Karanimba mikro 100 ml

Přípravek Karanimba Mikro je účinný přírodní postřik proti škůdcům a hnojivo 2v1 na bázi nimbového a karanja oleje s látkami s biologickou aktivitou proti většině savých a žravých škůdců. Jako hnojivo obsahuje komplex mikroživin.

  • je účinný na většinu savých a žravých škůdců jako třásněnky, vlnatka, svilušky, puklice a další
  • patří mezi přírodní postřiky
  • působí také jako hnojivo s komplexem mikroprvků jako železo, mangan, zinek, měď a kobalt

189 

Není skladem

Nechte se informovat o opětovném naskladnění tohoto produktu.

Možnosti dopravy

 

Karanimba Mikro přírodní postřik proti škůdcům a hnojivo

Působení přípravku

Kapalný rostlinný extrakt a mikroelementový koncentrát Karanimba Mikro je určen pro listovou aplikaci, přičemž při preventivní aplikaci významně zvyšuje vitalitu ošetřených rostlin a výrazně účinně omezuje napadení rostlin škůdci.

Rostlinné oleje obsažené v přípravku jsou zdrojem skupiny přírodních látek s biologickou aktivitou (účinkem) proti škodlivému hmyzu (např. mšice, molice, svilušky, třásněnky, puklice, pilařky, mínerky, mandelinka bramborová, podkopáčky a nosánky). Škodlivý hmyz se infikuje sáním a požerem, jelikož se složky přípravku po aplikaci dostanou do rostliny. Hmyz přestane přijímat potravu a tím i poškozovat rostlinu, po několika dnech uhyne.

Pro listovou aplikaci nejlépe vyhovuje mírně zataženo a bezvětrné počasí, aby postřik na povrchu rostlin dlouho zasychal. Rostliny přijímají živiny nejaktivněji přes povrch listů při teplotě 20 až 21 °C. Při teplotách nižších než +15 °C je již příjem živin nadzemní částí rostlin nižší. Ideální je postřik aplikovat před večerem, případně časně ráno. Pokud do 8 hodin od aplikace začne pršet, je vhodné aplikaci přípravku zopakovat. Při aplikaci je důležité, aby se dosáhlo důkladného a oboustranného smáčení listů ošetřovaných rostlin. Přípravek by se měl aplikovat na dobře zapojený porost, přičemž příjem stopových rostlinných živin je zvláště dobrý prostřednictvím mladých listů. Není vhodné aplikovat do květin.

Jedná se o přípravek na bázi listového hnojiva obsahující nimbový a karanja olej, vynikající účinný proti savým a žravým škůdcům (mšice, molice, svilušky, třásněnky, puklice, pilařky, mínerky, mandelinka bramborová, podkopáčky a nosánky) také obsahuje dusík, mikroelementů určených pro výživu a podporu růstu. Přípravek Karanimba Mikro je obdobou přípravku NeemAzal T/S navíc doplněn o komplex mikroelementů. Určen pro plodovou, listovou a zelnou zeleninu, brambory, jabloně a drobné ovoce.

Z mikroživin jsou obsaženy železo, mangan, zinek, měď a kobalt vázané ve formě chelátů EDTA, bór ve formě ethanolaminového komplexu a molybden jako molebdenan. Obsahuje také amidický dusík a rostlinami asimilovatelnou síru.

Kdy aplikovat postřik?

Přípravek je insekticid účinný na většinu savých a žravých škůdců, jako jsou mšice, vlnatka a jiné červce, puklice, třásněnky, svilušky, ale i housenky, nosánky i mandelinka bramborová. Pozor, nezabírá na půdní škůdce, jako jsou smutivky.

Za sezónu jej můžeme použít 3x s odstupem 7 – 10 dní.

Pokud potřebujeme použít jiný postřik po 3 použitích, můžeme si vybrat NeemAzal T/S nebo Rock Effect . Z chemických postřiků si můžeme vybrat podle toho, jakého máme škůdce.

Vhodné je použití přípravku Karanimba po postřiku Atonik , který zlepšuje vstřebávání hnojiva, zejména mikroprvků.

Jak namíchat postřik Karanimba Mikro na pokojové rostliny?

K aplikaci postřiku budete potřebovat:

  • zcela čistý prázdný rozprašovač
  • 3 – 4 ml postřiku na 1 l čisté vody
  • 1 kapku jemného saponátu na nádobí

Postup míchání je následující:

  1. V polovině objemu rozprašovače smíchejte vodu se saponátem na nádobí. Voda by měla být pokojové teploty, neměla by být ani moc studená, ani moc horká. Pořádně saponát ve vodě rozmíchejte.
  2. Postřik v lahvičce dobře promíchejte a nalijte potřebné množství do rozprašovače, který jste předtím naplnili do poloviny vodou se saponátem. Dolijte čistou vodou.
  3. Aplikujte podle potřeby na vrchní i spodní stranu listů politých rostlin.

Jak namíchat postřik Karanimba Mikro na jiné rostliny?

Plodina Do 10 litrů (na 100 m 2 )
Plodová zelenina 30 – 40 ml
Listová zelenina 30 – 40 ml
Zelí zelenina 40 – 50 ml
Brambory 40 – 50 ml
Jabloně, drobné ovoce 25 – 40 ml

Termín aplikace

Jabloně: maximálně 3-4 aplikace během vegetace. Pozor: Neaplikovat na hrušky.

Účinná látka v postřiku

  • 2,5% dusíku (jako N) obvykle 2,9 hmot.%
  • 0,6 hmot.% síry (jako S) obvykle 1,0 hmot.%
  • 0,4 hmot.% bóru (jako B) obvykle 0,57 hmot.%
  • 0,7 hmot.% železa (jako Fe) obvykle 0,86 hmot.%
  • 0,2 hmot.% manganu (jako Mn) obvykle 0,29 hmot.%
  • 0,2 hmot.% zinku (jako Zn) obvykle 0,29 hmot.%
  • 0,2 hmot.% mědi (jako Cu) obvykle 0,29 hmot.%
  • 0,03 hmot.% kobaltu (jako Co) obvykle 0,06 hmot.%
  • 0,02 hmot.% molybdenu (jako Mo) obvykle 0,04 hmot.%

Karanimba Mikro obvykle obsahuje 2,4 hmot.% sumy stopových rostlinných živin, což odpovídá více než 25 g těchto biogenních prvků v litru.

Vedle dusíku (30 g N v litru), síře (10 g S v litru) a osmi mikroživin (25 g ME v litru), přičemž 5 z nich je vázáno ve formě komplexů EDTA obsahuje 36 hmot. % nimbového oleje a 19 hmot. % karanja oleje.

V přípravku Karanimba Micro se využívá synergického zvýšení účinnosti tetranotriterpenoidů (azadirachtin…) pomocí furanoflavonoidů (karanjin, pangomol…), jejichž zdrojem je karanja – pongamový olej.

Na jaké škůdce účinkuje Karanimba Mikro?

  • mšice
  • vlnatka
  • červci
  • poklice
  • roztočce
  • třásněnka
  • minerka
  • housenky
  • nosánek
  • pilařky
  • mandelinka bramborová
  • mnohé další

Obsah rostlinných živin

Obsah dusíku a síry:

  • 2,5% dusíku (jako N) obvykle 2,9 hmot.%
  • 0,6 hmot.% síry (jako S) obvykle 1,0 hmot.%

Obsah rostlinných mikroživin:

  • 0,4 hmot.% bóru (jako B) obvykle 0,57 hmot.%
  • 0,7 hmot.% železa (jako Fe) obvykle 0,86 hmot.%
  • 0,2 hmot.% manganu (jako Mn) obvykle 0,29 hmot.%
  • 0,2 hmot.% zinku (jako Zn) obvykle 0,29 hmot.%
  • 0,2 hmot.% mědi (jako Cu) obvykle 0,29 hmot.%
  • 0,03 hmot.% kobaltu (jako Co) obvykle 0,06 hmot.%
  • 0,02 hmot.% molybdenu (jako Mo) obvykle 0,04 hmot.%

Obsah nežádoucích těžkých kovů je nižší než stanovují limity platné v České republice.

V posledních několika desetiletích bylo vynaloženo mnoho badatelského úsilí na vývoj nových insekticidů rostlinného původu, které by mohly být efektivní náhradou za dnes vyráběné a používané syntetické pesticidy. V rostlinách se nachází velké množství látek, které mají insekticidní a jiné pesticidní účinky.

Používání různých rostlinných extraktů v ochraně rostlin má hluboké historické základy hlavně v Indii, kde je i používání botanických pesticidů v současnosti velmi rozšířeno.

Když v roce 1960 David Morgan z britské Keele University izoloval azadirachtin ze semen stromu Azadirichta indica Juss.a na sarančeti skákavém potvrdil jeho insekticidní účinnost. Pravděpodobně ještě netušil, že izoloval jednu z nejúčinnějších látek, kterou rostliny vytvářejí ke své obraně. Od té doby se stal azadirichtin účinnou složkou mnoha botanických insekticidů, které se používají hlavně v ekologických systémech pěstování rostlin.

Ve své domovině se Azadirachta indica Juss. často používá jako léčivá rostlina, přičemž záznamy o jeho léčivých účincích se uvádějí již v sanskrtských spisech, jejichž věk se odhaduje na více než 4000 let.

Výzkum zaměřený na určení složení a charakteristiku biologicky aktivních látek, se zaměřením hlavně na jejich využití v medicíně byl zahájen ve 20. letech minulého století. Postupně bylo v kůře, plodech a listech objeveno několik desítek biologicky aktivních látek, u kterých byly zjištěny antivirové, antimikrobiální, antifungální, antibakteriální, anti pyretické, analgetické a imunitu povzbuzující účinky. Některé z látek vykazovaly také aktivitu vůči hmyzu. Jsou to především: azadirachtin, salannin, meliantriol, nimbin a nimbilin a některé další limonoidy. Z uvedených sloučenin je v současnosti nejprozkoumanější tetranortriterpenoid azadirichtin, který je pokládán za nejúčinnější přírodní regulátor růstu hmyzu. Jeho molekulární struktura je velmi podobná struktuře molekuly hmyzího hormonu ekdison, přičemž azadirichtin pravděpodobně blokuje vylučování hormonálních látek, což vede k poruchám v období vývoje škůdců, které končí obvykle jejich smrtí.

Dalšími rostlinami s významným insekticidním potenciálem, které se uplatňují při výrobě komerčních rostlinných insekticidních prostředků jsou stromy Pongamia glabra Vent. Pocházejí rovněž z indického subkontinentu (Indie, Srí Lanka, Bangladéš, Malajsie), přičemž jejich květiny, listy semena i plody se používají v lidovém léčitelství. K ochraně rostlin se používají jednak alkoholické extrakty listů a plodů a také olej získávaný ze semen.
Bylo zjištěno, že olej obsahuje několik biologicky aktivní látky, které mají insekticidní, antibakteriální a také fungicidní účinky. Hlavní insekticidně účinná látka karanjin byla izolována v roce 1976. Karanjin patří do skupiny flavonoidů, přičemž spolu s dalšími furanoflavonoidy nacházejícími se v oleji tvoří základ jeho insekticidní i fungicidní účinnosti.

S cílem dosáhnout vyšší účinnosti je účelné pongamový, tzv. karanjia olej přidávat do azadirichtinového, tzv.. neem oleje, protože biologicky aktivní látky obsažené v olejích se vhodně doplňují a působí navzájem synergicky.

Zásady aplikace postřiků na pokojové rostliny

Používejte přípravek na ochranu rostlin bezpečným způsobem. Před použitím si vždy přečtěte etiketu a informace o přípravku.

Mezi aplikací různých druhů postřiků dodržíme alespoň 3denní rozestup.

Postřik aplikujeme na polité rostliny.

Rostlinu nastříkáme z obou stran listů. Aplikujeme dostatečné množství postřiku, aby listy byly celé mokré.

Nikdy nestříkáme na rostlinu, když na ni svítí slunce. Rovněž ji po aplikaci postřiku umístíme do polostínu nebo stínu. Je vhodné rostliny stříkat večer.

Tři dny po postříkání rostliny by na ni nemělo pršet ani bychom jí neměli rosit listy, aby se nesnížila účinnost postřiku.

Postřiky aplikujeme v dobře větrané místnosti nebo venku. Při aplikaci postřiku je třeba mít na sobě ochrannou roušku a rukavice.

Chemický postřik vydrží vydělaný 2 měsíce, skladujeme jej při pokojové teplotě na tmavém místě.

Při aplikaci postřiku dbáme na to, aby v místnosti nebyla domácí zvířata nebo akvárium. Po aplikaci postřiku také umístíme rostlinu mimo dosah domácích zvířat a dětí.

Chemické postřiky aplikujeme pouze k eliminaci škůdců, nikoli preventivně.

Velikost balení

100 ml

Typ přípravku

Akaricid, Fungicid, Insekticid

Účinek

Kurativní, Preventivní

Účinný na

Červci, Mínerka, Molice, Mšice, Puklice, Roztočce, Třásně, Vlna

Typ hnojiva

,

Použití

, ,

Způsoby doručení

Kurýr na adresu, Osobní odběr v Bratislavě, Zásilkovna

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Show only reviews in Čeština (0)

Buďte první, kdo ohodnotí „Karanimba mikro 100 ml“

karanimba mikro floraservis bioprotect přírodní postřik proti škůdcům třásněnkám vlnatce sviluškam
Karanimba mikro 100 ml

Není skladem