Indian Natural – Černá barva pro kombinování s hennou Indigo

Tmavá barva indigo se používá v kombinaci s hennou pro dosažení různých hnědých až černých odstínů vlasů. Podle poměru kombinované henny a indiga dosáhnete různých odstínů přírodní barvy na vlasy. Pro nejintenzivnější černou barvu využijte barvení ve dvou krocích. Návod k aplikaci naleznete v popisu níže. Henna není součástí balení, ale můžete si ji obejendat zde .

přírodní barvivo

můžete si namíchat libovolný odstín od červeno-hnědé, přes různé hnědé až po černou

vhodné pro všechny odstíny vlasů

Indigo je vhodné i pro vegany.

209 709 

Možnosti dopravy

 

Kategorie:

Černá barva pro kombinování s hennou Indigo značky Indian Natural Hair Care

Indigo je černé přírodní barvivo z rozdrcených lístků rostliny Indigofera Tinctoria vhodné ke kombinování s hennou pro dosažení různých odstínů. Při míchání s hennou v různých poměrech lze dosáhnout různých odstínů hnědé až po černou. Při dvoufázovém barvení indigům se dosáhne syté intenzivní černé barvy vlasů. Samotné indigo barví do tmavě modrých odstínů.

Upozornění: Před použitím henny a ostatních přírodních barviv se nedoporučuje používat šampony, tužidla a spreje se silikony, které zabraňují proniknutí přírodních pigmentů do struktury vlasu.
Mezi chemickým barvením a aplikací henny a indiga doporučujeme dodržovat minimální rozestup 4 týdny .

Použití

Jednofázové barvení kombinováním henny a indiga

Červeno – hnědý odstín poměr henna : indigo – 1 : 1

Hnědý odstín poměr henna : indigo – 1 : 2

Tmavě hnědý odstín poměr henna : indigo – 1 : 3

 1. Jako první si připravíme hennu. Vybrané množství zalijeme vodou o teplotě cca 60°C. Pro kontrolu správné teploty vody doporučujeme použít teploměr . Hennu pořádně utřeme s vodou a vytvoříme tak kaši s konzistencí podobnou jogurtu. Hennu necháme několik hodin odstát, aby se uvolnily pigmenty.
 2. Jako druhé si připravíme indigo. Vybrané množství zalijeme vodou o teplotě maximálně 50°C. K indigu přidáme špetku soli, protože pigment indiga se uvolňuje v zásaditém prostředí. Dobře indigo s vodou zamícháme a necháme odstát 15 minut.
 3. Nakonec smícháme indigovou s hennovou kaší a rovnoměrně naneseme od kořínků do celé délky vlasů.
 4. Vlasy zabalíme do igelitové fólie nebo sprchové čepice a poté do ručníku, aby mohla přírodní barva působit v teple a tak jsme dosáhli ideálních účinků.
 5. Barvu necháme na vlasech minimálně 1-2 hodiny. S délkou působení roste intenzita barvících a blahodárných účinků henny.
 6. Vlasy důkladně omyjeme a ošetříme běžně používanými přípravky na vlasy

Dvoufázové barvení pro získání intenzivní černé barvy

 1. Fáze
  Hennový prášek zalijeme vodou o teplotě cca 60°C. Pro kontrolu správné teploty vody doporučujeme použít teploměr . Hennu s vodou dobře promícháme, dokud nevznikne kaše bez hrudek. Do této směsi můžeme přidat pro lepší uvolnění barviva šťávu z poloviny citrónu. Vytvořenou kaši naneseme na vlasy, které poté přikryjeme igelitovou fólií a ručníkem. Přípravek necháme působit minimálně 1-2 hodiny. S délkou působení roste intenzita barvících a blahodárných účinků henny. Vlasy důkladně omyjeme a ošetříme běžným způsobem.
 2. Fáze
  Indigo zalijeme vodou o teplotě maximálně 50°C (vyšší teplota barvivo znehodnotí). Pro kontrolu správné teploty vody doporučujeme použít teploměr . Indigo s vodou pořádně zamícháme dokud nevznikne kaše bez hrudek. Do kaše přidáme lžičku soli pro lepší uvolnění pigmentu. Vytvořenou kaši nanášíme na vlasy. Ty pak přikryjeme igelitovou fólií a ručníkem. Necháme působit minimálně 1 hodinu. S délkou působení roste intenzita barvicích účinků. Následně vlasy omyjeme a ošetříme běžným postupem.

Výsledný odstín se barevně ustálí po 24 hodinách.

Přírodní barvy na vlasy barví v závislosti na pigmentaci Vašich vlasů. Čím jsou původní vlasy tmavší tím menší bude barevný efekt.

Přírodní barvy také mají tu vlastnost, že nechytají u každého stejně.

Původní barva vlasů

Henna povodna farba Plantizia.cz

Orientační zabarvení vlasů po dvoufázovém barvení hennou a indigem

Henna povodna farba Plantizia.cz

Balení : Papírová krabička s průhlednou kapsou uvnitř.

Hmotnost černé barvy Indigo je 200 g/1 kg.

Složení černé barvy pro kombinování s hennou Indigo

100% prášek z rozdrcených lístků rostliny Indigofera Tinctoria

Značka

Indian Natural

Velikost

1 kg, 200 g

Odstíny

Černé

Způsoby doručení

Kurýr na adresu, Osobní odběr v Bratislavě, Zásilkovna

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Show only reviews in Čeština (0)

Buďte první, kdo ohodnotí „Indian Natural – Černá barva pro kombinování s hennou Indigo“

indian natural indigo cerná barva na vlasy
Indian Natural – Černá barva pro kombinování s hennou Indigo
209 709  Vybrat možnosti