Dulcia – Ochranný tělový krém proti slunečnímu záření SPF 15 175 ml

Ochranný tělový krém proti slunečnímu záření SPF 15 je určen k běžnému používání a poskytuje střední ochranu . Svou pokožku s ním ochráníte během mírných slunečných dnů nebo po celý rok, stejně jako před zimním sluncem. Krem je na bázi bezpečných minerálních filtrů.

chrání před spálením, stárnutím buněk, ztrátou přirozené obranyschopnosti pokožky

vhodný pro všechny typy pleti i na citlivou pleť

vytvoří na pleti ochranný film, který chrání pokožku

je neparfémovaný a voděodolný

739 

Zakúpením získate 3 695 vernostných lístkov!

Možnosti dopravy

 

Kategorie:

Ochranný tělový krém proti slunečnímu záření SPF 15 značky Dulcia natural

TĚLOVÉ VODĚODOLNÉ OPALOVACÍ KRÉMY DULCE NATURAL

Nové přípravky na opalování od Dulcia natural obsahují krémy s různou výškou ochrany. Krémy jsou voděodolné a zaručují bezpečné opalování pro celou rodinu na celé tělo i obličej. Můžete si vybrat z různých faktorů od střední ochrany SPF 15 až po přípravky s vysokou SPF 30 a velmi vysokou ochranou SPF 50.

KRÉMY SE DOBŘE NANÁŠEJÍ NA POKOŽKU, NEZANECHÁVAJÍ SILNÝ BÍLÝ FILM NA POVRCHU POKOŽKY A NEOBSAHUJÍ ŽÁDNÉ CHEMICKÉ UV FILTRY A NEJSOU PARFUMOVANÉ.

Přípravky mají jednoduché a bezpečné složení. Rostlinné oleje a másla jsou bohaté na vitamíny, polyfenoly a antioxidanty. Pokožku krémy hydratují, předcházejí vysušování a napomáhají regeneraci pokožky vystavené sluníčku. Betakaroteny poskytují antioxidační ochranu, dodávají přípravkům lákavou oranžovou barvu a navíc zajistí zdravější opalování a udrží opálenou barvu pokožky delší dobu.

Přípravky ochráníte svoji pokožku před škodlivým vlivem UV záření a tak si můžete vychutnávat během celého léta zábavu jaká k létu patří. Sluneční krémy jsou vhodné pro ochranu pokožky před silným zimním sluncem ve vysokohorském prostředí. Před pobytem na slunci naneste dostatečné množství krému na nezakryté části těla. Doporučujeme krém nejprve rozehřát mezi dlaněmi, nanášet jej postupně a důkladně jej na pokožku rozetřít.

OCHRANNÝ TĚLOVÝ KRÉM PROTI SLUNEČNÍMU ZÁŘENÍ SPF 15

Ochranný pleťový krém SPF 15 je určen pro běžné používání a poskytuje střední ochranu. Je vhodný pro ochranu během slunečných dnů, pro používání po celý rok i pro ochranu před zimním sluncem. Výšku ochranného faktoru si vybírejte podle fototypu Vaší pokožky, míry opálení a ročního období. Výšku ochranného faktoru si vybírejte podle fototypu Vaší pokožky, míry opálení a ročního období. Opalovací krém na bázi bezpečných minerálních filtrů je vyroben unikátní technologií a je složen z těch nejmodernějších a nejšetrnějších složek. Pokožku účinně chrání před nežádoucími účinky UVA a UVB záření.

Poskytuje komplexní ochranu pokožky pro děti i dospělé. Vhodný také pro citlivou pokožku, nedráždí a nevysušuje, nevyvolává nepřiměřené reakce pokožky na sluneční paprsky. Obsahuje hydratační a antioxidační složky pro zdravou pokožku těla i obličeje. Kromě ochrany pokožky ji krásně hydratuje a pomáhá předcházet jejímu stárnutí a snižuje záněty.

VODĚODOLNÝ, NEPARFUMOVANÝ

Pomocí moderní a pokrokové technologie implementování fyzikálních filtrů do přírodní emulze jsme vytvořili šetrný a hypoalergenní krém, který nezanechává na pokožce bílý film. Pracuje na bázi fyzikálních filtrů v bezpečné mikro formě, které se nevstřebávají do organizmu, jsou biologicky neaktivní az pokožky se snadno odstraňují. V přírodních opalovacích prostředcích se pro ochranu před UV zářením používají sloučeniny, které lze získat z minerálů neboli nerostů. Nejčastěji jsou oxid titaničitý a oxid zinečnatý. Fungují na fyzickém principu – na pokožce vytvoří slabou vrstvu, která UV záření odráží jako efekt zrcadla. Přípravek obsahuje kromě minerálních filtrů také přírodní SPF boostry, které zvyšují účinnost filtrů.

Jak vybrat vhodný ochranný faktor?

OCHRANNÝ FAKTOR SPF 15
Ochranný pleťový krém SPF 15 je určen pro běžné používání a poskytuje střední ochranu. Výšku ochranného faktoru si vybírejte podle fototypu Vaší pokožky.

Fototyp pokožky

Co se týče genetických dispozic a vzhledu naší pokožky, rozlišujeme několik různých fototypů.

DÍTĚ KETLSKÝ TYP SEVERSKÝ TYP SMÍŠENÝ TYP STŘEDOZEMNÍ TYP
FOTOTYP_4 FOTOTYP_4 FOTOTYP_4 FOTOTYP_4 FOTOTYP_4
BARVA NEOPÁLENÉ KŮŽE s nádechem růžové bledá béžová či olivová hnědá
PŘIROZENÁ BARVA VLASŮ zrzavá blond kaštanová, tmavá blond hnědá, černá
BARVA OČÍ světlé barvy modré, šedé nebo zelené tmavé hnědé, černé
PŘIROZENÁ DOBA OCHRANY 5 MIN. 5-10 MIN 10-15 MIN. 15-20 MIN. 20-30 MIN.

Co znamená SPF číslo na opalovacích krémech?

spf rovnice

OCHRANNÝ SLUNEČNÍ FAKTOR (SPF)
SPF faktor udává dobu, po kterou můžeme zůstat na slunci bez spálení. Je to tedy čas, který můžeme zůstat na slunci s použitím krémů určitého faktoru.
Prodlužuje čas, který můžete zůstat na sluníčku, aniž byste se spálili a zůstali ochráněni před negativním vlivem UV záření.

Rozlišujeme tyto stupně ochrany / výšku faktoru:

 • nízká ochrana SPF 6,10
 • střední ochrana SPF 15, 20, 25
 • vysoká ochrana SPF 30, 50
 • velmi vysoká ochrana SPF 50+

Při pobytu na sluníčku myslete i další způsoby ochrany:

 1. Nevystavujte se zbytečně dlouho přímému sluníčku a zůstaňte co nejvíce ve stínu.
 2. Použijte vhodný SPF krém dle Vašeho fototypu pleti, dle stupně opálení Vaší pokožky, dle ročního období a místa, kde se nacházíte.
 3. Nezapomínejte na reaplikaci opalovacího krému během dne
 4. Chraňte se brýlemi, kloboučkem nebo jinou vhodnou pokrývkou hlavy, oblečením.
 5. V době mezi 11 – 15 hodinou se na silném sluníčku pohybujte omezeně.
 6. Dodržujte pitný režim a doplňujte do své pokožky hydrataci pomocí vhodných hydratačních přípravků.

Aktivní látky v ochranném pleťovém krému:

FYZIKÁLNÍ – MECHANICKÉ – MINERÁLNÍ UV FILTRY:

NON NANOMETRIC SUNSCREEN – aktivní minerální látky působí na povrchu pokožky a odrážejí škodlivé UV paprsky. Vytváří na povrchu pokožky tvz. efekt zrcadla, tedy od pokožky odrazí UV paprsky. Na rozdíl od chemických filtrů do pokožky nepronikají, vytvářejí ochrannou vrstvu na povrchu pokožky.

Výhody:

 • chrání před UVA a UVB paprsky
 • působí okamžitě po nanesení
 • vhodné pro všechny typy pokožky včetně dětské a citlivé
 • nezpůsobují množení volných radikálů
 • vhodné i pro lidi s onemocněními pokožky – totiž odrážejí teplo z povrchu kůže na rozdíl od chemických filtrů, které teplo vytvářejí, pohlcují uvnitř kůže
 • během doby spotřeby neklesá jejich účinnost (u chemických filtrů klesá účinnost)
 • nejsou škodlivé pro mořskou faunu a flóru

Anorganický kompozit NON NANO s vlastnostmi vhodnými pro použití jako UV filtr v kosmetice. Velikost částic je v mikrometrech. Velikosti částic nejsou v rozsahu nanometrů (1-100 nm) a poskytuje vysokou úroveň ochrany před UVA a UVB. Sestává z kompozitu ZnO, TiO2 a SiO2, vyvinutého patentovanou technologií, která poskytuje širokopásmovou ochranu před UV zářením a nabízí bezpečnou a účinnou ochranu před UV paprsky.

Distribuce velikosti částic byla stanovena pomocí Nanoparticle Tracking Analysis (NTA) charakterizační techniky, která využívá vlastností rozptylu světla i Brownova pohybu k získání velikosti částic ve vzorcích.

GOSULIN IL: Je přírodní změkčovadlo získané z cukrové řepy a kokosu. Je 100% přírodního původu a 100% biologicky odbouratelný. Přispívá k luxusnímu pocitu na pokožce, zjemňuje ji a zabraňuje ztrátě vlhkosti. Zajišťuje lehký a nemastný pocit z výrobku. Pomáhá rozptýlit minerální UV filtry a tím napomáhá snižovat bílý film na pokožce a dobrou roztíratelnost ochranného krému.

JOJOBOVÝ OLEJ: Jojobový olej je vlastně tekutým voskem a přezdívají jej i „tekuté zlato“. Je odpovědí na suchou, citlivou a popraskanou pokožku, přičemž navíc regeneruje a vyhlazuje pleť. Svojí strukturou je velmi podobný lidskému kožnímu mazu, má protizánětlivé účinky, pomáhá regeneraci pokožky, ale hlavně má velmi silné hydratační schopnosti a vyznačuje se schopností udržovat přirozenou vlhkost v pokožce.

PŘÍRODNÍ VITAMIN E: 100% přírodní vitamín E je silný antioxidant, pomáhá chránit pokožku před poškozením UV zářením, jakož i zlepšit strukturu kůže a vlhkosti. Vitamin E podporuje obranyschopnost pleti, bojuje se symptomy stárnutí pleti – umí zlepšovat její strukturu, vyhlazovat ji, zvyšovat její elasticitu, redukovat vrásky a je prevencí před vznikem tzv. stařeckých skvrn.

Obnovuje buňky, prokrvuje pleť a má schopnost udržovat vodu ve svrchních částech pokožky. Tento vitamín je obzvláště vhodný pro používání během léta, protože chrání pokožku před účinky UV záření.

ALOE VERA: Je zdrojem širokého spektra vitálně důležitých elementů, jako jsou vitamíny, minerály, aminokyseliny a dokonce i enzymy, lektiny, saponiny – účinné látky proti virům, bakteriím, plísním a infekcím. Skvěle hydratuje, zklidňuje podráždění, regeneruje spálenou kůži od slunce a celkově chrání pokožku před škodlivými vlivy.

BETAKAROTEN: Olej stimuluje růst kožních buněk, obnovuje je a udržuje pružnost pokožky. Je mimořádně vhodný při péči o zralou pokožku a pomáhá pleti odolávat účinkům UV záření. Pomáhá stimulovat pigment v pokožce, které dodá krásnou, zářivou a přirozenou barvu.

VČELÍ VOSK: Je hypoalergenní, zesiluje účinky krémů. Vytváří ochrannou bariéru, která ji chrání před environmentálními útoky a současně udržuje vlhkost a redukuje suchost, kůži nezahltí a neucpe póry. Zajišťuje voděodolnost přípravku. má přírodní medovou vůni a je oblíbený v mýdlech a parfémech pro své příjemné a lehké aroma.

SENSOLENE® LIGHT : Multifunkční biomimetické aktivní změkčovadlo získané z olivového oleje a olivových listů. Dodává přípravku lehký a svěží nádech a nabízí přírodní alternativu k těkavým silikonům. Působí jako hydratační faktor kůže s vynikajícími antioxidačními účinky.

UVA a UVB záření

Na úvod je dobré říci, že existují UVA a UVB záření. Které z nich je horší? UVB paprsky se podílejí na spálení od Slunce, pigmentací, poškození očí a také rakovině kůže. Pronikají však jen do epidermy – pokožky – té svrchní vrstvy, naopak UVA paprsky pronikají i do té hlubší vrstvy kůže, a proto dokážou napáchat ještě větší škody.
UVA paprsky jsou tedy zodpovědné za předčasné stárnutí pleti. V hlubší vrstvě kůže se nachází kolagen – základní stavební prvek kůže. V důsledku působení UVA paprsků vznikají reaktivní druhy kyslíku, které mají za následek oxidativní poškození buněk, ale i DNA. Takže dámy, ještě větší pozor při pobytu ve slunečních kancelářích, místnostech, kdy se nevědomě vystavujeme většímu riziku. A opět připomínáme, že je nutná celoroční ochrana pleti před jejich působením.

Vliv UVA záření na stárnutí pleti

Správná péče o pleť dokáže zpomalit proces jejího stárnutí. Speciálně v letních měsících, kdy se nadměrně vystavujeme slunečnímu záření. Pleť rychleji stárne, ztrácí vodu, proto nezapomínejme na produkty s UV faktorem a hydrataci. Kůže je jeden z mála orgánů, který přichází do kontaktu s vnějším prostředím, a tudíž její stárnutí ovlivňuje několik faktorů: vnější a vnitřní. Mezi vnitřní faktory ovlivňující naši pleť, její vzhled a proces stárnutí patří dědičnost, hormony, specifická onemocnění, ale také etnická příslušnost a typ pleti, se kterým se narodíme.

Genetika má klíčovou roli v procesu stárnutí kůže a určuje také kožní typ. Na tom závisí jakou máme buněčnou regeneraci, elasticitu, prokrvení, aktivitu mazových a potních žláz, stupeň hydratace. Hormony v období puberty a těhotenství jsou příčinou změny kvality pleti, ať už jde o akné nebo hyperpigmentaci. Rovněž v období klimakteria dochází k poklesu estrogenu, což vede ke strukturálním změnám na pleti. Všechny tyto vnitřní faktory odpovídají za zhruba 20% stárnutí pleti, zbývající část tvoří vnější faktory, takže na genetiku se můžeme „vymlouvat“ pouze částečně. Mezi vnější environmentální faktory jsou například UV záření, znečištěné ovzduší či klimatické změny. Mezi faktory životního stylu řadíme stravu, kouření, alkohol, stres.

Slunce je zodpovědné za 90% příznaků stárnutí pleti.

Většina z nich se dostaví už před 20. rokem života. Části kůže, které nebyly intenzivní a pravidelně vystavovány slunci, si zachovávají vyšší stupeň regenerace, pružnost a pevnost až do vysokého věku.

Důležitý je také typ pigmentu, kterým disponujete. Podstatně větší pozor si musí dát dámy, které mají nějaký kožní problém či narušenou kožní bariéru. V důsledku slunečního záření se kůže ztenčuje a následně to může mít kromě estetických i zdravotní následky. Kolagen v kůži se rozkládá vyšší rychlostí než při běžném stárnutí pokožky, a tedy vznikají a prohlubují se vrásky.
Opět tedy apelujeme a dáváme do pozornosti dostatečnou hydrataci pleti. Pobyt na slunci má samozřejmě své opodstatnění z hlediska zdraví, získání vitamínu D a také pozitivní nálady, ale opatřeně, co se týče intenzity vystavování se přímému slunečnímu záření. Rovněž je důležité připomenout, že sluneční záření a působení UV paprsků jsou celoroční a tedy ochraňovat pokožku před nimi je třeba během celého roku. Podle ročního období a fototypu pleti stačí správně vybrat dostačující SPF krém.

Použití

Aplikujte rovnoměrně dostatečné množství přípravku před vystavením se slunečnímu záření (snížené množství přípravku snižuje výšku solární ochrany). Potřebné je nanést důkladně na pokožku, aby nezůstala neošetřená místa, kde by se bariéra nevytvořila, tam by bylo místo kůže nechráněné. Aplikaci opakujte vždy po sportu, setření nebo preventivně i po pobytu ve vodě. Před sluněním naneste opalovací přípravek v dostatečném množství na oděvem nechráněnou pokožku.

Textura

Jemně hutná konzistence, lehce se přesto roztírá, nezanechává těžký a lepivý pocit.

Vůně

Neparfémovaný výrobek, neobsahuje ani esenciální oleje. Má jemnou přirozenou vůni, pocházející z použitých surovin.

Objem ochranného tělového krému proti slunečnímu záření SPF 15 je 175 ml.

Složení ochranného pleťového krému proti slunečnímu záření SPF 15

100% přírodní složky, 46% z BIO produkce

Složení uvedené v internetovém obchodě se může v některých případech nepatrně lišit od složení výrobku, který dodavatel aktuálně nabízí. Aktuální složení naleznete vždy na obalu produktu.

Aloe Barbadensis Leaf Juice

První zápisky o léčivé rostlině aloe vera mají tisíce let a pocházejí ze starého Egypta. S aloe vera si při léčení vypomáhal i Hippokrates a Kryštof Kolumbus říkal této rostlině „doktor v květináči“. Aloe barbadensis je nejvzácnější a nejvyhledávanější odrůda aloe vera z asi 300 druhů této rostliny. Jeho účinky na krásu využívala také krásná Kleopatra, pomáhalo jí pěstovat si krásu a udržovat svěží a vitální pokožku a tělo.

Aloe vera je zdrojem širokého spektra vitálně důležitých elementů, jakými jsou vitamíny (A, B1, B2, B6, B12, C, E), minerály (vápník, fosfor, draslík, sodík, chlór, ale také mangan, měď, zinek či chrom ), aminokyseliny (aloe vera obsahuje až osm esenciálních aminokyselin) a dokonce i enzymy, lektiny, saponiny – účinné látky proti virům, bakteriím, plísním a infekcím. „Čistící“ lignin dodává schopnost proniknout látkám hluboko do kůže. Antrachinony slouží jako prostředek k tišení bolesti, ale také proti růstu bakterií a virům.

Šťáva z této rostliny má adaptogenní dispozici, to znamená, že každá buňka lidského těla využije jen ty látky, které právě potřebuje. Pro zachování zmíněných nutričních kvalit, které se nacházejí v rosolovité hmotě listu aloe vera, je důležité zajistit správné pěstování rostliny aloe vera a následně její zpracování, aby se předešlo oxidaci, během níž dochází k úbytku zdraví prospěšných látek. Rosolovitá hmota listu vystavená působení kyslíku (více než 4 hod.) oxiduje a stává se bezcennou (podobnou reakci poznáte na rozkrojeném čerstvém jablku – rychle hnědne). Aloe se musí stabilizovat.

Stabilizace je patentovaný proces za studena, který zajistí, že aloe zůstane přesně takové, jako kdybyste právě list aloe seřízli sami. Při tomto procesu není použito ani teplo (stabilizační proces probíhá při teplotě kolem 30 °C), ani chemické látky – zničily by účinné složky aloe vera. Aloe vera ochraňuje organismus před nežádoucími účinky volných kyslíkových radikálů, opravuje a regeneruje poškozené buňky a tkáň, dokáže dovést buňky imunitního systému na místo poškození. Aloe vera má silné detoxikační atributy, které pomáhají tělu při odstraňování odpadních materiálů, toxinů a bakterií iz vašeho trávicího systému.

Isoamyl Laureate, Isoamyl Cocoate

Je přírodní změkčovadlo získané z cukrové řepy a kokosu. Je 100% přírodního původu a 100% biologicky odbouratelný. Přispívá k luxusnímu pocitu na pokožce, zjemňuje ji a zabraňuje ztrátě vlhkosti. Zajišťuje lehký a nemastný pocit z výrobku. Pomáhá rozptýlit minerální UV filtry a tím pomáhá snižovat bílý film na pokožce a dobrou roztíratelnost ochranného krému.

Zinc Oxide, Titanium Dioxide, Silice

FYZIKÁLNÍ – MECHANICKÉ – MINERÁLNÍ UV FILTRY:

NON NANOMETRIC SUNSCREEN – aktivní minerální látky působí na povrchu pokožky a odrážejí škodlivé UV paprsky. Vytváří na povrchu pokožky tvz. efekt zrcadla, tedy od pokožky odrazí UV paprsky. Na rozdíl od chemických filtrů do pokožky nepronikají, vytvářejí ochrannou vrstvu na povrchu pokožky.

Výhody:

 • chrání před UVA a UVB paprsky
 • působí okamžitě po nanesení
 • vhodné pro všechny typy pokožky včetně dětské a citlivé
 • nezpůsobují množení volných radikálů
 • vhodné i pro lidi s onemocněními pokožky: totiž odrážejí teplo z povrchu kůže na rozdíl od chemických filtrů, které teplo vytvářejí, pohlcují uvnitř kůže
 • během doby spotřeby neklesá jejich účinnost (u chemických filtrů klesá účinnost)
 • nejsou škodlivé pro mořskou faunu a flóru

Anorganický kompozit NON NANO s vlastnostmi vhodnými pro použití jako UV filtr v kosmetice.

Velikost částic je v mikrometrech. Velikosti částic nejsou v rozsahu nanometrů (1-100 nm) a poskytuje vysokou úroveň ochrany před UVA a UVB.

Sestává z kompozitu ZnO, TiO2 a SiO2, vyvinutého patentovanou technologií, která poskytuje širokopásmovou ochranu před UV zářením a nabízí bezpečnou a účinnou ochranu před UV paprsky.

Distribuce velikosti částic byla stanovena pomocí Nanoparticle Tracking Analysis (NTA) charakterizační techniky, která využívá vlastností rozptylu světla i Brownova pohybu k získání velikosti částic ve vzorcích.

Simmondsia Chinensis Seed Oil

Jojobový olej je vlastně tekutým voskem a přezdívají jej i „tekuté zlato“. Je odpovědí na suchou, citlivou a popraskanou pokožku, přičemž navíc regeneruje a vyhlazuje pleť. Vlasům navrací ztracený lesk a pokožce pružnost. Jojobový olej pochází z rostliny Simmondsia chinensis, která je vždy zeleným kerem a pochází z Arizony.

Jeho semena připomínají kávová zrna, i když jsou o něco větší. Jojoba je známá vysokou produkcí vysokomolekulárních esterů, které jsou podobné těm, které produkují lidské mazové žlázy. Používá se pouze k zevnímu použití, protože lidským tělem přechází v nezměněném stavu. Svojí strukturou velmi podobný lidskému kožnímu mazu, má protizánětlivé účinky, pomáhá regeneraci pokožky, ale hlavně má velmi silné hydratační schopnosti a vyznačuje se schopností udržovat přirozenou vlhkost v pokožce.

Vyhlazuje vrásky, tlumí projevy stárnutí pokožky, obnovuje tvorbu a samoobnovu kožních buněk a elasticitu pokožky. Je to naprosto přirozený olej, který nevyvolává alergické reakce a proto je vhodný i pro citlivou pokožku. Má dokonce přirozený ochranný UV filtr 3 – 4. Olej se do pokožky skvěle vstřebává a nezanechává pocit mastnoty. Obsahuje zejména nenasycené mastné kyseliny a vitamín E, jakož i množství výživných látek, stopových prvků či minerálů. Všechny tyto látky skvěle pronikají přes kůži až ke spodním vrstvám pokožky a regenerují ji zevnitř.

Polyglyceryl-6 Polyhydroxystearate, Polyglyceryl-6, Polyricinoleate

Inovativní emulgátor přírodního původu je určen zejména pro kosmetické přípravky s obsahem minerálních pigmentů nebo do sluneční kosmetiky. Díky patentované technologii založené na polyglycerolových esterech nabízí jedinečný lehký pocit z kosmetického přípravku. Výrobek nemá lepivý efekt a nezanechává mastný pocit na pokožce. Pomáhá k dokonalému rozložení pigmentů, čímž zvyšuje účinnost minerálních filtrů a udržuje hodnotu SPF.

Pokožka vypadá přirozeně zářivá, lesklá ale bez pocitu mastnoty. Navíc napomáhá hydrataci pokožky.

Dermatologicky testován, nekomedonní a vhodný i pro extra citlivou pokožku.

Copernice Cerifera (Carnauba) Wax (and) Oryze Sativa (Rice) Bran Wax

Mix rostlinných vosků v patentovaném poměru a procesu výroby. Napomáhá formulacím na ochranu před UV zářením se zvýšením SPF ochrany a tím zvyšuje sílu ochranného krému. Zajistí dobrou roztíratelnost přípravku bez bílého filmu na pokožce. Účinně disperguje minerální filtry do emulze a tak zajistí jejich dokonalé rozložení a tedy jejich účinost.

Je mimořádně dobře snášen pokožkou, vylepšuje vlastnosti produktu. Je zcela biologicky odbouratelný a naprosto neohrožuje mořský život na rozdíl od chemických filtrů a zesilovačů. Respektuje citlivost pokožky i citlivost planety.

Macadamia Ternifolia Seed Oil

Olej je získáván z makadamových oříšků a je velmi bohatý na mastné kyseliny vysoké kvality, zejména omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, olejovou, linolovou, linoleovou a palmitoleovou kyselinu. Obsahuje vitamíny A, E a B, fosfor, vápník, železo a zinek. Je silný antioxidant, který brání poškozování buněčných membrán. Jeho složení je velmi podobné lidskému tuku, pleť nedráždí a je vhodný i pro velmi citlivou pokožku a pokožku dětí.

Lehce se vstřebává, nezanechává na pokožce mastný film. Díky spojení mastných nenasycených kyselin a zinku je vynikajícím prostředkem pro zjemnění pokožky, je velmi účinný na stárnoucí pleť. Je vhodný na pomoc při léčení kožních problémů, popálenin a má schopnost regenerovat. Cenný olej také chrání před vlivem škodlivých látek i před UV zářením.

Cera Flava

Včelí vosk je přirozený produkt, obsahuje více než 280 účinných látek: uhlovodíky, alkylestery mastných kyselin, volné kyseliny, proteiny. Včelí vosk je bohatý na vitamin A a již 100 gramů vosku obsahuje 4096 jednotek vitaminu A. Vitamin A je důležitý pro růst a obnovu určitých kožních tkání. Podílí se na udržování vlhkosti pleti. Jeho nedostatek může způsobit vysychání kůže, ztrátu pružnosti a svědění. Je také velmi účinný v boji s jemnými vráskami.

Včelí vosk v bio kvalitě je čistý, nekontaminovaný produkt, který si zachovává léčivé účinky. Zázračně působí na poranění a onemocnění kůže. Včelí vosk má antioxidační a antiseptické účinky, kůži regeneruje, zjemňuje. Včelí vosk pleť vzpruží, zahřeje a stimuluje prokrvování.

Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate

Olivový emulgátor s certifikátem Ecocert 100% organický, beziontový a PEG-free rostlinný emulgátor vyrobený z olivového oleje. Emulgátor je činidlo umožňující vznik emulze ze dvou nebo více vzájemně nemísitelných kapalných látek. vody a tuku tím, že zmenšuje povrchové napětí. Olivem 100 má vynikající hydratační vlastnosti, pomáhá pokožku zvláčňovat. Snižuje ztrátu vlhkosti a je hypoalergenní. Získává se z olivového oleje esterifikací mastných kyselin, sorbitolu a cetearyl alkoholu. Sorbitol patří do skupiny alkoholických cukrů, přirozeně se vyskytujících v ovoci a zelenině (jablka, hrušky, třešně, hrozny…). Je to přírodní sladidlo. Cetearyl alkohol je emulgátor 100% rostlinného původu, poskytuje krémovité a změkčující textury bez mastného filmu as příjemným pocitem na dotek.

Dulce natural používá vysoce kvalitní olivový emulgátor, který splňuje nejpřísnější certifikaci COSMOS. Prestižní světový certifikát pro přírodní a organickou kosmetiku.

Theobroma Cacao Seed Butter

Je kakaový tuk světle žluté barvy získaný lisováním z fermentovaných, sušených, pražených a drcených kakaových semen a dužiny, z kakaových bobů a pojmenovává jídlo Bohů. Je přirozeně bohaté na vitamín E a je také přírodním zdrojem minerálních látek, jako je mangan, zinek, měď, theobromin, železo, chrom, hořčík a omega-6 a omega-9. Většinu kakaového másla (57 – 64 %) představují nasycené mastné kyseliny a má značný obsah draslíku.

Pomáhá pokožku zklidnit a hydratovat a zároveň jí poskytuje kožní kolagen, který zabraňuje tvorbě vrásek a dalším známkám stárnutí. Je také lidovým lékem na popáleniny, kašel, suché rty, horečku, malárii, revma, při štípnutí a hojení ran. Je výborným a jemným přírodním prostředkem pro léčbu ekzému a dermatitidy, zmírňuje zánětlivé procesy v organismu, rychle pokožku regeneruje a obnovuje. Je šetrné k pokožce, má příjemné až magické aroma.

Glycine Soja (Soybean) Oil, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract, Beta-Carotene, Tocopherol

Lipofilní extrakt z Daucus Carota – je zvláště vhodný pro péči o zralou pleť, pro péči proti stárnutí, ale i jako prostředek na ochranu pokožky před sluncem i po opalování. Pomáhá dosáhnout rovnoměrné a harmonické barvy pleti. Mrkev je známa vysokým obsahem ß-karotenu a tento extrakt je obohacen navíc io vitamín E a cenný olej z plodů sojovníku, což poskytuje pokožce optimální dávku vitamínu A a další antioxidanty.

Ethyl Olivate (and) Olea Europaea (Olive) Leaf Extract

Multifunkční bio aktivní změkčovadlo získané z olivového oleje a olivových listů. Dodává přípravku lehký a svěží nádech a nabízí přírodní alternativu k těkavým silikonům. Působí jako hydratační faktor kůže s vynikajícími antioxidačními účinky.

 • ochraňuje pokožku před ztrátou vody
 • je mimořádně účinný antioxidant
 • pokožku zmakčuje a dodává jí potřebnou hydrataci
 • vyživuje a zlepšuje strukturu a hustotu kůže
 • dodává pokožce zdravý lesk
 • ekologický produkt rostlinného původu schválený společností COSMOS

Panthenol

Pantenol je ve vodě rozpustný vitamín, který se účastní metabolismu všech živin v těle. Jeho název pochází z řečtiny a zajmenuje „všude se nacházející“. Opravdu se nachází skoro v každé potravině, je nezbytný pro zdravou pokožku. Je to hydroskopická složka, která účinně váže na sebe vodu a napomáhá optimalizaci funkcí pokožky. Pomáhá udržovat kůži vlhkou a hladkou, stimuluje tvorbu nových buněk, urychluje průběh hojivých procesů, působí na pokožku uklidňujícím způsobem.

Provitamin B5 zlepšuje regeneraci zralé pokožky zrychlením metabolismu buněk a stimulováním jejich obnovy. Pomáhá udržovat vlhkost pokožky, má protizánětlivé, hydratační, zklidňující účinky. Ochraňuje pleť před spálením sluncem. D-panthenol zlepšuje metabolismus a výživu pleti, pomáhá zachovat její mladistvý vzhled a omezuje tvorbu vrásek.

Magnesium Sulfate

Jen málo lidí si uvědomuje, jak obrovskou roli hraje hořčík v našem organismu. Hořčík nebo jinak řečeno magnesium je daleko nejdůležitější minerální látka našeho těla. Po vodě, kyslíku a po elementárních potravinách, hořčík může být nejdůležitější prvek, který potřebuje naše tělo, je nepostradatelný. Je důležitější než vápník, draslík nebo sodík, protože všechny tři reguluje hořčík, bez kterého se nedokážou tyto důležité minerály navázat. Miliony lidí trpí nedostatkem hořčíku, aniž by o tom věděli. V poslední době se stále více zlepšuje povědomí lidí o nezastupitelné roli hořčíku při péči o zdraví. Přesto až 80% lidí má nedostatek hořčíku v těle, což vyvolává vážné obavy.

Hořčík je v těle zastoupen v relativně velkém množství. Vědci odhadují, že je to až 25 gramů na dospělého člověka, přičemž polovina z tohoto množství se nachází v kostech a jen 1% je v krvi. Tento minerál je třeba neustále doplňovat, neboť na něm závisí více než 300 biochemických tělesných reakcí. Magnézium – hořčík potřebuje každá naše buňka, včetně mozkových. Je jeden z hlavních minerálů, jehož suplementace (dodání) je nutná, neboť hraje nepostradatelnou roli ve funkci u stovek enzymů, počínaje metabolismem buněk, přes syntézu proteinů, a spotřebě tuků a uhlohydrátů, prakticky ve všem. Hořčík je potřebný nejen pro tvorbu specifických detoxikačních enzymů, ale také k tvorbě energie pro detoxikaci buněk.

Role hořčíku v těle Hořčík plní v našem těle hlavně následující úkoly:

 • metabolismus vápníku, křemíku, vitamínu D a vitamínu K
 • aktivace svalů a nervů
 • výroba energie
 • detoxikace, trávení bílkovin, sacharidů a tuků
 • stavební prvek při tvorbě a syntéze RNA a DNA
 • prekurzor neurotransmiterů jako je například serotonin

Bohužel, množství lidí na celém světě ani netuší, že trpí nedostatkem hořčíku. Jeho nízká hladina v těle se může projevovat zdravotními problémy, jako jsou úzkost, zapomnětlivost či svalové křeče. Jeho pravidelný příjem nejen odstraňuje uvedené zdravotní potíže, ale pomáhá se spoustou dalších onemocnění. Hlavní příčinou nedostatku hořčíku v naší stravě je to, že „moderní“ zemědělské metody přispěly k jeho nadměrnému odčerpání z půdy. Potom se samozřejmě nenachází ani v plodinách, které na takové půdě vypěstujeme. Problém dále ještě více zhoršuje časté používání umělých hnojiv, pesticidů a herbicidů. Abychom ho měli dostatek, musíme konzumovat potraviny, které rostou na půdě obsahující hořčík a zejména zelenou listovou zeleninu. Abychom jí dokázali přijmout potřebné množství listové zeleniny, měli bychom denně pít zelené smoothies nebo sníst a velmi dobře rozžvýkat velkou mísu salátu… nejlépe v bio kvalitě, která by měla zajistit jejich pěstování bez použití pesticidů a zbytečné chemie.

Jednou z možností je také užívání doplňků stravy s obsahem hořčíku. Také je vhodné, aby doplňky obsahovaly kromě hořčíku i vápník, vitamín D a vitamín K2, protože tyto látky se navzájem doplňují a metabolismus jedné není možný bez přítomnosti ostatních. Jedním z nejlepších způsobů, jak doplnit do organismu hořčík, je jeho vstřebání přes pokožku. Lidská pokožka je největší lidský orgán a je schopna vstřebávat účinné látky do těla.

Podle současných norem by muži měli přijímat minimálně 420 mg hořčíku denně a ženy minimálně 320 mg, během dospívání a těhotenství více. Ovšem pozor na doporučené rozpětí, protože v minulosti byla zdravá hranice hořčíku o něco vyšší. Čím více nemocní, tím se škála snižuje a snižuje. Pokud vápníku přijmeme 700 mg, pak bychom tolik měli přijmout i hořčíku.

Jak získat do těla více hořčíku?

Jak jsme zmiňovali výše, dalším dobrým způsobem jsou způsoby jeho přijímání přes kůži. Například koupele nebo peelingy s přidáním epsomské soli (síran hořečnatý). Přes pokožku může být hořčík absorbován 5krát rychleji a až 6krát účinněji než v případě orálního způsobu. Tělo vždy absorbuje jen to, co potřebuje, takže zde není riziko předávkování.

Tocopherol

Přírodní vitamín E – 100% přírodní vitamín E je silný antioxidant, který obsahuje směs alfa, beta, gama a delta tokoferolů. Vitamin E pomáhá chránit pokožku před poškozením UV zářením a zlepšit strukturu kůže a vlhkosti. Naš přírodní vitamín E neobsahuje žádné chemikálie ani rozpouštědla. Vitamin E podporuje obranyschopnost pleti, bojuje se symptomy stárnutí pleti – umí zlepšovat její strukturu, vyhlazovat ji, zvyšovat její elasticitu, redukovat vrásky a je prevencí před vznikem tzv. stařeckých skvrn.

Obnovuje buňky, prokrvuje pleť a má schopnost udržovat vodu ve svrchních částech pokožky. Tento vitamín působí velmi příznivě na celkovou vitalitu pokožky, pomáhá léčit různé její nemoci a poškození, podílí se na hojení jizev. Vitamin E je nejlepší přírodní antioxidant. Zbavuje pokožku volných radikálů a tím zmírňuje proces stárnutí a redukuje jemné vrásky. Tento vitamín je obzvláště vhodný pro používání během léta, protože chrání pokožku před účinky UV záření. Náš přírodní vitamín E (Tocopherol) pochází z rostlinných olejů.

Dehydroacetic acid, Benzoic acid, Sorbic acid, Benzyl alcohol

V první řadě bychom chtěli objasnit, že kosmetické výrobky skutečně potřebují konzervaci, aby se zabránilo mikrobiálnímu růstu, poškození kosmetického výrobku a potenciálním kožním infekcím, které mohou mít dlouhodobé nepříznivé vlivy na vaši pokožku. Je mimořádně důležité chránit před poškozením výrobek a tedy i Vás. Pro nás je rovněž důležité, aby byla konzervace jemná a šetrná a neměla absolutně žádný negativní dopad na Vaše zdraví. Ke jemné a šetrné konzervaci výrazným způsobem dopomáhají i naše obaly, díky nimž postačí nejnižší koncentrace konzervační směsi.

Dulcia natural používá přírodní a ekologický systém na ochranu kosmetického výrobku, který je v souladu s normami Ecocert a COSMOS. Jedná se o synergickou směs organických sloučenin – organických kyselin a alkoholu. Organická konzervační sloučenina je konzervační systém bez parabenu, neformaldehydový, bez isotiazolonu. Je vyvinuta ke snížení rizika bakteriální kontaminace. Je navržena tak, aby zajistila širokou škálu ochrany s využitím optimalizovaných a inovativních synergických směsí přičemž se myslí na enviromentální odpovědnost a udržitelný rozvoj. Je to ekologicky certifikovaná formulace k zajištění ochrany produktů a lidí.

Všechny komponenty jsou uvedeny na seznamu konzervačních látek schválených pro přírodní a organickou kosmetiku nejprestižnějších světových certifikátů.

Značka

Dulce

Typ pokožky

Citlivá, Normální

Způsoby doručení

Kurýr na adresu, Osobní odběr v Bratislavě, Zásilkovna

Velikost balení

175 ml

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Show only reviews in Čeština (0)

Buďte první, kdo ohodnotí „Dulcia – Ochranný tělový krém proti slunečnímu záření SPF 15 175 ml“

natuint dulce ochranny tělový krem ​​sun ready spf 15
Dulcia – Ochranný tělový krém proti slunečnímu záření SPF 15 175 ml
Zakúpením získate 3 695 vernostných lístkov!