Dulcia – Koncentrovaný přípravek PLUS proti akné 20 ml

Vysoce koncentrovaný přípravek PLUS proti akné čistí a stahuje póry a zároveň pokožku zklidňuje a upravuje její mikrobiom. Díky kombinaci AHA kyselin, niacinu a kyseliny anýzové odstraňuje zrohovatělou část pokožky což pomáhá uvolnění mazu z pórů, intenzivně působí proti bakteriím způsobujícím akné a redukuje již vytvořený zánět . Na hormonální akné působí kombinace kyselina azealové a zinku.

redukuje zánět a ložiska akné

nedráždí a nevysušuje pokožku

vhodný pro různé typy akné a pro všechny věkové kategorie

pomáhá stahovat póry a zabraňuje tvorbě černých teček

489 

Zakúpením získate 2 445 vernostných lístkov!

Možnosti dopravy

 

Kategorie:

Koncentrovaný přípravek PLUS proti akné značky Dulcia natural

Koncentrovaný přípravek PLUS proti akné redukuje akné, čistí, stahuje póry a zároveň pokožku zklidňuje a upravuje její mikrobiom . Díky kombinaci AHA kyselin, niacinu a kyseliny anýzové odstraňuje zrohovatělou část pokožky což pomáhá uvolnění mazu z pórů, intenzivně působí proti bakteriím způsobujícím akné a redukuje záněty . Na hormonální akné působí kombinace kyselina azealové a zinku. Obsah mikrobiotik vytváří na pokožce správnou mikrobiotickou rovnováhu, která si tak lépe poradí s nepříznivými vlivy. Neobsahuje olej, snadno se vstřebává , pokožku nevysušuje a podporuje její hojení.

Kombinace aktivních složek velmi účinně potlačuje růst bakterií a kvasinek způsobujících akné. Přípravek PLUS proti akné nabízí velmi účinné, ale přitom šetrné řešení pro pročištění pokožky a zdravý vzhled. Promyšleně působí na exfoliaci pokožky, uvolňování mazu z pórů, což zabrání jejich množení v mazu, který se usazuje v pórech. Zjemňuje povrch pokožky. Pomáhá stažení pórů a zabraňuje tvorbě černých teček . Působí okamžitě ale také preventivně.

Formulace tohoto přírodního přípravku proti akné obsahuje látky, které poskytují buňkám rychlou energii , díky čemuž Vám jediná kapka zajistí okamžitý účinek. Energetická složka nabudí buňky, které pracují rychleji a tím je každá aktivní složka lépe přijata a efekt se tak znásobuje. Výrazně zlepšuje kožní mikrobiotu, díky čemuž je pokožka odolnější vůči vnějším nepříznivým vlivům a celkově je zdravější.

Použití

Přípravek obsahuje 100% aktivních složek tím je vysoce efektivní ak dosažení požadovaného účinku postačí nanést malé množství.

Koncentrovaný přípravek PLUS proti akné naneste večer na důkladně vyčištěnou pleť lokálně nebo na celou pokožku 2 – 3 krát do týdne. Použijte samostatně nebo podle potřeby po vstřebání přípravku PLUS proti akné použijte ještě sérum nebo pleťový krém. Přípravek můžete používat dlouhodobě nebo aplikovat jako intenzivní kúru. Po použití se nevystavujte slunečnímu záření, nejlépe je přípravek aplikovat na pleť večer.

Koncentrovaný přípravek PLUS proti akné obsahuje:

Niacin ochraňuje a zlepšuje zdraví pokožky. Je součástí buněčného metabolismu a tak napomáhá ke správnému fungování enzymatických procesů. Niacin napomáhá udržovat v pokožce vodu, zlepšuje stav citlivé pokožky (např. i růžovky) a zvyšuje její obrany schopnost. Je vynikající na podporu léčby akné.

Kyselina azealová přináší protizánětlivé účinky na pokožku (zmírňuje zarudnutí a otok v případě pokožky náchylné k akné). Má antimikrobiální vlastnosti, zastavuje růst kožních bakterií, které infikují kožní póry a udržuje je v čistotě. Kyselina zabraňuje propuknutí zánětů, pomáhá čistit póry od bakterií, které způsobují akné.

Extrakt z červené řasy Jania Rubens obsahuje přírodní taurin – aminokyselina, která je velmi dobře známá svými energizujícími vlastnostmi, stimuluje počet a délku fibroplastů a tím posiluje strukturu pokožky. Má až 10x silnější povzbuzující účinek na pleť jako například syntetický taurin, zajistí bleskovou hydrataci a smaže příznaky únavy s okamžitým efektem.

Prebiotická kultura poskytuje ochranu, posílení a vyvážení mikrobioty lidské pokožky je základní strategií při ochraně zdraví a krásy pokožky. Prebiotická kultura vykazuje výrazné zlepšení kožní mikrobioty, díky němuž je pokožka odolnější a zdravější.

Shikimic kyselina se nejčastěji skloňuje v souvislosti s léčbou akné as pokožkou se zvětšenými, zanesenými mazovými žlázami (póry). Inhibuje množení bakterií Cutibacterium acnes a kvasinek Malassezia furfur, které jsou zodpovědné za tvorbu a rozsévání akné. Pomáhá odblokovat ucpané mazové žlázy, což viditelně snižuje zanícené „vřídky“ a zabraňuje jejich další tvorbě.

Aha’s komplex je aktivní složka kombinující AHA kyseliny. Obnova zrohovatělé vrstvy pokožky, čímž zajistí krásný zářivější a sametový vzhled pokožky. Účinná exfoliace bez možných podráždění a zánětů, zajišťuje rovnoměrné zabarvení pokožky, snižuje hyperpigmentace kůže, zjemnění jizviček po akné. Pomocná látka pro lepší vstřebávání dalších aktivních složek v přípravku.

Zinc Oxide je aktivní složka. Je antiseptický a antibakteriální ochranný prostředek na akné nebo opruzeniny. Zinek je antibakteriální, potlačuje záněty, dokáže tlumit zvýšenou produkci mazových žláz, která zapříčiňuje akné. Absorbuje vlhkost, na kterou se váží bakterie, kterým zabraňuje, aby se rozkládaly a množily se. Oxid zinku neproniká do pokožky, zůstává na povrchu a vytváří ochrannou bariéru na pokožce.

Inulin + Fruktóza – prebiotikum, je selektivní doplněk výživy pro naši ochrannou a prospěšnou kožní mikrobiotu. Škodlivé mikroorganismy nemohou prebiotikum metabolizovat. Přirozená pokožka je tak posílena a vyvážená, zatímco škodlivé mikroorganismy jsou znevýhodněny. Prebiotická kultura vykazuje výrazné zlepšení kožní mikrobioty, díky němuž je pokožka odolnější a zdravější.

Série PLUS doplní běžnou kosmetickou péči, posílí a zrychlí její účinek způsobem, jaký je typický pro profesionální ošetření pleti. Aktivní rostlinné látky v produktech jsou zkoordinovány tak, aby ladily s vaší běžnou pleťovou péčí. Přípravky PLUS od značky Dulcia natural jsou vyrobeny bez použití jakýchkoli nosičů, prázdných složek a parfémů . Přípravky z linie PLUS také neobsahují esenciální oleje ani konzervanty .

Balení

Skleněná nádobka s pipetou pro zachování kvality výrobku a snadné dávkování.

Nejdůležitější suroviny pro výrobu skla poskytuje příroda – křemenný písek, vápno, soda, dolomit a živec – se v ní vyskytují prakticky v neomezeném množství. Hlavním úkolem skla je chránit produkt před vnějšími vlivy, zejména před kyslíkem a světlem. Na bíle zbarvená skleněná nádoba ochrání produkt před světlem a tak je vhodnější alternativou při ochraně výrobku před slunečními paprsky jako průhledná nádobka. Světlo může změnit barvu produktu, způsobit ztrátu cenných látek, nepříznivě ovlivnit kvalitu a snížit trvanlivost produktu.

Sklo je nepropustné a odolné. Má zdravotní výhody, zachovává ve výrobku složky v dobrém stavu a skleněný obal nereaguje chemicky s jeho obsahem. Sklo nereaguje s cizorodými látkami a ani je neabsorbuje. Nepropouští barvy, nepřenáší vlastnosti, nevzniká žádná difúze. Přes sklo nepronikne ani kyslík, což je pro uchování kvality výrobku velmi důležité. Mějte však na paměti, že plastový obal s pumpičkou, bude v určitých případech lepší ochranou před kyslíkem než skleněná nádoba s otevřeným hrdlem, která vystavuje produkt vzduchu a prstem při každém použití. Pro produkty s obsahem vodní složky a tedy podstatně vyšším bakteriálním potenciálem jsme zvolili plastový airless obal s dvojitým dnem pro naprostou bezpečnost produktu a tím i Vaši.

„Sklo je kapalina, která má takovou viskozitu, že se navenek jeví jako pevná látka.“

Sklo má příznivý vliv na životní prostředí. Sklo je přírodní materiál, který je stoprocentně recyklovatelný bez jakékoli újmy na kvalitě. Recyklace je proto správným rozhodnutím po ekologické i ekonomické stránce. Prostřednictvím sběrných kontejnerů a zařízení pro úpravu starého skla se použité skleněné obaly dostanou do skláren, kde ve formě střepů slouží k výrobě nového obalového skla.

Obaly jsou plně recyklovatelné resp. znovu použitelné, prosíme RECYKLUJTE je!

Objem koncentrovaného přípravku PLUS proti akné je 20 ml.

Složení koncentrovaného přípravku PLUS proti akné

100% přírodní složky. 78,3% z BIO produkce.

Rosa Damascena Flower Water

Nádherně, omamně voňavá růžová voda nejvyšší kvality je čistě přírodním produktem, který skvěle prospívá naší kráse. Jedná se o extrakt z lupenů damascénské růže, obsahuje těkavé a vonné látky z růží, které jsou rozpustné ve vodě. Růžová voda má především silné antibakteriální účinky, výborně kůži dezinfikuje a zabraňuje zánětlivým procesům.

Je to vynikající pleťová voda s tonizačními účinky, která pokožku čistí, vyrovnává pH a zároveň výborně hydratuje, nedovolí jí vysychat, stimuluje regenerační procesy. Růžová voda hloubkově čistí póry, zlepšuje regeneraci pokožky. Nezpůsobuje žádné alergické reakce, je mimořádně šetrná a vhodná také pro jemnou a citlivou pokožku dětí. Růžová voda má uklidňující účinky, zabraňuje tvorbě vrásek, odstraňuje otoky a působí jako prevence proti tmavým kruhům pod očima.

V létě můžete aplikovat vodu do rozprašovače a až vám bude velmi horko, stačí si nastříkat kousek růžové vody na pokožku, okamžitě vás to osvěží, pleť dezinfikuje od potu a pomáhá i na spálenou pokožku od slunce. Růžová voda má také aromaterapeutické účinky, vyvolává příjemnou romantickou atmosféru, uvolňuje, pozvedne vaši mysl. Zároveň má také povzbudivé účinky.

Kromě kosmetických účelů můžeme použít růžovou vodu také při problémech se zdravím. Buď si ji dáte jen tak čistou v malých dávkách po lžičkách, nebo ji přidejte k jídlu. Používá se jak při dezertech, tak při přípravě hlavních jídel. Pro své výrazné antibakteriální účinky se naše růžová voda nemusí stabilizovat žádnými konzervačními látkami, přestože je to čistý vodný roztok bez alkoholu.

Niacin

Niacin, vitamín B3 zařazujeme do komplexu vitamínů skupiny B. Vitamin B3 je společné pojmenování pro kyselinu nikotinovou a niacin. Ochraňuje a zlepšuje zdraví pokožky. Je součástí buněčného metabolismu a tak napomáhá ke správnému fungování enzymatických procesů.

Niacin napomáhá udržovat v pokožce vodu, zlepšuje stav citlivé pokožky (např. i růžovky) a zvyšuje její obrany schopnost. Je vynikající také na podporu léčby akné a to nejen topicky ale i vnitřně. Je užitečný dokonce i při těžkých formách akné. Zlepšuje vzhled stárnoucí pleti, rozjasňuje pokožku a proto je vhodný pro eliminaci pigmentových a stařeckých skvrn.

Pleti dodává objem, hydratuje a zabraňuje ztrátě vody. Zdaleka není prospěšný jen pro naši pokožku a vlasy. Tento vitamín je důležitý pro správné fungování celého našeho organismu a jeho nedostatek může způsobovat například únavu, problémy s trávením, psychické onemocnění a deprese.

Azealic acid

Kyselina azelaová – nachází se v zrnech jako ječmen, pšenice a žito, jakož iv lidském organismu. Vyrábí se iz kyseliny olejové kterou obsahuje slunečnicový nebo ostropestřecový olej. Kyselina azealová je přirozeně produkována kvasinkami známými jako Malassezia furfur, které žijí na normální pokožce.

Kyselina azelaová je nasycená dikarboxylová kyselina. Funguje na pokožce jako jemný exfoliant, který pomáhá uvolnit póry a zjemnit povrch pokožky. Kyselina azelaová přináší protizánětlivé účinky na pokožku (zmírňuje zarudnutí a otok v případě pokožky náchylné k akné). Má antimikrobiální vlastnosti, zastavuje růst kožních bakterií, které infikují kožní póry a udržuje je v čistotě. Antimikrobiální účinek kyseliny azelaové lze přičíst inhibici syntézy mikrobiálních buněčných proteinů. Kyselina zabraňuje propuknutí zánětů, pomáhá čistit póry od bakterií, které způsobují akné.

Kyselina azelaová působí velmi specificky, je škodlivá pro konkrétní organismy jako je Propionibacterium acnes a Staphylococcus epidermidis. Ty se nacházejí v mazových žlázách a způsobují akné vulgaris. Narušuje pH těchto organismů a tím je ničí a zabraňuje jejich rozmožování.

Kyselina azelaová se také používá i při léčbě růžovky – růžovky a to kvůli její schopnosti snižovat záněty. Pomáhá při zesvětlování pokožky která trpí hyperpigmentací (jako jsou melasma a tmavé skvrny po akné). Nepřímo ovlivňuje melanocyty, což jsou kožní buňky, které produkují melanin.

Kyselina azealová se mnoho let používá v medicíně k léčbě kožních onemocnění.

  • potlačuje množení bakterií na povrchu pokožky
  • reguluje tvorbu kožního mazu
  • působí protizánětlivě
  • snižuje její citlivost – zabraňuje nadměrnému rohovatění pokožky
  • inhibuje enzym tyrozináza, který způsobuje nadměrnou tvorbu pigmentu
  • zesvětluje tón pokožky a napomáhá odstranit tmavé fleky po akné
  • je naprosto bezpečná při dlouhodobém používání
  • zjemňuje povrch pokožky a vyhlazuje jemné vrásky
  • díky antioxidačním schopnostem zbavuje pokožku volných radikálů, které způsobují předčasné stárnutí

Aqua & Glycolic Acid & Lactic Acid & Sodium Magnesium Silicate & Citric Acid & Xanthan Gum

Přináší nový způsob korneoterapie (Korneoterapie (z lat. corneum = rohovina)) je nový směr v kosmetice zabývající se speciálně svrchní vrstvou pokožky. Kosmefarmace – osobité propojení kosmetologie a farmacie)

Tato aktivní složka je speciálně navržena tak, aby poskytovala progresivní, řízenou difúzi AHA kyselin. Zároveň formulace v laminárním gelu zabrání případným podrážděním nebo zánětům kůže. Laminární vodní gel se skladná z biomateriálu ve kterém jsou absorbovány AHA kyseliny. Tato technologie umožňuje použití nižších koncentrací AHA kyselin, které lze srovnávat s účinky konvenčních AHA kyselin. To dává možnost použití i pro citlivou pokožku nebo pokožku, kterou běžné AHA kyseliny dráždí nebo způsobují záněty.

Složení: Synergie alfa-hydroxykyselin: 15% kyseliny glykolové, 7% kyseliny mléčné a 6% kyseliny citrónové absorbovaných na lamelární biomateriál.

IN VIVO testy ukázaly: – obnova zrohovatělé vsrtvy pokožky, což zajistí krásný zářivější a sametový vzhled pokožky. AHA kyseliny oslabují soudržnost stratum corneum (vrchní vrstvička kůže, která je tvořena odumřelými buňkami – korneocyty), čímž zvyšují exfoliaci a tím urychlují buněčnou obnovu.

účinná exfoliace bez možných podráždění a zánětů korneocytů

zajišťuje rovnoměrné zabarvení pokožky

snižuje hyperpigmentace kůže, zjemnění jizviček po akné

uvolnění mazu z pórů

Glycerin

Vyrábí se z kokosového oleje, je to přírodní a tělu vlastní látka, která na sebe váže vodu. Má hlavně hydratační a obnovující vlastnosti, vytváří ochrannou bariéru před vysušením. Dodává pokožce jemnou hedvábnou a vláčnou vrstvu a zabraňuje ztrátě vlhkosti, pomáhá vytvářet ochrannou bariéru kůže. Důležitá je jeho koncentrace v konečném výrobku.

Water (and) Jania Rubens Extract (and) Sodium Carrageenan

Laboratorně kultivovaná mořská řasa Jania Rubens, jejíž vlastnosti jsou identické s přirozeně se vyskytující mořskou řasou. Kultivovaný extrakt z této řasy obsahuje přírodní taurin – aminokyselina, která je velmi dobře známá svými energizujícími vlastnostmi, stimuluje počet a délku fibroplastů a tím posiluje strukturu pokožky. Má až 10x silnější povzbuzující účinek na pleť jako například syntetický taurin, zajistí bleskovou hydrataci a smaže příznaky únavy s okamžitým efektem. Komplex složený z vody, extraktu ze středomořské červené řasy Jania Rubens a sodné soli z karagenanu vytváří vysoce účinnou, povzbuzující formulaci. Zastavuje únavu pleti, kterou vyživuje a omlazuje. Kombinace rostlinného taurinu s oligopeptidy získanými extrakcí červené řasy nabízí okamžitou hydrataci, revitalizaci a ochranu. Tento energetický hydratační koncentrát je vhodný pro unavenou, zralou a namáhanou pleť. Poskytuje také ochranu mladé pleti před nežádoucími plyvy vnějšího prostředí.

Dulcia natural používá vysoce kvalitní extrakt, který splňuje nejpřísnější certifikaci COSMOS. Prestižní světový certifikát pro přírodní a organickou kosmetiku.

Cellulose Gum, Inulin, Xanthan Gum, Fructose, Glucose, Cellulose

Polyfruktóza extrahovaná z kořene čekanky (Cichorium Intybus) a je enzymaticky čištěna na délku řetězce na více než 10 jednotek fruktózy. Kromě obnovy kožního mikrobiomu dodává buňkám energii potřebnou pro jejich metabolismus a jejich funkce.

Nové a vědecky testované prebiotikum pokožky. Prebiotikum je vlastně selektivní doplněk výživy pro naši ochrannou a prospěšnou kožní mikrobiotu. Škodlivé mikroorganismy nemohou prebiotikum metabolizovat. Přirozená pokožka je tak posílena a vyvážená, zatímco škodlivé mikroorganismy jsou znevýhodněny.

Jako první bariéra je naše kožní mikrobiota neustále napadána drsným prostředím. Jemnou rovnováhu naší kožní mikrobioty může narušit znečištění, nadměrné UV záření, domácí chemikálie, agresivní kosmetika. Jejich jedinou soupravou na přežití jsou mrtvé korneocyty, maz a oxidované kožní lipidy. Někdy to prostě nestačí k vyrovnání se s prostředím.

Když tato bariéra slábne, naše pokožka se stává citlivou, suchou, infikovanou, svědící a zvrásněnou: pokožka stárne. Řešením ke zpomalení stárnutí pokožky ak udržení jejího zdravého stavu je dodání energie a ochrana této vzácné bariéry mikrobiotyty pokožky.

Ochrana, posílení a vyvážení mikrobioty lidské pokožky je základní strategií při ochraně zdraví a krásy pokožky. Prebiotická kultura vykazuje výrazné zlepšení kožní mikrobioty, díky němuž je pokožka odolnější a zdravější.

Zinc Oxide

Vyrábí se spalováním pár zinku v proudu vzduchu. Na vzduchu přijímá vlhkost a oxid uhličitý a mění se na oxid zinečnatý. Zinek je měkký, lehce tavitelný kov, používá se od středověku a jeho přítomnost v potravě je nezbytná pro správný vývoj organismu. V zemské kůře je poměrně bohatě zastoupen. Průměrný obsah činí přibližně 100 mg/kg.

I v mořské vodě je jeho koncentrace značně vysoká – 0,01 miligramu v jednom litru. Hlavním minerálem zinku je zinkit. Bílý prášek bez zápachu, chemický vzorec ZnO – vypadá nenápadně, ale jaké má v přírodní kosmetice široké využití. Je to aktivní složka v deodorantech, antiseptický a antibakteriální ochranný prostředek na akné nebo opruzeniny na dětských hýždích, nebo na nohou.

Zinek je antibakteriální, potlačuje záněty, dokáže tlumit zvýšenou produkci mazových žláz, která zapříčiňuje akné. V deodorantech absorbuje přebytečnou vlhkost, ale hlavní je, že je antibakteriální a zabraňuje bakteriím, aby se rozkládaly a množily a rozkládaly pot, což je hlavní příčina zápachu. Oxid zinku neproniká do pokožky, zůstává na povrchu a vytváří ochrannou bariéru na pokožce.

Je to ideální minerální filtr, který ochrání velmi přirozeným způsobem pokožku před UVA a UVB paprsky. Funguje jako zrcadlo na pokožce, od kterého se sluneční paprsky odrazí a tak neproniknou přes pokožku a nepoškozují ji. Vytváří mechanický fyzikální filtr proti slunci, je fotostabilní. Náš oxid zinku je v bezpečných mikročásticích, což znamená, že do pokožky neproniká jako nebezpečné nanočástice, které mají toxický efekt na lidský organismus. Proto také zanechává na pokožce bílý film.

Inulin, Fructose

Polyfruktóza extrahovaná z kořene čekanky (Cichorium Intybus) a je enzymaticky čištěna na délku řetězce na více než 10 jednotek fruktózy. Kromě obnovy kožního mikrobiomu dodává buňkám energii potřebnou pro jejich metabolismus a jejich funkce.

Nové a vědecky testované prebiotikum pokožky. Prebiotikum je vlastně selektivní doplněk výživy pro naši ochrannou a prospěšnou kožní mikrobiotu. Škodlivé mikroorganismy nemohou prebiotikum metabolizovat. Přirozená pokožka je tak posílena a vyvážená, zatímco škodlivé mikroorganismy jsou znevýhodněny.

Jako první bariéra je naše kožní mikrobiota neustále napadána drsným prostředím. Jemnou rovnováhu naší kožní mikrobioty může narušit znečištění, nadměrné UV záření, domácí chemikálie, agresivní kosmetika. Jejich jedinou soupravou na přežití jsou mrtvé korneocyty, maz a oxidované kožní lipidy. Někdy to prostě nestačí k vyrovnání se s prostředím.

Když tato bariéra slábne, naše pokožka se stává citlivou, suchou, infikovanou, svědící a zvrásněnou: pokožka stárne.

Řešením ke zpomalení stárnutí pokožky ak udržení jejího zdravého stavu je dodání energie a ochrana této vzácné bariéry mikrobiotyty pokožky. Ochrana, posílení a vyvážení mikrobioty lidské pokožky je základní strategií při ochraně zdraví a krásy pokožky. Prebiotická kultura vykazuje výrazné zlepšení kožní mikrobioty, díky němuž je pokožka odolnější a zdravější.

Phenethyl alcohol, Caprylyl glycol

Multifunkční aditivum vhodné pro formulaci kosmetických výrobků bez obsahu konzervačních látek. Obě tyto složky mají vnitřní antimikrobiální vlastnosti, které umožňují beupečnou formulaci produktů s nízkým potenciálem podráždění a senzibilizace.

Phenethyl alcohol je organická sloučenina ve formě bezbarvé kapaliny. V přírodě se vyskytuje jako součást silic, je charakteristická příjemnou květinovou vůní. V kosmetice hraje roli konzervační látky a parfémové složky. Najdeme jej jako součást make-upu, dekorativní kosmetiky pro líčení očí, ve výrobcích osobní péče, šamponech, parfémech a kolínských vodách. Fenetylalkohol je bezpečný v kosmetice a osobních přípravcích v koncentracích až do 1%. Ve větším zastoupení vykazuje mírnou podráždění pokožky a očí. Nevykazuje nebezpečí pro plod, těhotné ani kojící ženy. Je vegan a povolen v bio kosmetice.

Caprylyl glycol se v kosmetice používá jako povrchově aktivní látka a emulgátor, zlepšuje strukturu výrobku, napomáhá dobrým vazbám vody a oleje. Je to zvlhčovač a kondicionér pokožky, udržuje vyrovnanou vlhkost pleti. Také funguje jako stabilizátor a konzervant a zvyšuje antimikrobiální aktivitu jiných konzervačních látek. Ve skutečnosti je často používán v konzervační směsi. Díky své multifunkční povaze (hydratační a antimikrobiální) je používán v řadě kosmetických produktů. Je jemný a šetrné k pokožce, může být použit v produktech pro dětskou pokožku, alergické reakce jsou na caprylyl glycol velmi vzácné, je velmi dobře snášen.

Shikimic acid

Shikimic kyselina – získává se z badyánu, který pochází z Japonska. Patří mezi AHA kyseliny (alfa-hydroxykyseliny). V roce 1885 ji izoloval holandský botanik Johann Frederik Eijkman. Ještě před tím, než se začala používat v kosmetice, byla využívána zejména ve farmacii.

Díky svým protizánětlivým, antivirovým a analgentickým vlastnostem. Má vliv na biosyntézu vitamínů A a K.

Shikimic kyselina má silné exfoliační a deodorizační vlastnosti. Má schopnost zachytávat volné radikály, zabraňuje poškození pokožky a oddaluje její stárnutí. Badián je bohatým zdrojem flavonoidů, které mají protiplísňové účinky. Často se používá ve farmakologii při léčbě různých druhů chřipek. Badián je užitečný v lékařské oblasti k léčení různých plísňových, bakteriálních a virových infekcí.

Kyselina shikimic je sloučenina se silnými antivirovými schopnostmi. Kyselina shikimik se nejčastěji skloňuje v souvislosti s léčbou akné as pokožkou se zvětšenými, zanesenými mazovými žlázami (póry).

Inhibuje množení bakterií Cutibacterium acnes a kvasinek Malassezia furfur, které jsou zodpovědné za tvorbu a rozsévání akné. Pomáhá odblokovat ucpané mazové žlázy, což viditelně snižuje zanícené „vřídky“ a zabraňuje jejich další tvorbě.

Poskytuje exfoliaci pokožky a obnovu buněk. Podporuje regeneraci tkání.

Pravidelné opakované ošetření účinně řeší problémy související s pigmentačními změnami, vyhlazuje pokožku.

Kyselina shikimová má navíc antioxidační vlastnosti, které zpožďují proces stárnutí a chrání před škodlivými účinky životního prostředí (např. UV záření, smog).

Značka

Dulce

Typ pleti

Mastná, Problematická s akné

Účinky

Eliminace akné, Protizánětlivé, Stažení pórů, Zklidnění, Zmírnění zarudnutí

Způsoby doručení

Kurýr na adresu, Osobní odběr v Bratislavě, Zásilkovna

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Show only reviews in Čeština (0)

Buďte první, kdo ohodnotí „Dulcia – Koncentrovaný přípravek PLUS proti akné 20 ml“

Dulcia – Koncentrovaný přípravek PLUS proti akné 20 ml
Zakúpením získate 2 445 vernostných lístkov!