Esenciální olej Šalvěj 10 ml

100% esenciální olej Šalvěj s nádhernou bylinkovou vůní je prospěšný při respiračních onemocněních. Také má silné čistící účinky. Je velmi nápomocný ve stresových situacích, dokáže nás během pár minut uklidnit.

✓ čistí vzduch

✓ pomáhá při menopauze a menstruaci

✓ účinný při různých respiračních onemocněních

✓ vyvolává euforii a pocity pohody

✓ esenciální olej na spánek

Esenciální olej šalvěj je vhodný i pro vegany.

119 

Zakúpením získate 595 vernostných lístkov!

Možnosti dopravy

 

Přírodní esenciální olej Šalvěj

Šalvějový esenciální olej má řadou pozitivních účinků na naše zdraví. Svědčí o tom to, že název šalvěj pochází z latinského salvare . Znamená to vyléčit.

Je výborný při infekčních onemocněních, jelikož působí proti zánětu. Pomáhá při angíně, chřipce či infekcích močových cest.

Esenciální olej šalvěj stimuluje lymfatický systém. Používá se také k léčbě ledvin a jater.

Má blahodárný vliv na hormonální a reprodukční soustavu ženy, proto se v minulosti používal také k léčbě sterility. Napomáhá vyrovnat hladinu hormonů. Pomáhá překonat potíže při menopauze a také tiší bolest při menstruaci. Pozitivně ovlivňuje při endometrióze.

Esenciální olej šalvěj se používá také v přírodní kosmetice. Má nezaměnitelné účinky na pokožku. Pomáhá vyléčit dermatitidu, vředy i rány po bodnutí hmyzem.

Dá se použít jako přísada ústní vody. Její antibakteriální účinky ovlivňují zdraví dásní.

Esenciální olej šalvěj nám pomáhá i při duševních problémech. Vyvolává pocity euforie. Způsobuje dobrou náladu, uklidňuje, pomáhá při problémech se spánkem. Šalvějový esenciální olej je vhodný při nadměrném stresu, úzkosti a depresích.

Šalvěj je jedna z bylinek, které se nesmí užívat v těhotenství a při kojení, a nesmí ji užívat ani děti, kvůli jejím účinkům na hormonální soustavu. Také je nevhodná při epilepsii a vysokém krevním tlaku.

Použití

Do aromalampy

Inhalace šalvějového esenciálního oleje působí na naši psychiku. Kromě toho léčí různé infekční choroby. Čistí vzduch. Vhodné je ji kombinovat s levandulí, rozmarýnem či jinými bylinkami. Také pěkně vyzní s citrusy. Se zázvorem pomáhá při nevolnosti.

Do koupele

V lázni je šalvějový esenciální olej velmi osvěžující. Působí na nás přes inhalaci a pokožku zároveň, čili jeho účinky budou výrazné. Při ženských problémech se může přidat do sedací koupele. Ideální je, pokud tento olej smícháme s hydrofilním rostlinným olejem vhodným do koupele, například s jojobovým, jinak by nám zůstal pouze na povrchu a nerozptýlil by se rovnoměrně do vody. Tuto olejovou směs můžeme smíchat se solí do koupele či s epsomskou solí. Koupat bychom se měli 15 – 20 minut ve vlažné vodě. Šalvějový esenciální olej je složkou mnoha osvěžujících přípravků do koupele. Najdeme ho v pumách do koupele, v solích do koupele, v pěně do koupele, iv mýdlech a sprchových gelech.

Na masáž

Masáž se šalvějovým esenciálním olejem je skvělým relaxačním prostředkem. Osvěžuje pokožku a hydratuje. Pokud si chceme dopřát takovou masáž, smícháme 50 ml za studena lisovaného rostlinného oleje, například mandlového , hroznového či jojobového s 5 – 15 kapkami šalvějového esenciálního oleje.

Sauna

Sauna s přidáním šalvějového esenciálního oleje pročišťuje naše dýchací cesty. Pomáhá zejména při infekčních chorobách, je vhodná i jako prevence. Přidáme 10 – 20 kapek podle velikosti sauny.

Použití při jednotlivých problémech

Pro úlevu při ucpaných dutinách nebo při alergii natřeme esenciální olej ze šalvěje smíchaný s nosným olejem, například jojobovým či hroznovým, na čelo, kosti nad očima a střed nosu shora dolů. Případně jej můžeme smíchat is levandulí, grepem, tea tree, eukalyptem, či jinými svěžími bylinkami.

Při výletech do přírody můžeme esenciální olej šalvěj přidat do domácího repelentu. Směs v kombinaci s tea tree , levandulí , rozmarýnem nebo hřebíčkem nás uchrání před komáry či klíšťaty.

Trpíme-li bolestí hlavy, nebo potřebujeme zlepšit náladu a povzbudit soustředění, je ideální použít aromadifuzer či aromalampu.

V případě angíny či bolesti v krku přidáme jednu kapku šalvějového esenciálního oleje do sklenice vody a použijeme jako kloktadlo.

Při ženských problémech mažeme na podbřišek.

Upozornění

Může způsobovat reakce na pokožce v případě její citlivosti. Esenciální olej skladujte mimo dosah dětí. Pokud jste těhotná nebo kojíte, použití konzultuje se svým lékařem. Esenciální olej je pouze pro vnější použití. Vyhněte se kontaktu s očima a jinými citlivými oblastmi.

Balení: Tmavá skleněná lahvička s kapátkem.

Objem esenciálního oleje Šalvěj je 10 ml .

Složení esenciálního oleje Šalvěj

100% esenciální olej Šalvěj

Vlastnosti

Velikost balení 10 ml
Původ Španělsko
Latinský název Salvia Officinalis
Použitá část rostliny Sušené listy
Koncentrace 100 %
Metoda extrakce Destilace párou
Vlastnosti 100% přírodní, bez konzervačních látek a syntetických parfémů
Vhodné do difuzéru Ano
Vhodné pro vnitřní použití Ne
Použití Inhalace, masáž , koupel, sauna, ošetření pokožky, odpuzení komárů a klíšťat
Účinky Protizánětlivé, pomoc při léčbě chorob dýchacích cest jako angína a chřipka a také při infekcích močových cest, stimulace lymfatického systému, pomoc s vyrovnáním hladin hormonů, antibakteriální účinky, zklidnění, pomoc s usínáním, relaxace
Způsoby doručení

Kurýr na adresu, Osobní odběr v Bratislavě, Zásilkovna

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Show only reviews in Čeština (0)

Buďte první, kdo ohodnotí „Esenciální olej Šalvěj 10 ml“

esencialny olej salvia salviova silice do aromalampy difuzéru aromaterapie
Esenciální olej Šalvěj 10 ml
Zakúpením získate 595 vernostných lístkov!