiomu.

obnovuje a opravuje pokožku

Original price was: 489 Kč.Current price is: 439 Kč.

Zakúpením získate 2 195 vernostných lístkov!

Možnosti dopravy

 

Kategorie:

Koncentrovaný přípravek PLUS zklidnění a rosacea značky Dulcia natural

Jemný, šetrný ale účinně působící přípravek určený k okamžitému ale i dlouhodobému zklidnění reaktivní, hypersenzitivní pokožky . Pomáhá tlumit zánětlivé procesy, snižuje zarudnutí a zklidňuje pokožku postiženou rosaceou, kuperózou a extrémní přecitlivělostí . Působí jako katalyzátor obnovy mikrobiomu díky fermentované probiotické kultuře, která podporuje růst dobrých bakterií, čímž pomáhá zlepšovat kožní bariéru, obnovuje pH, chrání pokožku před stresovými faktory a posiluje sebeobranu pokožky.

Kombinace aktivních zklidňujících složek šetrně zabraňuje vzniku zánětů, snižuje citlivost pokožky a zjemňuje její povrch.

Šetrné exfolianty zabezpečují odstranění zrohovatělé vrstvy kůže, na které se mohou přemnožovat nežádoucí bakterie. Tyto bakterie mohou způsobovat přecitlivělost a reaktivitu pleti. Přípravek má antimikrobiální vlastnosti , na které se mohou přemnožovat bakterie vyvolávající nežádoucí kožní reakce.

Posiluje vlastní imunitní systém pokožky, udržuje vodu v mezibuněčných prostorách, což zvyšuje stimulaci buněk, vitalitu a metabolickou aktivitu zdravých kožních buněk. Opravuje narušenou lipidovou bariéru a zabraňuje vypařování vody z pokožky .

Snižuje projevy suché kůže, jako jsou zarudnutí, ošupování, pocit svědění, později rozvoj ekzému. Suchá kůže je na dotek drsná, křehká, se sklonem k výrazné tvorbě šupin, drobných prasklin (fisur) a zhrubnutí (keratóze). Je velmi citlivá na mechanické a fyzikální podněty, bolestivá, lehce zranitelná a náchylná ke vzniku ekzému.

Přípravek výrazně zlepšuje kožní mikrobiotu . Pokožka je odolnější vůči vnějším nepříznivým vlivům a celkově je zdravější. Při narušené ochranné bariéře pokožka slábne, je citlivější, suchá, infikovaná, svědící a rychleji stárne. Její ochranu a udržení zdravého stavu zajistí dostatek energie ve formě buněčné výživy.

Řešení k udržení zdravého stavu je dodání energie a ochrana této vzácné kožní bariéry.

VHODNÝ PRO:

 • citlivou pokožku
 • zarudlou, bolavou pokožku
 • pokožku podrážděnou zpod roušky
 • dosažení čistší a zdravěji vypadající pokožky
 • rosaceou postiženou pokožku
 • všechny věkové kategorie

Formulace obsahuje látky, které poskytují buňkám energii. Pokud jsou nabuzené, pracují rychleji – každá aktivní složka je lépe přijata a jejich efekt se tak znásobuje. Ochrana, posílení a vyvážení kožní mikrobioty je základní strategií ochrany zdraví a krásy pleti

Použití

Přípravek obsahuje 100% aktivních složek tím je vysoce efektivní ak dosažení požadovaného účinku postačí nanést malé množství.

Naneste pár kapek přípravku na důkladně vyčištěnou pleť lokálně nebo na celou pokožku. Použijte samostatně nebo podle potřeby použijte ještě sérum nebo krém. Můžete používat podle potřeby dlouhodobě nebo jako intenzivní pleťovou kúru pro zklidnění pleti.

Textura

Mimořádně lehká gelová textura. Velice snadno se roztírá, rychle se vstřebává. Neobsahuje žádné esenciální oleje, vůně je jemná, nevtíravá, která je odvozena z použitých surovin. Barva jemně růžově mléčná.

Koncentrovaný přípravek PLUS zklidnění a rosacea obsahuje:

Kyselina azealová přináší protizánětlivé účinky na pokožku (zmírňuje zarudnutí a otok). Má antimikrobiální vlastnosti, zastavuje růst kožních bakterií, které infikují kožní póry a udržuje je v čistotě. Kyselina zabraňuje propuknutí zánětů, pomáhá čistit póry od bakterií. Pomáhá při zesvětlování pokožky, která trpí hyperpigmentací. Působí jako velmi jemný exfoliant.

Komplex ceramidů – ceramidy jsou lipidy, které se ve velké míře přirozeně vyskytují v buněčných membránách a patří mezi hlavní složky, které jsou ve svrchních vrstvách naší pokožky. Lipidy ochraňují pokožku před působením volných radikálů, mikroorganismů, mají funkci kožní bariéry. Zadržují přirozenou vlhkost pokožky, zabraňují ztrátě vody z hlubších vrstev kůže a dodávají potřebnou hydrataci, zlepšují její kapacitu vlhkosti. Ceramidy posilují ochrannou funkci pleti a zlepšují její kapacitu vlhkosti, pomáhají chránit pokožku před vnějšími vlivy, jako jsou sluneční záření či znečištěné ovzduší.

Pupalkový olej – pomáhá zmírňovat nepříjemné pocity jako svědění či pálení kůže, také pomáhá odvracet projevy stárnutí na pokožce – zejména vrásky či stařecké skvrny. Je přímo pokladem pro suchou a citlivou pleť, protože zabraňuje jejímu dalšímu vysychání.

Vitamin F – vyživuje, chrání a působí jako kondicionér. Je mimořádně vhodný pro léčbu suché, stresované a citlivé pokožky. Výrazně podporuje její obnovu a zachování přirozených funkcí a zdravé struktury. Má zjemňující, hydratační a zvláčňující schopnosti. Zabraňuje vypařování vody z pokožky a opravuje narušenou lipidovou bariéru.

Niacin – ochraňuje a zlepšuje zdraví pokožky. Je součástí buněčného metabolismu a tak napomáhá ke správnému fungování enzymatických procesů. Niacin pomáhá s hydratací, zlepšuje stav citlivé pokožky (např. i růžovky) a zvyšuje její obranyschopnost.

Actibiom – je mikrobiotickou složkou tvořenou biokomplexem z řas obohacenou mořským exopolysacharidem a minerálních látek z mořské vody. Mikrobiota pokožky je zastoupena různými druhy mikroorganismů, které hrají hlavní roli ve zdraví kůže. Důležitým aspektem je, aby dobré bakterie zůstaly v rovnováze s těmi škodlivými i během našeho někdy stresujícího životního stylu. Složení Actibiomu je navrženo tak, aby kopírovalo zdravou a vyváženou „stravu“ pro pokožku. Je kombinací složek poskytujících výživné látky na podporu dobrých bakterií a regulaci těch škodlivých.

Vitamin E – podporuje obranyschopnost pleti, umí zlepšovat její strukturu, vyhlazovat ji, zvyšovat její elasticitu, redukovat vrásky a je prevencí před vznikem tzv. stařeckých skvrn. Obnovuje buňky, prokrvuje pleť a má schopnost udržovat vodu ve svrchních částech pokožky. Tento vitamín působí velmi příznivě na celkovou vitalitu pokožky, pomáhá léčit různé její nemoci a poškození, podílí se na hojení jizev. Vitamin E je nejlepší přírodní antioxidant. Zbavuje pokožku volných radikálů.

Série PLUS doplní běžnou kosmetickou péči, posílí a zrychlí její účinek způsobem, jaký je typický pro profesionální ošetření pleti. Aktivní rostlinné látky v produktech jsou zkoordinovány tak, aby ladily s vaší běžnou pleťovou péčí. Přípravky PLUS od značky Dulcia natural jsou vyrobeny bez použití jakýchkoli nosičů, prázdných složek a parfémů . Přípravky z linie PLUS také neobsahují esenciální oleje ani konzervanty .

Balení

Skleněná nádobka s pipetou pro zachování kvality výrobku a snadné dávkování.

Nejdůležitější suroviny pro výrobu skla poskytuje příroda – křemenný písek, vápno, soda, dolomit a živec – se v ní vyskytují prakticky v neomezeném množství. Hlavním úkolem skla je chránit produkt před vnějšími vlivy, zejména před kyslíkem a světlem. Na bíle zbarvená skleněná nádoba ochrání produkt před světlem a tak je vhodnější alternativou při ochraně výrobku před slunečními paprsky jako průhledná nádobka. Světlo může změnit barvu produktu, způsobit ztrátu cenných látek, nepříznivě ovlivnit kvalitu a snížit trvanlivost produktu.

Sklo je nepropustné a odolné. Má zdravotní výhody, zachovává ve výrobku složky v dobrém stavu a skleněný obal nereaguje chemicky s jeho obsahem. Sklo nereaguje s cizorodými látkami a ani je neabsorbuje. Nepropouští barvy, nepřenáší vlastnosti, nevzniká žádná difúze. Přes sklo nepronikne ani kyslík, což je pro uchování kvality výrobku velmi důležité. Mějte však na paměti, že plastový obal s pumpičkou, bude v určitých případech lepší ochranou před kyslíkem než skleněná nádoba s otevřeným hrdlem, která vystavuje produkt vzduchu a prstem při každém použití. Pro produkty s obsahem vodní složky a tedy podstatně vyšším bakteriálním potenciálem jsme zvolili plastový airless obal s dvojitým dnem pro naprostou bezpečnost produktu a tím i Vaši.

„Sklo je kapalina, která má takovou viskozitu, že se navenek jeví jako pevná látka.”

Sklo má příznivý vliv na životní prostředí. Sklo je přírodní materiál, který je stoprocentně recyklovatelný bez jakékoli újmy na kvalitě. Recyklace je proto správným rozhodnutím po ekologické i ekonomické stránce. Prostřednictvím sběrných kontejnerů a zařízení pro úpravu starého skla se použité skleněné obaly dostanou do skláren, kde ve formě střepů slouží k výrobě nového obalového skla.

Obaly jsou plně recyklovatelné resp. znovu použitelné, prosíme RECYKLUJTE je!

Objem koncentrovaného přípravku PLUS zklidnění a rosacea je 20 ml.

Složení koncentrovaného přípravku PLUS zklidnění a rosacea

100% přírodní složky, 79,3% z BIO produkce

Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Water

Water, Phospholipids, Sphingolipids

Ceramidy jsou lipidy, které se ve velké míře přirozeně vyskytují v buněčných membránách a patří mezi hlavní složky, které jsou ve svrchních vrstvách naší pokožky. S přibývajícím věkem tyto lipidy naše pokožka ztrácí. Lipidy ochraňují naši pokožku před působením volných radikálů, mikroorganismů, mají funkci kožní bariéry.

Zadržují přirozenou vlhkost pokožky, zabraňují ztrátě vody z hlubších vrstev kůže a dodávají potřebnou hydrataci, zlepšují její kapacitu vlhkosti. Fungují jako prevence před stárnutím pokožky a postarají se o mladistvý vzhled pleti. Komplex ceramidů pleť stimuluje, aby produkovala více kolagenu. Ceramidy posilují ochrannou funkci pleti a zlepšují její kapacitu vlhkosti, pomáhají chránit pokožku před vnějšími vlivy, jako jsou sluneční záření či znečištěné ovzduší.

Azealic acid

Kyselina azelaová – nachází se v zrnech jako ječmen, pšenice a žito, jakož iv lidském organismu. Vyrábí se iz kyseliny olejové kterou obsahuje slunečnicový nebo ostropestřecový olej. Kyselina azealová je přirozeně produkována kvasinkami známými jako Malassezia furfur, které žijí na normální pokožce.

Kyselina azelaová je nasycená dikarboxylová kyselina. Funguje na pokožce jako jemný exfoliant, který pomáhá uvolnit póry a zjemnit povrch pokožky. Kyselina azelaová přináší protizánětlivé účinky na pokožku (zmírňuje zarudnutí a otok v případě pokožky náchylné k akné). Má antimikrobiální vlastnosti, zastavuje růst kožních bakterií, které infikují kožní póry a udržuje je v čistotě. Antimikrobiální účinek kyseliny azelaové lze přičíst inhibici syntézy mikrobiálních buněčných proteinů. Kyselina zabraňuje propuknutí zánětů, pomáhá čistit póry od bakterií, které způsobují akné.

Kyselina azelaová působí velmi specificky, je škodlivá pro konkrétní organismy jako je Propionibacterium acnes a Staphylococcus epidermidis. Ty se nacházejí v mazových žlázách a způsobují akné vulgaris. Narušuje pH těchto organismů a tím je ničí a zabraňuje jejich rozmožování.

Kyselina azelaová se také používá i při léčbě růžovky – růžovky a to kvůli její schopnosti snižovat záněty. Pomáhá při zesvětlování pokožky která trpí hyperpigmentací (jako jsou melasma a tmavé skvrny po akné). Nepřímo ovlivňuje melanocyty, což jsou kožní buňky, které produkují melanin.

Kyselina azealová se mnoho let používá v medicíně k léčbě kožních onemocnění.

 • potlačuje množení bakterií na povrchu pokožky
 • reguluje tvorbu kožního mazu
 • působí protizánětlivě
 • snižuje její citlivost – zabraňuje nadměrnému rohovatění pokožky
 • inhibuje enzym tyrozináza, který způsobuje nadměrnou tvorbu pigmentu
 • zesvětluje tón pokožky a napomáhá odstranit tmavé fleky po akné
 • je naprosto bezpečná při dlouhodobém používání
 • zjemňuje povrch pokožky a vyhlazuje jemné vrásky
 • díky antioxidačním schopnostem zbavuje pokožku volných radikálů, které způsobují předčasné stárnutí

Oenothera Biennis Oil

Pupalkový olej má doslova léčivé schopnosti. Obsahuje pro naše tělo nenahraditelné a vzácné esenciální kyseliny, zejména kyselinu gama-linolenovou. Pokud tato kyselina v naší výživě postrádá, tělo si ji nedokáže samo vytvořit, což se okamžitě projevuje na kvalitě naší pokožky. Pupalkový olej pomáhá zmírňovat nepříjemné pocity jako svědění či pálení kůže, proto je vhodným doplňkem při léčbě ekzematických onemocnění. Olej ze semen tohoto drobného žlutého kvítka také pomáhá odvracet projevy stárnutí na pokožce – zejména vrásky či stařecké skvrny. Je přímo pokladem pro suchou a citlivou pleť, protože zabraňuje jejímu dalšímu vysychání.

Water (and) Sea-water (and) Glycerin (and) Laminaria Digitata Extract (and) Chlorella Vulgaris Extract (and) Saccharide Isomerate

Je mikrobiotickou složkou tvořenou biokomplexem z řas obohacenou mořským exopolysacharidem a minerálních látek z mořské vody. Mikrobiota pokožky je zastoupena různými druhy mikroorganismů, které hrají hlavní roli ve zdraví kůže. Důležitým aspektem je, aby dobré bakterie zůstaly v rovnováze s těmi škodlivými i během našeho někdy stresujícího životního stylu. Složení Actibiome-u je navrženo tak, aby kopírovalo zdravou a vyváženou „stravu“ pro pokožku. Je kombinací složek poskytujících výživné látky na podporu dobrých bakterií a regulaci těch škodlivých.

Řasy dokáží svým nutričně významným složením vyvážit biologickou rozmanitost kožní flóry. Ve svých buňkách kumulují aktivní vodu a mořské výživné látky, které jsou schopny dále poskytnout naší pokožce. Výživné látky obsažené v nich jsou sacharidy, které jsou zdroji energie pro obnovu kožních buněk, peptidy pro podporu růstu nových buněk a aminokyseliny pro zvýšení pevnosti pokožky.

Actibiome je sestavou extraktu z hnědé mořské řasy Laminaria digitata a extraktu ze zelené sladkovodní mikrořasy Chlorella vulgaris, přičemž oba disponují více než 20 minerálními látkami.

Laminariadigitata, také známá jako atlantická chaluha, je mořskou řasou nacházející se u pobřeží. Je bohatá na sloučeniny, které mají zvláštní využití v kosmetickém průmyslu, jako jsou polygalaktosidy, polymery fukózy a kyselina ursolová. Polygalaktosidy tvoří ochranný zvlhčovací komplex na povrchu pokožky, zatímco polymery fukózy působí jako hydratační látky a kyselina ursolová má funkci ochranné bariéry.

Zelená mikrořasa Chlorellavulgaris zahrnuje široké spektrum vitamínů, aminokyselin, polysacharidů a chlorofylu. Tyto látky stimulují syntézu kolagenu, napomáhají udržovat hydrataci pokožky a podporují její revitalizaci. Pro kosmetické účely se připravuje biofermentací a následným usušením nebo extrakcí, kdy se získává produkt bohatý na biologicky účinné látky. Tato mikrořasa je známá vzácným komplexem peptidů pod názvem „růstový faktor Chlorelly“, právě díky kterému roste v procesu fotosyntézy fascinující rychlostí. Pokožku detoxikuje, zklidňuje problematickou pokožku se sklonem k akné, stimuluje regeneraci poškozených a stárnoucích buněk. Extrakt z tohoto druhu Chlorelly je nabitý aminokyselinami glycin, alanin, lysin a prolin, které jsou stavebními kameny kolagenu u zralé pleti. Že ActibiomeGPA zlepšuje jednotnost pleti není pochyb i díky další složce – mořské vodě. Ta je schopna efektivně léčit jak atopický ekzém tak akné, které je souhrou mastné pokožky a bakterií. Díky vysokému obsahu minerálů, které pohlcují toxiny, je pleť čistá, vyživená a detoxikovaná.

V období přechodného stresu trpí kožní mikrobiota nárůstem primárně mléčných bakterií, které se podílejí na překyselení a zánětu pokožky. Podle aktuálních studií, Actibiome obnovuje rovnováhu naší mikrobioty po 1 týdnu používání. Množství škodlivých bakterií se v průměru snížilo o 36 % po aplikaci Actibiomu dvakrát denně. Na druhé straně, množství bakterií pokožce prospěšných, které se podílejí na ochraně před UV zářením, se snížilo o neuvěřitelných 400 %. Po opětovném vyvážení mikrobioty pokožky následuje výrazné vyvážení pH pokožky a snížení jejího zarudnutí.

Glycerin

Vyrábí se z kokosového oleje, je to přírodní a tělu vlastní látka, která na sebe váže vodu. Má hlavně hydratační a obnovující vlastnosti, vytváří ochrannou bariéru před vysušením. Dodává pokožce jemnou hedvábnou a vláčnou vrstvu a zabraňuje ztrátě vlhkosti, pomáhá vytvářet ochrannou bariéru kůže. Důležitá je jeho koncentrace v konečném výrobku.

Linoleic Acid, Linolenic Acid

Vitamin F vyživuje, chrání a působí jako kondicionér pokožky. Je mimořádně vhodný pro léčbu suché, stresované a citlivé pokožky. Silně podporuje pokožku při obnově a zachování jejích přirozených funkcí a zdravé struktury. Sestává z esenciálních mastných kyselin (omega-6 mastných kyselin), získaných z světelného oleje v jejich přirozené, biologicky aktivní formě.

Obsahuje 70 až 80% kyseliny linolové, která je důležité pro lipidové bariéry v pokožce a jejich fyziologické funkce. Obsahuje přírodní tokoferoly.

Výhody Vitaminu F pro péči o pleť:

Opravuje narušenou lipidovou bariéru

Zjemňuje, hydratuje a zvláčňuje pokožku

Zabraňuje vypařování vody z pokožky

Původ našeho vitamínu F je přírodní světelný olej, který nebyl geneticky modifikován

Vitamin F zabraňuje transepidermální ztrátě vody v pokožce.

Základním předpokladem pro správné fungování pokožky je její dostatečná hydratace. Velké množství vody se však z pokožky ztrácí vypařováním. Transepidermální ztráta vody je přirozený proces vypařování vody přes zrohovatělou vrstvu pokožky. Transepidermální ztráta vody se však liší iv závislosti na ročním období: V zimě se v porovnání s létem zvyšuje o 30 % na obličeji ao 10 % na zbytku těla. Zhoršuje se dehydratace a snižuje se účinnost kožní bariéry. Pokles obsahu vody v pokožce pod 10 % se projevuje jako příznaky suché kůže, která není schopna plně plnit svou funkci „bariéry“. Nastupuje proces vysychání, který je postupný. Dochází ke splývání buněčného materiálu. Pokud má kůže dostatek tekutin, je hydratovaná a zmiňované stratum corneum je relativně pružné. Při opačném procesu – dehydrataci je stratum corneum křehké a při pohybu praská.

Suchá pokožka

Suchá kůže je výsledkem neadekvátní funkce vodní bariéry se zvýšenou transepidermální ztrátou vody. Klinické výzkumy suché kůže prokázaly, že je v ní snížen obsah kožních lipidů a také lipidů mazových žláz. „Suchá kůže“ je však stále častěji se vyskytujícím symptomem, přičemž rozlišujeme nejen několik druhů suché kůže, ale samozřejmě i rozličné příčiny vzniku suché kůže. Dnešní závěry výzkumů hovoří o tom, že 15 – 20 % populace má suchou kůži. Projevy jsou jednoznačné – zarudnutí, ošupování, pocit svědění, později rozvoj ekzému. Počet onemocnění spojených s projevy suché kůže se každoročně zvyšuje. Suchá kůže je na pohmat drsná, křehká, se sklonem k výrazné tvorbě šupin, drobných prasklin (fisur) a zhrubnutí (keratóze). Je velmi citlivá na mechanické a fyzikální podněty, bolestivá, lehce zranitelná a náchylná ke vzniku ekzému.

Snižuje viditelné znaky stárnutí reaktivací kožních buněk a indukuje produkci molekul jako je kolagen typu I, kyselina hyaluronová a fibronektin. Zlepšuje vzhled linií a vrásek, vede ke zvýšení pevnosti a objemu pokožky, zlepšuje její strukturu. Peptidy jsou aminokyseliny životně důležité pro procesy buněčné komunikace, regulace proteinů a buněčného růstu.

Dulce natural používá vysoce kvalitní Vitamin F, který splňuje nejpřísnější certifikaci Ecocert a COSMOS. Nejprestižnějších světových certifikátů pro přírodní a organickou kosmetiku.

Cellulose Gum, Inulin, Xanthan Gum, Fructose, Glucose, Cellulose

Polyfruktóza extrahovaná z kořene čekanky (Cichorium Intybus) a je enzymaticky čištěna na délku řetězce na více než 10 jednotek fruktózy. Kromě obnovy kožního mikrobiomu dodává buňkám energii potřebnou pro jejich metabolismus a jejich funkce.

Nové a vědecky testované prebiotikum pokožky. Prebiotikum je vlastně selektivní doplněk výživy pro naši ochrannou a prospěšnou kožní mikrobiotu. Škodlivé mikroorganismy nemohou prebiotikum metabolizovat. Přirozená pokožka je tak posílena a vyvážená, zatímco škodlivé mikroorganismy jsou znevýhodněny.

Jako první bariéra je naše kožní mikrobiota neustále napadána drsným prostředím. Jemnou rovnováhu naší kožní mikrobioty může narušit znečištění, nadměrné UV záření, domácí chemikálie, agresivní kosmetika. Jejich jedinou soupravou na přežití jsou mrtvé korneocyty, maz a oxidované kožní lipidy. Někdy to prostě nestačí k vyrovnání se s prostředím.

Když tato bariéra slábne, naše pokožka se stává citlivou, suchou, infikovanou, svědící a zvrásněnou: pokožka stárne. Řešením ke zpomalení stárnutí pokožky ak udržení jejího zdravého stavu je dodání energie a ochrana této vzácné bariéry mikrobiotyty pokožky.

Ochrana, posílení a vyvážení mikrobioty lidské pokožky je základní strategií při ochraně zdraví a krásy pokožky. Prebiotická kultura vykazuje výrazné zlepšení kožní mikrobioty, díky němuž je pokožka odolnější a zdravější.

Glyceryl Glucoside, Aqua

Glycoin natural je čistý přírodní glyceryl glukosid, který se vyrábí biotechnologicky patentovanou enzymatickou reakcí. Skládá se ze specifického stereoizomeru, který je výlučně přítomen jako molekula na ochranu proti stresu v rostlině Myrothamnus flabellifolia a modrozelených řasách („Spirulina“). Malý polysacharid patří do skupiny extremolytů. Extremolyty jsou molekuly na ochranu proti stresu, které chrání extrémofilní rostliny a mikroorganismy před smrtelnými podmínkami v jejich stanovištích. Umožňují jim přežít a prosperovat v extrémních podmínkách, jako jsou slaná jezera, pouště, arktické ledy nebo horké prameny.

Glycoin natural pochází z rostliny Myrothamnus flabellifolia. Této rostlince se daří v afrických pouštích v extrémních podmínkách, jako jsou dlouhodobé sucho, vysoké teploty a extrémní UV záření. Má jedinečnou schopnost přežít velmi dlouhá období úplné dehydratace. Během extrémního sucha se listy rostliny zmenší a vypadají jako mrtvé. Najednou se však stane zázrak přírody: během vzácných okamžiků dešťů v poušti rostlina znovu ožije. Opět se zazelená a obnoví své životní funkce již do dvou hodin. Následkem dlouhodobého sucha opět uschne a znovu čeká na další zázrak svého vzkříšení – déšť. Molekula pro ochranu proti stresu Glycoin natural umožňuje fascinující existenci a vzkříšení rostlin rostliny Myrothamnus. Glycoin natural chrání před poškozením struktury rostliny během jejího vysušení a jakmile je voda opět k dispozici, rostlinu znovu stimuluje a obnoví své buněčné funkce.

Tato fascinující obnovující a posilující aktivita Glycoinu natural je přenosná také na naši pokožku.

 • stimuluje produkci ATP ve starých kožních buňkách.
 • látka na ochranu a podporu buněk.
 • má vynikající účinnost stimulace buněk – zvyšuje vitalitu a metabolickou aktivitu stárnoucích buněk pokožky o 170%
 • posiluje vlasový imunitní systém pokožky – stimuluje syntézu prokolagenu typu I i ve stárnoucích buňkách – zlepšuje hustotu pokožky zralé pokožky
 • zvyšuje vlhkost pokožky o 24%, hladkost pokožky o 61% a pružnost pokožky až o 93% (in vivo testy)
 • snižuje pigmentaci pokožky (in vivo testy)
 • má uklidňující účinek po spálení sluncem (in vivo testy) – iniciuje množení nových dermálních buněk

Tocopherol

Přírodní vitamín E – 100% přírodní vitamín E je silný antioxidant, který obsahuje směs alfa, beta, gama a delta tokoferolů. Vitamin E pomáhá chránit pokožku před poškozením UV zářením a zlepšit strukturu kůže a vlhkosti. Naš přírodní vitamín E neobsahuje žádné chemikálie ani rozpouštědla. Vitamin E podporuje obranyschopnost pleti, bojuje se symptomy stárnutí pleti – umí zlepšovat její strukturu, vyhlazovat ji, zvyšovat její elasticitu, redukovat vrásky a je prevencí před vznikem tzv. stařeckých skvrn.

Obnovuje buňky, prokrvuje pleť a má schopnost udržovat vodu ve svrchních částech pokožky. Tento vitamín působí velmi příznivě na celkovou vitalitu pokožky, pomáhá léčit různé její nemoci a poškození, podílí se na hojení jizev. Vitamin E je nejlepší přírodní antioxidant. Zbavuje pokožku volných radikálů a tím zmírňuje proces stárnutí a redukuje jemné vrásky. Tento vitamín je obzvláště vhodný pro používání během léta, protože chrání pokožku před účinky UV záření. Náš přírodní vitamín E (Tocopherol) pochází z rostlinných olejů.

Phenethyl alcohol, Caprylyl glycol

Multifunkční aditivum vhodné pro formulaci kosmetických výrobků bez obsahu konzervačních látek. Obě tyto složky mají vnitřní antimikrobiální vlastnosti, které umožňují beupečnou formulaci produktů s nízkým potenciálem podráždění a senzibilizace.

Phenethyl alcohol je organická sloučenina ve formě bezbarvé kapaliny. V přírodě se vyskytuje jako součást silic, je charakteristická příjemnou květinovou vůní. V kosmetice hraje roli konzervační látky a parfémové složky. Najdeme jej jako součást make-upu, dekorativní kosmetiky pro líčení očí, ve výrobcích osobní péče, šamponech, parfémech a kolínských vodách. Fenetylalkohol je bezpečný v kosmetice a osobních přípravcích v koncentracích až do 1%. Ve větším zastoupení vykazuje mírnou podráždění pokožky a očí. Nevykazuje nebezpečí pro plod, těhotné ani kojící ženy. Je vegan a povolen v bio kosmetice.

Caprylyl glycol se v kosmetice používá jako povrchově aktivní látka a emulgátor, zlepšuje strukturu výrobku, napomáhá dobrým vazbám vody a oleje. Je to zvlhčovač a kondicionér pokožky, udržuje vyrovnanou vlhkost pleti. Také funguje jako stabilizátor a konzervant a zvyšuje antimikrobiální aktivitu jiných konzervačních látek. Ve skutečnosti je často používán v konzervační směsi. Díky své multifunkční povaze (hydratační a antimikrobiální) je používán v řadě kosmetických produktů. Je jemný a šetrné k pokožce, může být použit v produktech pro dětskou pokožku, alergické reakce jsou na caprylyl glycol velmi vzácné, je velmi dobře snášen.

Inulin, Fructose

Polyfruktóza extrahovaná z kořene čekanky (Cichorium Intybus) a je enzymaticky čištěna na délku řetězce na více než 10 jednotek fruktózy. Kromě obnovy kožního mikrobiomu dodává buňkám energii potřebnou pro jejich metabolismus a jejich funkce.

Nové a vědecky testované prebiotikum pokožky. Prebiotikum je vlastně selektivní doplněk výživy pro naši ochrannou a prospěšnou kožní mikrobiotu. Škodlivé mikroorganismy nemohou prebiotikum metabolizovat. Přirozená pokožka je tak posílena a vyvážená, zatímco škodlivé mikroorganismy jsou znevýhodněny.

Jako první bariéra je naše kožní mikrobiota neustále napadána drsným prostředím. Jemnou rovnováhu naší kožní mikrobioty může narušit znečištění, nadměrné UV záření, domácí chemikálie, agresivní kosmetika. Jejich jedinou soupravou na přežití jsou mrtvé korneocyty, maz a oxidované kožní lipidy. Někdy to prostě nestačí k vyrovnání se s prostředím.

Když tato bariéra slábne, naše pokožka se stává citlivou, suchou, infikovanou, svědící a zvrásněnou: pokožka stárne.

Řešením ke zpomalení stárnutí pokožky ak udržení jejího zdravého stavu je dodání energie a ochrana této vzácné bariéry mikrobiotyty pokožky. Ochrana, posílení a vyvážení mikrobioty lidské pokožky je základní strategií při ochraně zdraví a krásy pokožky. Prebiotická kultura vykazuje výrazné zlepšení kožní mikrobioty, díky němuž je pokožka odolnější a zdravější.

Niacin

Niacin, vitamín B3 zařazujeme do komplexu vitamínů skupiny B. Vitamin B3 je společné pojmenování pro kyselinu nikotinovou a niacin. Ochraňuje a zlepšuje zdraví pokožky. Je součástí buněčného metabolismu a tak napomáhá ke správnému fungování enzymatických procesů.

Niacin napomáhá udržovat v pokožce vodu, zlepšuje stav citlivé pokožky (např. i růžovky) a zvyšuje její obrany schopnost. Je vynikající také na podporu léčby akné a to nejen topicky ale i vnitřně. Je užitečný dokonce i při těžkých formách akné. Zlepšuje vzhled stárnoucí pleti, rozjasňuje pokožku a proto je vhodný pro eliminaci pigmentových a stařeckých skvrn.

Pleti dodává objem, hydratuje a zabraňuje ztrátě vody. Zdaleka není prospěšný jen pro naši pokožku a vlasy. Tento vitamín je důležitý pro správné fungování celého našeho organismu a jeho nedostatek může způsobovat například únavu, problémy s trávením, psychické onemocnění a deprese.

Značka

Dulce

Typ pleti

Citlivá, Normální, Suchá

Účinky

Hydratace, Ochrana, Protizánětlivé, Sjednocení pleti, Zklidnění, Zmírnění zarudnutí

Způsoby doručení

Kurýr na adresu, Osobní odběr v Bratislavě, Zásilkovna

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Show only reviews in Čeština (0)

Buďte první, kdo ohodnotí „Dulcia – Koncentrovaný přípravek PLUS zklidnění a rosacea 20 ml“

dulce koncentrovaný přípravek plus zklidnění a rosacea
Dulcia – Koncentrovaný přípravek PLUS zklidnění a rosacea 20 ml
Zakúpením získate 2 195 vernostných lístkov!