Dulcia – Koncentrovaný přípravek PLUS proti pigmentovým skvrnám 20 ml

Vysoce koncentrovaný přípravek PLUS proti pigmentovým skvrnám redukuje nadměrnou pigmentaci tím, že reguluje tvorbu melaninu (kožní barvivo) v pokožce, která je řízena enzymem tyrozináza. Zásobuje buňky energií, prokrvuje pokožku a oslabuje činnost tyrozinázy, čímž jí dodává zdravé rovnoměrné zbarvení . Obsahuje AHA kyseliny a přírodní alternativu retinolu.

redukuje nadměrnou pigmentaci

rozjasňuje a sjednocuje tón pleti

eliminuje tvorbu pigmentových skvrn

zesvětluje tmavé pigmentové skvrny

Original price was: 489 Kč.Current price is: 439 Kč.

Zakúpením získate 2 195 vernostných lístkov!

Možnosti dopravy

 

Kategorie:

Koncentrovaný přípravek PLUS proti pigmentovým skvrnám značky Dulcia natural

PLUS proti pigmentovým skvrnám je vysoce koncentrovaný speciální přípravek , který redukuje nadměrnou pigmentaci tím, že reguluje tvorbu melaninu (kožní barvivo) v pokožce, která je řízena enzymem tyrozináza. Zásobuje buňky energií, prokrvuje pokožku a oslabuje činnost tyrozinázy, čímž jí dodává zdravé rovnoměrné zbarvení. Obsahuje AHA kyseliny a přírodní alternativu retinolu, čímž ovlivňuje buněčné dráhy, které vedou k rovnoměrné pigmentaci a snižují viditelnost tmavých skvrn , které jsou způsobeny různými příčinami (skvrny způsobené UV zářením, fleky po akné, stařecké skvrny). Kombinace účinných složek cíleně přispívá k redukci již vzniklých skvrn a ke zpomalení tvorby nových.

V tomto účinném a mimořádně efektivním přírodním výrobku se propojují aktivní látky tak, aby z více stran zajistily úspěšný boj s nadměrnou pigmentací. Komplex AHA kyselin pomáhá šetrně odstraňovat zrohovatělou část pokožky, zbavuje ji pigmentace ve svrchní části pokožky. Pomáhá proniknout dalším aktivním složkám do spodnějších živých buněčných vrstev pokožky a tak tento koncentrovaný přípravek nepůsobí pouze povrchově, ale potlačuje nadměrnou tvorbu melaninu v pigmentových buňkách, čímž dochází k postupnému zesvětlení pokožky.

Přípravek PLUS proti pigmentovým skvrnám lze používat jako intenzivní depigmentační kúru po dobu minimálně 6 týdnů, nebo dlouhodobě jako prevenci před opětovným vznikem pigmentových skvrn . Je třeba se však chránit před přímým slunečním zářením, jinak by mohlo dojít k neefektivitě. Přípravek obsahuje 100% aktivních složek, tím je vysoce efektivní ak dosažení požadovaného účinku postačí nanést malé množství.

Kombinace bělících přírodních složek je důmyslně promyšlená a zohledňuje řadu přístupů k řešení nadměrné pigmentace, aby ji odstraňovala a působila preventivně proti jejímu dalšímu vzniku. Každý z obsažených prvků má své opodstatnění a spolu vytvářejí účinný prostředek proti tomuto kožnímu problému . Přípravek vyniká 3-násobnou působností na snížení pigmentace kůže a to před, během i po syntéze melaninu.

Přírodní přípravek proti pigmentovým skvrnám

 • snižuje syntézu molekul podílejících se na tvorbě melanogeneze (pigmentace)
 • snižuje schopnost zrání melanosomů. Melanozomy mohou syntetizovat melanin až poté, co prošly fází zrání. Aktivuje inhibitor, který zabraňuje syntéze enzymu tyrozináza, který je zodpovědný za tvorbu melaninu.
 • snižuje absorpci již vytvořených melanomomů hlavními buňkami pokožky (keratinocyty)
 • snížení aktivity melanocytů, tím že ovlivňují buněčné dráhy, které jsou zapojeny do melanogeneze. Tzn. snížení buněčné signalizace, snížené tvorby enzymu tyrozináza, snížení přenosu pigmentu melaninu melanocytovými výběžky do keratinocytů.

Slovník pojmů ohledně pigmentace kůže:

KERATINOCYT – základní buňka kůže

MELANOCYT – kožní buňka produkující melanin. Takové buňky se nacházejí v kůži, vlasech a očích. Každý melanocyt je spojen s přibližně 40ti keratinocyty.

MELANIN – kožní barvivo, podmiňuje barvu kůže. Melanin je tmavý ochranný pigment, který produkuje kůže. Působí jako ochránce před UV paprsky, kouřem, znečištěným ovzduším nebo alergickou reakcí. Při zvýšené produkci melaninu se na kůži objevují tmavé flíčky – pigmentové skvrny.

MELANOZOM – vnitřní orgán melanocytů, ve kterém se tvoří melanin z aminokyseliny tyrosinu po expozici pokožky UV záření.

MELANOGENÉZA – proces pigmentace, řídí produkci melaninu v melanocytech. Tento proces probíhá neustále. Její produktivita se může zvýšit například. UV zářením. Lidé světlého fototypu mají nízkou hladinu melanogeneze (světlá pleť). Což znamená, že mají nízkou hladinu kožního barviva – melaninu a tak jsou náchylnější k poškození kůže v důsledku slunečního záření. Lidé tmavšího fototypu sice mají téměř stejný počet melanocytů, ale produkují mnohem vyšší hladinu pigmentu a mají mnohem vyšší míru přirozené ochrany před sluncem.

Použití

Přípravek obsahuje 100% aktivních složek tím je vysoce efektivní ak dosažení požadovaného účinku postačí nanést malé množství.

Koncentrovaný přípravek PLUS proti pigmentovým skvrnám naneste večer na důkladně vyčištěnou pleť lokálně nebo na celou pokožku 2 – 3 krát do týdne. Použijte samostatně nebo podle potřeby použijte ještě sérum nebo krém. Přípravek můžete používat dlouhodobě nebo aplikovat jako intenzivní kúru k depigmentaci a rozjasnění pokožky.

Upozornění

Po použití se nevystavujte slunečnímu záření, jelikož tento přírodní přípravek proti pigmentovým skvrnám obsahuje kyselinu glykolovou. Během letních měsíců nezapomínejte svoji pokožku chránit krémem s dostatečnou SPF ochranou a zabraňte tak vytvoření nežádoucí pigmentace.

V letních měsících nedoporučujeme pleťové kúry pro cílené odstraňování pigmentových skvrn ani bělení pokožky. Chraňte svoji pokožku pleťovým krémem s dostatečnou SPF ochranou a zabraňte tak vytvoření nežádoucí pigmentace.

Koncentrovaný přípravek PLUS proti pigmentovým skvrnám obsahuje:

Extrakt z duhové řasy aktivuje rozklad melanozomů, které jsou hlavní součástí melanocytu. Melanocyty jsou buňky nacházející se v kůži, které fungují jako továrny kožního pigmentu – melaninu. Duhová řasa absorpcí molekul zodpovědných za zrání melanosomů zabraňuje nadměrné tvorbě melaninu a tím vzniku nežádoucích pigmentových skvrn. Po aplikaci dochází k více než 90% poklesu vzniku melaninu a současně se docílí homogenizace pleti.
Kromě melanosomů se zaměřuje na inhibici melanogeneze, která se spouští pod vlivem vnějších podnětů, má ochranný účinek proti UV záření a jiným škodlivým faktorům prostředí.

Sedmikráska působí proti nadměrné pigmentaci pokožky a také na stařecké skvrny. Dodává pleti krásný zářivý vzhled, je vysoce efektivní látka, která ovlivňuje různé procesy spojené s tvorbou melaninu, používá se ke zmírnění a odstranění tmavých skvrn na kůži způsobených opakovaným působením slunečního záření, stárnutím, genetickými vlivy.

Aktibiom je mikrobiotickou složkou tvořenou biokomplexem z řas obohacenou mořským exopolysacharidem a minerálních látek z mořské vody. Mikrobiota pokožky je zastoupena různými druhy mikroorganismů, které hrají hlavní roli ve zdraví kůže. Důležitým aspektem je, aby dobré bakterie zůstaly v rovnováze s těmi škodlivými i během našeho někdy stresujícího životního stylu. Složení Actibiome-u je navrženo tak, aby kopírovalo zdravou a vyváženou „stravu“ pro pokožku. Je kombinací složek poskytujících výživné látky na podporu dobrých bakterií a regulaci těch škodlivých.

Extrakt z červené řasy Jania Rubens obsahuje přírodní taurin – aminokyselina, která je velmi dobře známá svými energizujícími vlastnostmi, stimuluje počet a délku fibroplastů a tím posiluje strukturu pokožky. Má až 10x silnější povzbuzující účinek na pleť jako například syntetický taurin, zajistí bleskovou hydrataci a smaže příznaky únavy s okamžitým efektem.

Aha’s komplex aktivní složka kombinující AHA kyseliny. Obnova zrohovatělé vrstvy pokožky, čímž zajistí krásný zářivější a sametový vzhled pokožky. Účinná exfoliace bez možných podráždění a zánětů, zajišťuje rovnoměrné zabarvení pokožky, snižuje hyperpigmentace kůže, zjemnění jizviček po akné. Pomocná látka pro lepší vstřebávání dalších aktivních složek v přípravku.

Kyselina ferulová mimořádně silný rostlinný antioxidant, který neutralizuje volné radikály poškozující pleť. Zesiluje účinky vitamínů a napomáhá k lepší regeneraci vitamínu C. Pokožku zesvětluje, dodává jí jas a svěžest. Eliminuje negativní vliv UV záření. Podporuje správné funkce buněčných membrán, zpomaluje proces stárnutí, čímž dodává pokožce pevnost a tím mladistvý vzhled.

Raykami pomáhá nabíjet kůži ochrannými vlastnostmi, které pocházejí z rostliny z jednoho z posledních pralesů na planetě. Protože je Raykami bohatá na polyfenoly, je schopna inhibovat oxidaci, redukuje nežádoucí účinky způsobované UV zářením i poškození buněk způsobované volnými radikály. Poškození kůže, které způsobuje UV záření a také vysoce energetické viditelné světlo (HEV), známé také jako modré světlo, aktivuje předčasné a zrychlené stárnutí kožní tkáně, jejímiž prvními znaky jsou hluboké pigmentové skvrny a nerovnoměrná pokožka. Raykami napravuje poškození v hlubokých vrstvách pokožky, které není pouhým okem viditelné. Poškození pokožky vzniká v hlubokých jejích vrstvách dříve než je patrné navenek.

Retinol like/mořský fenykl je aktivní látka, jedná se o CO2 extrakt vosků, který působí na pokožku podobně jako retinoly. Jeho účinek podobný „retinoidům“ snižuje vylučování kožního mazu, zmírňuje vrásky, rozzařuje pokožku. Stejně jako retinol stimuluje množení keratinocytů, aby byla pokožka pevnější a hustší. Snižuje soudržnost vícevrstvé zrohovatělé vrstvy, čímž eliminuje povrchové odumřelé buňky, podporuje uvolnění mazu z pórů a pomáhá odstraňovat černé tečky a pustulky. Výrazně zlepšuje strukturu a sjednocuje barevný tón pleti.

Série PLUS doplní běžnou kosmetickou péči, posílí a zrychlí její účinek způsobem, jaký je typický pro profesionální ošetření pleti. Aktivní rostlinné látky v produktech jsou zkoordinovány tak, aby ladily s vaší běžnou pleťovou péčí. Přípravky PLUS od značky Dulcia natural jsou vyrobeny bez použití jakýchkoli nosičů, prázdných složek a parfémů . Přípravky z linie PLUS také neobsahují esenciální oleje ani konzervanty .

Balení

Skleněná nádobka s pipetou pro zachování kvality výrobku a snadné dávkování.

Nejdůležitější suroviny pro výrobu skla poskytuje příroda – křemenný písek, vápno, soda, dolomit a živec – se v ní vyskytují prakticky v neomezeném množství. Hlavním úkolem skla je chránit produkt před vnějšími vlivy, zejména před kyslíkem a světlem. Na bíle zbarvená skleněná nádoba ochrání produkt před světlem a tak je vhodnější alternativou při ochraně výrobku před slunečními paprsky jako průhledná nádobka. Světlo může změnit barvu produktu, způsobit ztrátu cenných látek, nepříznivě ovlivnit kvalitu a snížit trvanlivost produktu.

Sklo je nepropustné a odolné. Má zdravotní výhody, zachovává ve výrobku složky v dobrém stavu a skleněný obal nereaguje chemicky s jeho obsahem. Sklo nereaguje s cizorodými látkami a ani je neabsorbuje. Nepropouští barvy, nepřenáší vlastnosti, nevzniká žádná difúze. Přes sklo nepronikne ani kyslík, což je pro uchování kvality výrobku velmi důležité. Mějte však na paměti, že plastový obal s pumpičkou, bude v určitých případech lepší ochranou před kyslíkem než skleněná nádoba s otevřeným hrdlem, která vystavuje produkt vzduchu a prstem při každém použití. Pro produkty s obsahem vodní složky a tedy podstatně vyšším bakteriálním potenciálem jsme zvolili plastový airless obal s dvojitým dnem pro naprostou bezpečnost produktu a tím i Vaši.

„Sklo je kapalina, která má takovou viskozitu, že se navenek jeví jako pevná látka.“

Sklo má příznivý vliv na životní prostředí. Sklo je přírodní materiál, který je stoprocentně recyklovatelný bez jakékoli újmy na kvalitě. Recyklace je proto správným rozhodnutím po ekologické i ekonomické stránce. Prostřednictvím sběrných kontejnerů a zařízení pro úpravu starého skla se použité skleněné obaly dostanou do skláren, kde ve formě střepů slouží k výrobě nového obalového skla.

Obaly jsou plně recyklovatelné resp. znovu použitelné, prosíme RECYKLUJTE je!

Objem koncentrovaného přípravku PLUS proti pigmentovým skvrnám je 20 ml.

Složení koncentrovaného přípravku PLUS proti pigmentovým skvrnám

100% přírodní složky. 85,8% z BIO produkce.

Rosa Damascena Flower Water

Nádherně, omamně voňavá růžová voda nejvyšší kvality je čistě přírodním produktem, který skvěle prospívá naší kráse. Jedná se o extrakt z lupenů damascénské růže, obsahuje těkavé a vonné látky z růží, které jsou rozpustné ve vodě. Růžová voda má především silné antibakteriální účinky, výborně kůži dezinfikuje a zabraňuje zánětlivým procesům.

Je to vynikající pleťová voda s tonizačními účinky, která pokožku čistí, vyrovnává pH a zároveň výborně hydratuje, nedovolí jí vysychat, stimuluje regenerační procesy. Růžová voda hloubkově čistí póry, zlepšuje regeneraci pokožky. Nezpůsobuje žádné alergické reakce, je mimořádně šetrná a vhodná také pro jemnou a citlivou pokožku dětí. Růžová voda má uklidňující účinky, zabraňuje tvorbě vrásek, odstraňuje otoky a působí jako prevence proti tmavým kruhům pod očima.

V létě můžete aplikovat vodu do rozprašovače a až vám bude velmi horko, stačí si nastříkat kousek růžové vody na pokožku, okamžitě vás to osvěží, pleť dezinfikuje od potu a pomáhá i na spálenou pokožku od slunce. Růžová voda má také aromaterapeutické účinky, vyvolává příjemnou romantickou atmosféru, uvolňuje, pozvedne vaši mysl. Zároveň má také povzbudivé účinky.

Kromě kosmetických účelů můžeme použít růžovou vodu také při problémech se zdravím. Buď si ji dáte jen tak čistou v malých dávkách po lžičkách, nebo ji přidejte k jídlu. Používá se jak při dezertech, tak při přípravě hlavních jídel. Pro své výrazné antibakteriální účinky se naše růžová voda nemusí stabilizovat žádnými konzervačními látkami, přestože je to čistý vodný roztok bez alkoholu.

Bellis Perennis (Daisy) Flower Extract

Extrakt z organických květů sedmikrásky je účinný prostředek pro zesvětlení pokožky (i citlivé), působí proti nadměrné pigmentaci pokožky a také na stařecké skvrny. Dodává pleti krásný zářivý vzhled a pomáhá odvádět nadbytečnou nakumulovanou tekutinu, čímž zmenšuje otoky. Hodnotné přírodní oleje bojují proti stárnutí pleti a zvyšují elasticitu očního okolí. Sedmikráska je vysoce efektivní látka, která ovlivňuje různé procesy spojené s tvorbou melaninu, používá se ke zmírnění a odstranění tmavých skvrn na kůži způsobeným opakovaným působením slunečního záření, stárnutím, genetickými vlivy a podobně.

Pigmentace – melanogeneze

Zbarvení pokožky je podmíněno tloušťkou, prokrvením, promaštěním, ale zejména množstvím kožního barviva – melaninu v pokožce. Melanin je tmavý ochranný pigment, který produkuje kůže. Působí jako ochránce před UV paprsky, kouřem, znečištěným ovzduším nebo alergickou reakcí. Při zvýšené produkci melaninu se na kůži objevují tmavé flíčky – pigmentové skvrny.

Typy pigmentových skvrn

Pigmentové skvrny způsobují různé faktory. Někdy je obtížné vystopovat příčinu jejich vzniku. Nejběžnějšími faktory jsou: Delší pobyt na slunci – UV záření, které prochází pokožkou stimuluje pigmentaci buněk v kůži. Nadměrné slunění způsobuje zvýšenou tvorbu melaninu, díky čemuž se postupně začnou tvořit malé oválné pigmentové fleky.

Jizvení, podráždění pokožky přecitlivělost na světlo, prudké čištění kůže, jizvení od zánětlivé rány – speciální akné, některé vůně, nedostatek vitamínů, popálení, spálení sluncem atp.

Stárnutí – tzv. stařecké skvrny postihují až 90% lidí nad 50 let, bez ohledu na typ pleti. V tomto případě se pigmentové skvrny nacházejí na místech, která byla pravidelně vystavována slunečnímu záření.

Jak předejít vzniku pigmentových skvrn

Chraňte se před sluncem: vyhýbejte se pobytu na slunci mezi 10:00 – 15:00 hodin.

Používejte opalovací krém s ochranným faktorem min. 20

Dodržujte pitný režim.

Na místa, která jsou pravidelně vystavována slunečnímu záření, aplikujte hydratační krém – Používejte kosmetické přípravky vhodné pro Vaši pleť

Vyhýbejte se soláriu

Nepoužívejte parfém na místech, která jsou vystavena slunečnímu záření

Vyvarujte se kouření

Konzumujte vyváženou stravu bohatou na vitamin E, betakaroten a zinek

Melasma je typ hyperpigmentace běžný u žen, zvláště během a po těhotenství. Projevuje se jako velké tmavě zbarvené skvrny na tváři, může se ale objevit i na dalších částech těla.

Pigment melanin určuje barvu očí, vlasů a pokožky jedince. Některé vnitřní a vnější faktory, jako je působení slunce, dědičnost, hormonální změny, záněty a věk mohou tvorbu melaninu ovlivnit. Jeho nadprodukce vede k hyperpigmentacím, kdy se objevují tmavé skvrny a nerovnoměrný tón pokožky. Nedostatečná produkce – hypopigmentace – má opačný účinek, když se na postižených oblastech objevují plochy bez pigmentu.

Melasma je typ hyperpigmentace, který se objevuje na obličeji, zejména na tvářích, hřbetě nosu, na čele a horním rtu a někdy na dalších částech těla vystavovaných slunci, jako jsou předloktí. Melasma se nejčastěji vyskytuje u žen – jen 10 % případů je u mužů – a postihuje až 90 % těhotných žen.

Melasma je způsobena nadměrnou tvorbou pigmentu melaninu. Přestože se toto onemocnění obvykle objevuje jako reakce na hormonální změny, jako je těhotenství, užívání antikoncepce nebo hormonální substituční léčba (HRT), svou roli mohou hrát i jiné faktory jako je UV záření, rodinné predispozice, věk a některé léky proti epilepsii.

Melanocyty (buňky produkující melanin v bazální vrstvě epidermis) mají na svědomí zvýšenou epidermální pigmentaci u melazmy. Endogenní hormony během těhotenství stimulují melanocyty, které produkují více melaninových pigmentů.

SEDEMOKRÁSKA

Sedmikráska je vysoce efektivní látka, která přírodním způsobem ovlivňuje různé procesy spojené s tvorbou melaninu, používá se ke zmírnění a odstranění tmavých skvrn na kůži způsobeným opakovaným působením slunečního záření, stárnutím, genetickými vlivy a podobně. Má schopnost začít zmírňovat tmavé skvrny již po čtyřech týdnech

Dulcia natural používá vysoce kvalitní výtažek ze sedmikrásky, který má nejpřísnější certifikaci Ecocert a COSMOS. Nejprestižnějších světových certifikátů pro přírodní a organickou kosmetiku.

Squalane (Olive)

Olivový skvalen je luxusní složka, a jak už samotný název napovídá, je to čistý rostlinný skvalen získávaný z oliv. Říká se mu také „přirozený facelift“, protože je podobný lipidům lidské pokožky, což mu umožňuje pronikat hluboko do její tkání, podporovat buněčnou regeneraci a okysličení, hydratovat, hojit a v neposlední řadě vyhlazovat vrásky.

Water (and) Sea-water (and) Glycerin (and) Laminaria Digitata Extract (and) Chlorella Vulgaris Extract (and) Saccharide Isomerate

Je mikrobiotickou složkou tvořenou biokomplexem z řas obohacenou mořským exopolysacharidem a minerálních látek z mořské vody. Mikrobiota pokožky je zastoupena různými druhy mikroorganismů, které hrají hlavní roli ve zdraví kůže. Důležitým aspektem je, aby dobré bakterie zůstaly v rovnováze s těmi škodlivými i během našeho někdy stresujícího životního stylu. Složení Actibiome-u je navrženo tak, aby kopírovalo zdravou a vyváženou „stravu“ pro pokožku. Je kombinací složek poskytujících výživné látky na podporu dobrých bakterií a regulaci těch škodlivých.

Řasy dokáží svým nutričně významným složením vyvážit biologickou rozmanitost kožní flóry. Ve svých buňkách kumulují aktivní vodu a mořské výživné látky, které jsou schopny dále poskytnout naší pokožce. Výživné látky obsažené v nich jsou sacharidy, které jsou zdroji energie pro obnovu kožních buněk, peptidy pro podporu růstu nových buněk a aminokyseliny pro zvýšení pevnosti pokožky.

Actibiome je sestavou extraktu z hnědé mořské řasy Laminaria digitata a extraktu ze zelené sladkovodní mikrořasy Chlorella vulgaris, přičemž oba disponují více než 20 minerálními látkami.

Laminariadigitata, také známá jako atlantická chaluha, je mořskou řasou nacházející se u pobřeží. Je bohatá na sloučeniny, které mají zvláštní využití v kosmetickém průmyslu, jako jsou polygalaktosidy, polymery fukózy a kyselina ursolová. Polygalaktosidy tvoří ochranný zvlhčovací komplex na povrchu pokožky, zatímco polymery fukózy působí jako hydratační látky a kyselina ursolová má funkci ochranné bariéry.

Zelená mikrořasa Chlorellavulgaris zahrnuje široké spektrum vitamínů, aminokyselin, polysacharidů a chlorofylu. Tyto látky stimulují syntézu kolagenu, napomáhají udržovat hydrataci pokožky a podporují její revitalizaci. Pro kosmetické účely se připravuje biofermentací a následným usušením nebo extrakcí, kdy se získává produkt bohatý na biologicky účinné látky. Tato mikrořasa je známá vzácným komplexem peptidů pod názvem „růstový faktor Chlorelly“, právě díky kterému roste v procesu fotosyntézy fascinující rychlostí. Pokožku detoxikuje, zklidňuje problematickou pokožku se sklonem k akné, stimuluje regeneraci poškozených a stárnoucích buněk. Extrakt z tohoto druhu Chlorelly je nabitý aminokyselinami glycin, alanin, lysin a prolin, které jsou stavebními kameny kolagenu u zralé pleti. Že ActibiomeGPA zlepšuje jednotnost pleti není pochyb i díky další složce – mořské vodě. Ta je schopna efektivně léčit jak atopický ekzém tak akné, které je souhrou mastné pokožky a bakterií. Díky vysokému obsahu minerálů, které pohlcují toxiny, je pleť čistá, vyživená a detoxikovaná.

V období přechodného stresu trpí kožní mikrobiota nárůstem primárně mléčných bakterií, které se podílejí na překyselení a zánětu pokožky. Podle aktuálních studií, Actibiome obnovuje rovnováhu naší mikrobioty po 1 týdnu používání. Množství škodlivých bakterií se v průměru snížilo o 36 % po aplikaci Actibiomu dvakrát denně. Na druhé straně, množství bakterií pokožce prospěšných, které se podílejí na ochraně před UV zářením, se snížilo o neuvěřitelných 400 %. Po opětovném vyvážení mikrobioty pokožky následuje výrazné vyvážení pH pokožky a snížení jejího zarudnutí.

Aqua & Glycolic Acid & Lactic Acid & Sodium Magnesium Silicate & Citric Acid & Xanthan Gum

Přináší nový způsob korneoterapie (Korneoterapie (z lat. corneum = rohovina)) je nový směr v kosmetice zabývající se speciálně svrchní vrstvou pokožky. Kosmefarmace – osobité propojení kosmetologie a farmacie)

Tato aktivní složka je speciálně navržena tak, aby poskytovala progresivní, řízenou difúzi AHA kyselin. Zároveň formulace v laminárním gelu zabrání případným podrážděním nebo zánětům kůže. Laminární vodní gel se skladná z biomateriálu ve kterém jsou absorbovány AHA kyseliny. Tato technologie umožňuje použití nižších koncentrací AHA kyselin, které lze srovnávat s účinky konvenčních AHA kyselin. To dává možnost použití i pro citlivou pokožku nebo pokožku, kterou běžné AHA kyseliny dráždí nebo způsobují záněty.

Složení: Synergie alfa-hydroxykyselin: 15% kyseliny glykolové, 7% kyseliny mléčné a 6% kyseliny citrónové absorbovaných na lamelární biomateriál.

IN VIVO testy ukázaly: – obnova zrohovatělé vsrtvy pokožky, což zajistí krásný zářivější a sametový vzhled pokožky. AHA kyseliny oslabují soudržnost stratum corneum (vrchní vrstvička kůže, která je tvořena odumřelými buňkami – korneocyty), čímž zvyšují exfoliaci a tím urychlují buněčnou obnovu.

účinná exfoliace bez možných podráždění a zánětů korneocytů

zajišťuje rovnoměrné zabarvení pokožky

snižuje hyperpigmentace kůže, zjemnění jizviček po akné

uvolnění mazu z pórů

Glycerin

Vyrábí se z kokosového oleje, je to přírodní a tělu vlastní látka, která na sebe váže vodu. Má hlavně hydratační a obnovující vlastnosti, vytváří ochrannou bariéru před vysušením. Dodává pokožce jemnou hedvábnou a vláčnou vrstvu a zabraňuje ztrátě vlhkosti, pomáhá vytvářet ochrannou bariéru kůže. Důležitá je jeho koncentrace v konečném výrobku.

Water (and) Jania Rubens Extract (and) Sodium Carrageenan

Laboratorně kultivovaná mořská řasa Jania Rubens, jejíž vlastnosti jsou identické s přirozeně se vyskytující mořskou řasou. Kultivovaný extrakt z této řasy obsahuje přírodní taurin – aminokyselina, která je velmi dobře známá svými energizujícími vlastnostmi, stimuluje počet a délku fibroplastů a tím posiluje strukturu pokožky. Má až 10x silnější povzbuzující účinek na pleť jako například syntetický taurin, zajistí bleskovou hydrataci a smaže příznaky únavy s okamžitým efektem. Komplex složený z vody, extraktu ze středomořské červené řasy Jania Rubens a sodné soli z karagenanu vytváří vysoce účinnou, povzbuzující formulaci. Zastavuje únavu pleti, kterou vyživuje a omlazuje. Kombinace rostlinného taurinu s oligopeptidy získanými extrakcí červené řasy nabízí okamžitou hydrataci, revitalizaci a ochranu. Tento energetický hydratační koncentrát je vhodný pro unavenou, zralou a namáhanou pleť. Poskytuje také ochranu mladé pleti před nežádoucími plyvy vnějšího prostředí.

Dulcia natural používá vysoce kvalitní extrakt, který splňuje nejpřísnější certifikaci COSMOS. Prestižní světový certifikát pro přírodní a organickou kosmetiku.

Glycerin (and) Water (and) Cystoseira tamariscifolia extract

Extrakt z duhové řasy je surovina získávaná z tzv. duhové řasy z břehů „země“ mořského zemědělství L´Armor-Pleubian na severozápadě Francie. Na suchu hnědá řasa Cystoseira tamariscifolia pokrytá trny, mění své zbarvení po kontaktu s vodou ze zelené přes fialovou až do namodralých odstínů. Extrakt z duhové řasy obsahuje extrakt z vysušené řasy, který dodává pleti jednotný odstín, rozjasňuje ji a zesvětluje její pigmentové nedokonalosti. Hlavními úkoly Cywhite G je zesvětlení pigmentových skvrn a snížení heterogenity pokožky.

Extrakt z duhové řasy vyniká 3násobnou působností na snížení pigmentace kůže a to před, během i po syntéze melaninu. V prvním kroku Extrakt z duhové řasy aktivuje rozklad melanozomů, které jsou hlavní součástí melanocytu. Melanocyty jsou buňky nacházející se v kůži, které fungují jako továrny kožního pigmentu – melaninu. Právě tento pigment je zodpovědný za hnědou barvu pokožky po expozici UV záření. Každý melanocyt má k dispozici skupinu sousedících buněk – keratinocytů, kterým předává „hnědou barvu“ a následně je posouvána do nejsvrchnějších vrstev kůže. Extrakt z duhové řasy absorpcí molekul zodpovědných za zrání melanosomů zabraňuje nadměrné tvorbě melaninu a tím vzniku nežádoucích pigmentových skvrn. Po aplikaci Cywhite G dochází k více než 90% poklesu vzniku melaninu a současně se docílí homogenizace pleti.

Kromě melanosomů se Extrakt z duhové řasy zaměřuje na inhibici melanogeneze, která se spouští pod vlivem vnějších podnětů. Podobně jako u chameleonů je fenomén luminiscence řasy důsledkem pravidelného ukládání částic tuku do jejích epidermálních buněk. Zdá se, že se jedná o jakousi ochranu před environmentálním stresem jako je příliv a odliv či hloubka vody, ve které rostou. Prokázalo se, že extrakt ze zmíněné řasy má ochranný účinek proti UV záření a jiným škodlivým faktorům prostředí. Tento ochranný efekt lze přenést také na pokožku člověka.

Cystoseira tamariscifolia se sklízí 100% ručně a splňuje podmínky pro její aplikaci do organické kosmetiky standardů Ecocert / COSMOS.

Hlavními vědecky dokázanými benefity po topické aplikaci jsou:

Rozjasňující efekt: + 27% zintenzivnění oproti placebu

Bělící efekt: + 30% vyšší bělost pokožky oproti placebu

Homogennost tónu pleti: 83 % dobrovolníků potvrdilo obnovenou jednotnost pokožky

Světlost pokožky: 87% dobrovolníků uvedlo sníženou hyperpigmentaci obličeje a to především v T-zóně

Cellulose Gum, Inulin, Xanthan Gum, Fructose, Glucose, Cellulose

Polyfruktóza extrahovaná z kořene čekanky (Cichorium Intybus) a je enzymaticky čištěna na délku řetězce na více než 10 jednotek fruktózy. Kromě obnovy kožního mikrobiomu dodává buňkám energii potřebnou pro jejich metabolismus a jejich funkce.

Nové a vědecky testované prebiotikum pokožky. Prebiotikum je vlastně selektivní doplněk výživy pro naši ochrannou a prospěšnou kožní mikrobiotu. Škodlivé mikroorganismy nemohou prebiotikum metabolizovat. Přirozená pokožka je tak posílena a vyvážená, zatímco škodlivé mikroorganismy jsou znevýhodněny.

Jako první bariéra je naše kožní mikrobiota neustále napadána drsným prostředím. Jemnou rovnováhu naší kožní mikrobioty může narušit znečištění, nadměrné UV záření, domácí chemikálie, agresivní kosmetika. Jejich jedinou soupravou na přežití jsou mrtvé korneocyty, maz a oxidované kožní lipidy. Někdy to prostě nestačí k vyrovnání se s prostředím.

Když tato bariéra slábne, naše pokožka se stává citlivou, suchou, infikovanou, svědící a zvrásněnou: pokožka stárne. Řešením ke zpomalení stárnutí pokožky ak udržení jejího zdravého stavu je dodání energie a ochrana této vzácné bariéry mikrobiotyty pokožky.

Ochrana, posílení a vyvážení mikrobioty lidské pokožky je základní strategií při ochraně zdraví a krásy pokožky. Prebiotická kultura vykazuje výrazné zlepšení kožní mikrobioty, díky němuž je pokožka odolnější a zdravější.

Ferulic acid

Kyselina ferulová – mimořádně silný rostlinný antioxidant, který neutralizuje volné radikály, které poškozují pleť. Zesiluje účinky vitamínů a napomáhá k lepší regeneraci vitamínu C. Pokožku zesvětluje, dodává jí jas a svěžest. Eliminuje negativní vliv UV záření. Podporuje správné funkce buněčných membrán, zpomaluje proces stárnutí, čímž dodává pokožce pevnost a tím mladistvý vzhled.

Kyselina ferulová

 • silný antioxidant
 • eliminuje negativní vliv UV záření
 • napomáhá regeneraci vitamínu C
 • pokožku jemně zesvětluje
 • podporuje správné funkce buněčných membrán
 • dodává pokožce pevnost

Water (and) propanediol (and) Artemisia capillaris flower extract

RAYKAMI pochází z japonské rostliny Artemisia capillaris. Tato rostlina je endemická v severním Japonsku a konkrétněji v regionu SHIRAKAMI, kde se nachází jeden z posledních pralesů na planetě. Charakteristickým rysem, skutečným bohatstvím pralesů je, že stále zůstaly nedotčeny a jsou chráněny před lidskou činností jakéhokoli druhu. Tato tradiční japonská rostlina se pěstuje v souladu s metodami předků regionu Širakami, která je také přímo v souladu se současnými omezeními souvisejícími s ekologickým zemědělstvím.

Indikátorem zrychleného procesu stárnutí kožní tkáně je akumulace volných radikálů, která způsobuje oxidaci. Tento proces je často nezvratný a vede ke změnám ve struktuře a funkčnosti kožních buněk. Za toto znehodnocení je primárně zodpovědné UV světlo a také vysoce energetické viditelné světlo (HEV), známé také jako modré světlo. Toto působení aktivuje předčasné a zrychlené stárnutí kožní tkáně, jejímiž prvními znaky jsou hluboké pigmentové skvrny a nerovnoměrná pokožka.

Protože je Raykami bohatá na polyfenoly, je schopna inhibovat oxidaci, redukuje nežádoucí účinky způsobované tímto zářením i poškození buněk způsobované volnými radikály. Chrání dermis a epidermis před procesy, které vystavováním UV a/nebo HEV (modré počítačové) světlu způsobují poškozování kožních buněk. Tato ochrana zajišťuje pevnost kolagenových vláken a udržení keratinu.

RAYKAMI:

 • má ochranné účinky
 • zabraňuje urychlenému stárnutí pleti
 • reaktivuje syntézu kolagenu typu I v dermis, tím se zlepšuje pružnost podpůrné vrstvy pokožky a zachovává si mladistvost
 • napravuje poškození v hlubokých vrstvách pokožky, které není pouhým okem viditelné. Poškození pokožky vzniká v hlubokých jejích vrstvách dříve než je patrné navenek.

IN-VIVO testy prokázaly: Od 28 dní až po 56 dní aplikace:

 • Výrazné snížení mdlého vzhledu pleti
 • Zlepšená zářivost pokožky
 • Výrazné zvýšení zesvětlení pokožky
 • Výrazné zvýšení rovnoměrnosti tónu pleti
 • Zlepšení hlubokých projevů stárnutí pokožky
 • Výrazné snížení počtu hlubokých pigmentových skvrn
 • Výrazné zlepšení pružnosti pokožky v porovnání s placebem

Phenethyl alcohol, Caprylyl glycol

Multifunkční aditivum vhodné pro formulaci kosmetických výrobků bez obsahu konzervačních látek. Obě tyto složky mají vnitřní antimikrobiální vlastnosti, které umožňují beupečnou formulaci produktů s nízkým potenciálem podráždění a senzibilizace.

Phenethyl alcohol je organická sloučenina ve formě bezbarvé kapaliny. V přírodě se vyskytuje jako součást silic, je charakteristická příjemnou květinovou vůní. V kosmetice hraje roli konzervační látky a parfémové složky. Najdeme jej jako součást make-upu, dekorativní kosmetiky pro líčení očí, ve výrobcích osobní péče, šamponech, parfémech a kolínských vodách. Fenetylalkohol je bezpečný v kosmetice a osobních přípravcích v koncentracích až do 1%. Ve větším zastoupení vykazuje mírnou podráždění pokožky a očí. Nevykazuje nebezpečí pro plod, těhotné ani kojící ženy. Je vegan a povolen v bio kosmetice.

Caprylyl glycol se v kosmetice používá jako povrchově aktivní látka a emulgátor, zlepšuje strukturu výrobku, napomáhá dobrým vazbám vody a oleje. Je to zvlhčovač a kondicionér pokožky, udržuje vyrovnanou vlhkost pleti. Také funguje jako stabilizátor a konzervant a zvyšuje antimikrobiální aktivitu jiných konzervačních látek. Ve skutečnosti je často používán v konzervační směsi. Díky své multifunkční povaze (hydratační a antimikrobiální) je používán v řadě kosmetických produktů. Je jemný a šetrné k pokožce, může být použit v produktech pro dětskou pokožku, alergické reakce jsou na caprylyl glycol velmi vzácné, je velmi dobře snášen.

Caprylic/capric triglyceride,Hydrogenated vegetable olej,Crithmum maritimum extract

Vosk z mořského fenyklu – Aroleat Camphira je soubor látek vytvářejících komplex s charakterem retinoidů ve voskovité konzistenci, který vyvolává pocit jemnější, vitálnější a jednotnější pleti. Crithmum maritimum extract je základní složkou komplexu Aroleat Samphira. Pod tímto názvem se skrývá rostlinka také známá jako mořský fenykl, který znali námořníci již v dávných dobách kvůli jeho vlastnostem podobným vitamínu C či vysokému obsahu minerálních solí. Plazí se po pobřežích moří, na skalách a útesech. Odolává větru a narážení mořských vln je schopna odolávat nepříznivým environmentálním podmínkám. Vosk extrahovaný z této rostlinky napodobuje svými vlastnostmi retinoidy, které na rozdíl od nich nezpůsobují podráždění ani fotosenzitivitu pokožky. Jeho působení podobné „retinoidům“ snižuje vylučování kožního mazu, redukuje vrásky a nedokonalosti v důsledku stárnutí pokožky a zanechává pokožku hladkou, rovnoměrnou a hebkou.

S věkem se dělící schopnost keratinocytů („živé“ buňky) v bazální membráně kůže zpomaluje, akumulační schopnost korneocytů („mrtvé“ buňky) na povrchu urychluje a tak dochází ke ztenčení pokožky, hrubnutí její nejsvrchnější části a následně k tvorbě a zvýraznění. Efektivitu komplexu Aroleat Samphira (AS) lze shrnout do čtyř fází:

Snížení počtu vrásek: AS stimuluje proliferaci (množení) keratinocytů v hlubších vrstvách pokožky stejně jako tak uznávané retinoidy, čímž se zdá pokožka „hustší a hrubší“. In vitro testy, které jsou k dispozici, prokázaly, že 1% roztok AS účinně fixuje proteiny vážící kyselinu retinovou v pokožce, čímž dochází ke stimulaci množení keratinocytů.

Exfoliace a sjednocení povrchu pokožky: AS jemně narušuje nejsvrchnější vrstvu pokožky – rohovinu – a tím dochází k rychlejšímu odlupování starých odumřelých buněk. Pokožka je viditelně hladší.

Protizánětlivý účinek: ve srovnání s dráždivými účinky retinoidů, AS neuvolňuje mediátory (interleukin 1α), které by vyvolaly zánětlivou reakci. Tím dochází k vynikající kožní toleranci.

Mazo-regulační účinek: dalším benefitem je regulace nadměrné tvorby kožního mazu, který je příčinou zánětů kůže ve formě akné. Prokázalo se, že 1% roztok AS významně snižuje produkci mazu a tím dochází k matnému efektu pokožky bez černých teček.

Dalšími významnými složkami obsaženými v AS jsou kaprylové triglyceridy a hydrogenovaný rostlinný olej. Kaprylové triglyceridy jsou díky svému lipofilnímu charakteru výborným pomocníkem při absorbci dalších složek do hlubších vrstev pokožky. Cílem hydrogenovaného rostlinného oleje je zvýšení jeho stability, čímž se stává méně náchylný oxidaci. To, že nabude tužší konzistence mu dovoluje vytvořit bariéru na povrchu pokožky a zabránit ztrátě vody z ní. Ve spolupráci s kaprylovými triglyceridy zvyšují schopnost vstřebávání účinných látek z extraktu Crithmum maritimum.

Značka

Dulce

Typ pleti

Citlivá, Mastná, Normální, Pro všechny typy pleti, Problematická s akné, Suchá, Zralá

Účinky

Redukce skvrn, Sjednocení pleti

Způsoby doručení

Kurýr na adresu, Osobní odběr v Bratislavě, Zásilkovna

Dulcia – Koncentrovaný přípravek PLUS proti pigmentovým skvrnám 20 ml
Zakúpením získate 2 195 vernostných lístkov!