Esenciální olej Spearmint 10 ml

100% esenciální olej Spearmint nebo Máta kadeřavá má stejné účinky jako Máta peprná , ale její vůně je méně intenzivní a sladší. Je skvělá pro mnohé problémy s dýcháním, s trávením, pomůže při bolestech hlavy či svalů a v neposlední řadě uleví při psychických potížích.

✓ čistí vzduch

✓ blahodárně působí na psychickou pohodu

✓ zklidňuje pokožku

✓ odpuzuje hmyz

Esenciální olej Spearmint je vhodný i pro vegany.

119 

Zakúpením získate 595 vernostných lístkov!

Možnosti dopravy

 

Přírodní esenciální olej Spearmint

Esenciální olej Spearmint je skvělou náhradou za mátový esenciální olej. Má totožné účinky, ale jeho vůně je sladší, méně intenzivní a pro mnoho lidí přijatelnější.

Působí na všechny problémy spojené s dýchacími cestami jako je rýma, alergie, astma, bronchitida a podobně. Nejčastější způsob, jakým jej můžeme použít, je inhalace. Má silné čistící účinky, proto je velmi vhodné použít jej v aromadifuzeru, či v aromalampě.

Esenciální olej spearmint je velmi vhodný při problémech s trávením. Působí při nevolnosti a zvracení. Omezuje závratě, proto je vhodný i při úpalu. Zlepšuje zaostřování.

Máta kadeřavá působí na žlučník a játra. Je proto vhodná při detoxikaci a očistě organismu. Udržuje silnější imunitní systém. V případě podchlazení zvyšuje tělesnou teplotu.

Je skvělým bojovníkem s migrénou či s bolestí hlavy ze stresu a přetížení či špatného vzduchu.

Při masáži a potírání eliminuje esenciální olej spearmint bolest kloubů a svalů, snižuje otok a uvolňuje křeče.

Působí proti bakteriím a plísním. Při natírání na pokožku ulevuje od svědění a zarudnutí. Zužuje kapiláry a krásné pleť očistí.

Podle energetiky má esenciální olej spearmint dvojí účinky – chladící a ohřívací.

Použití

Do aromalampy

Inhalace esenciálního oleje spearmint pomáhá léčit dýchací potíže, je vhodná i pro alergiky a astmatiky. Tento olej čistí vzduch a lze jej kombinovat s různými dalšími esenciálními oleji, které ještě více podpoří jeho účinky. Výborný je například s levandulí, svými účinky se doplňují a posilují. Při dýchacích problémech lze spearmint kombinovat s rozmarýnem, tea tree, eukalyptem či šalvějí, což posiluje jeho dezinfekční účinky. Na vykašlávání ho smícháme s tymiánem. Pro osvěžení místnosti můžeme esenciální olej spearmint míchat s citrusy, například s citrónem, nebo chceme-li sladší vůni, můžeme použít mandarinku.

Do koupele

V lázni je esenciální olej spearmint velmi osvěžující. Působí na bolest a ztuhnutí těla. Jelikož ho i inhalujeme, i se potýká s pokožkou, jeho účinek je ještě silnější. Ideální je, pokud tento olej smícháme s hydrofilním rostlinným olejem vhodným do koupele, například s jojobovým, jinak by nám zůstal pouze na povrchu a nerozptýlil by se rovnoměrně do vody. Tuto olejovou směs můžeme smíchat se solí do koupele či s epsomskou solí. Koupat bychom se měli 15 – 20 minut ve vlažné vodě. Esenciální olej Spearmint je složkou mnoha osvěžujících přípravků do koupele. Najdeme ho v pumách do koupele, v solích do koupele, v pěně do koupele, iv mýdlech a sprchových gelech.

Na masáž

Masáž s esenciálním olejem Spearmint je skvělým relaxačním prostředkem. Pomáhá proti bolesti svalů a zároveň osvěžuje kůži. Pomáhá také proti artritidě a revmatismu. Je vhodné jej použít po sportovním výkonu. Chceme-li si dopřát takovou masáž, smícháme 50 ml za studena lisovaného rostlinného oleje, například mandlového, hroznového či jojobového s 5 – 15 kapkami esenciálního oleje spearmint.

Sauna

Sauna s přidáním esenciálního oleje spearmint má uklidňující účinky. Uvolňuje dýchací cesty, pomáhá při astmatu, alergiích i jiných problémech s dýchacími cestami. Přidáme 10 – 20 kapek podle velikosti sauny.

Použití při jednotlivých problémech

Pro úlevu při ucpaných dutinách nebo při alergii natřeme esenciální olej z máty kadeřavé smíchaný s nosným olejem, například jojobovým či hroznovým, na čelo, kosti nad očima a střed nosu shora dolů. Případně ho můžeme smíchat s levandulí , grepem , tea tree, eukalyptem , či jinými svěžími bylinkami.

Při výletech do přírody můžeme esenciální olej máta peprná přidat do domácího repelentu. Směs v kombinaci s tea tree, levandulí, rozmarýnem nebo hřebíčkem nás uchrání před komáry či klíšťaty.

Trpíme-li bolestí hlavy, nebo potřebujeme zlepšit náladu a povzbudit soustředění, je ideální použít esenciální olej spearmint v aromadifuzeru či aromalampě.

Je vhodné používat esenciální olej z máty kadeřavé ik urychlení hojení ran a akné. Po rozředění v nosném oleji, například v mandlovém , ho natřeme na postižené místo.

Upozornění

Může způsobovat reakce na pokožce v případě její citlivosti. Esenciální olej skladujte mimo dosah dětí. Pokud jste těhotná nebo kojíte, použití konzultuje se svým lékařem. Esenciální olej je pouze pro vnější použití. Vyhněte se kontaktu s očima a jinými citlivými oblastmi.

Balení: Tmavá skleněná lahvička s kapátkem.

Objem esenciálního oleje Spearmint je 10 ml .

Složení esenciálního oleje Spearmint

100% esenciální olej Spearmint

Vlastnosti

Velikost balení 10 ml
Původ Čína
Latinský název Mentha Spicata
Použitá část rostliny Kvetoucí vrcholy
Koncentrace 100 %
Metoda extrakce Destilace párou
Vlastnosti 100% přírodní, bez konzervačních látek a syntetických parfémů
Vhodné do difuzéru Ano
Vhodné pro vnitřní použití Ne
Použití Inhalace, masáž , koupel, sauna, ošetření pokožky, odpuzení komárů a klíšťat
Účinky Úleva od problémů s dýchacími cestami jako rýma, alergie, astma, bronchitida…, působení proti nevolnosti, zvracení, závratích, pomoc při migréně a bolestech hlavy,

eliminace bolesti kloubů a svalů, zmírnění otoky a uvolňuje křeče, osvěžení místnosti, urychlení hojení ran, odpuzení komárů a klíšťat

Způsoby doručení

Kurýr na adresu, Osobní odběr v Bratislavě, Zásilkovna

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Show only reviews in Čeština (0)

Buďte první, kdo ohodnotí „Esenciální olej Spearmint 10 ml“

esencialní olej spearmint matový esencialní olej silice do difuzéru aromalampy aromaterapie
Esenciální olej Spearmint 10 ml
Zakúpením získate 595 vernostných lístkov!