Dulcia – Omlazující maska ​​Kyselina glykolová a hyaluronová 100 g

Intenzivní a vysoce účinná omlazující maska ​​Kyselina glykolová a hyaluronová je ideální pro povzbuzení, napnutí a obnovu pleti. Zmenšuje a zjemňuje vrásky, viditelně pokožku regeneruje a podporuje její rovnoměrný tón. Kyselina glykolová a hyaluronová dodávají pokožce pružnost a hydratovaný vzhled . Antioxidanty eliminují toxiny a stimulují krevní oběh.

vhodná pro zralou pleť 30+, která je unavená a namáhaná

zmenšuje a zmírňuje vrásky

vypíná pleť a dodává jí hydrataci

povzbuzuje krevní oběh a eliminuje toxiny

sjednocuje tón pleti

489 

Zakúpením získate 2 445 vernostných lístkov!

Možnosti dopravy

 

Omlazující maska ​​Kyselina glykolová a hyaluronová značky Dulcia natural

Přírodní pleťová maska ​​má intenzivní vyživující a čistící schopnost . Hloubkově čistí póry, doplňuje potřebnou vlhkost a snižují tvorbu jemných linií vrásek. Pravidelná aplikace pleťové masky je neodmyslitelnou součástí kompletní péče o pleť.

Pleťová maska ​​zlepšuje prokrvení a odstraňuje odumřelou vrstvu pokožky. Způsobuje bobtnání buněk rohové vrstvy, koriguje nerovnosti kožního povrchu a hydratují pleť. Upravuje činnost mazových a stahuje póry. Redukuje tvorbu vrásek a má relaxační účinek.

Maska na pleť přispívá ke zlepšení mikrocirkulace, následnému zvýšenému zásobování pleti kyslíkem a rychlejšímu vstřebávání živin do pokožky. Výrazně zjemňuje a omlazuje pleť , pomáhá vyhlazovat vrásky. Obsahem kyseliny glykolové je výborná i jako exfoliační prostředek pro zmírnění projevů akné.

Růžová voda jako základní vodní složka udržuje správné pH pokožky, stimuluje regenerační procesy a je silně antibakteriální. Olej z mrkvových tkání pokožku obnovuje a dodává jí potřebnou dávku betakarotenu. Ten se v těle mění na vitamín A a omega mastné kyseliny, které posilují membrány buněk a pomáhají v nich udržet vodní zásoby. Makadamový olej dotváří dokonalou výživu pro zralou a slabou pokožku , zvyšuje její kvalitu a pružnost. Ananas, je výborným zdrojem vápníku, draslíku a vitamínu C, v kombinaci s rostlinným flavonoidem Quercetinem jeho účinky stabilizují. Quercetin je silný antioxidant. Potlačuje záněty , posiluje buněčné struktury a cévy a chrání je před škodlivými vlivy volných radikálů. Bílý jíl udržuje vlhkost, čistí a odstraňuje toxiny .

Kyselina glykolová odstraňuje odumřelé buňky a hloubkově opravuje pokožku . Funguje jako nálevka, umožňující rychlý transport účinných složek do jejích nejhlubších vrstev. Výrazně napomáhá kyselině hyaluronové navázat se na kožní buňky, a tak pracovat na vyplňování mezibuněčných prostor a hydrataci.

Účinnost přípravku s obsahem AHA kyselin je ovlivněn hodnotou pH. Kožní pH je kyselé a jeho normální hodnoty se pohybují ve škále od 4,8 do 5,5. Pro zajištění maximálního účinku kyseliny glykolové je důležité udržet nízké pH výrobku. Efekt přípravku a jeho penetrace do pokožky je tak účinnější. Zároveň je zachována přirozená exfoliace vnější vrstvy pokožky.

Hodnota pH je 3,6-4

Obsah kyseliny glykolové ve výrobku je 10%

Použití

Naneste na důkladně vyčištěnou pleť, krk a dekolt. Použijte vhodné čistící přípravky tedy takové, které nenarušují pH pokožky. Je velmi důležité, aby u vysoce aktivních přípravků jako je tato maska, aby byla pleť důkladně vyčištěna bez narušení její ochranné bariéry. Takto se eliminuje možné podráždění.

Vyhněte se oblasti očí. Začněte postupně s kratším časem působení, přibližně 3 minuty a postupně zvyšujte čas působení na maximálně 10 minut. Pro změkčení pomasírujte pokožku vlhkými prsty nebo konjak houbou . Masku jemně smyjte vlažnou vodou. Po aplikaci doporučujeme použít Zklidňující výživnou masku Mikro-Bio komplex , čímž maximalizujete efekt Omlazující masky, zároveň pokožku utišíte a posílíte její ochrannou bariéru. Potom pleť ošetřete oblíbenými pleťovými přípravky jako jsou květinové vody, séra a krémy.

Použijte 1 maximálně 2x týdně dle potřeby a stavu pleti.

Upozornění

Před prvním použitím udělejte tzv. patch test na malém kousku pokožky – u ucha. Naneste malé množství přípravku a sledujte reakci. Tento test nevynechejte, pokud máte problémy s citlivostí pleti, nebo nemáte zkušenosti s výrobky obsahující AHA kyseliny. Na AHA kyseliny si pleť musí postupně zvyknout. V případě, že nezaznamenáte žádné nepříjemné pálivé pocity, můžete přípravek nanést na kůži. Nepřekročte doporučenou délku působení masky 10 minut. Pokud máte pokožku citlivou nebo jste ještě nikdy nepoužili výrobky s obsahem AHA kyselin, začněte s kratším časem aplikace a postupně čas prodlužujte.

Jemné svědění, mravenčení, štípání a zarudnutí není nežádoucí reakce. Tyto pocity jsou normální, způsobené účinkem aktivních látek. Jedná se o běžné projevy, neboť dochází k exfoliaci pokožky.

Omlazující maska ​​Kyselina glykolová a hyaluronová obsahuje:

Kyselina glykolová , AHA kyselina. Má velmi nízkou molekulární hmotnost. Působí nejen na povrchu pokožky, kde odstraňuje zrohovatělou (odumřelou) vrstvu, ale tím, že snadno proniká do kůže, ovlivňuje funkce ve všech jejích vrstvách. Pleť rozjasňuje. Zabraňuje shlukování melaninu, a tím nežádoucí pigmentaci. Uvolňuje póry a nadbytečný kožní maz, čímž snižuje tvorbu akné a černých uhrů.

Kyselina hyaluronová vytváří ve tkáních prostor pro transport látek potřebných pro přirozenou obnovu buněk. Zvyšuje regenerační schopnost kůže. Její účinek je zaměřen především na rehydrataci. Udržuje pokožku pevnou a pružnou, vyhlazuje hlubší vrásky

Quercetin je silný antioxidant, má protizánětlivý účinek. Posiluje a chrání buněčné struktury a cévy před škodlivými vlivy volných radikálů. Zmírňuje kožní alergie, zlepšuje vlastní antioxidační sílu pokožky.

Sedmikráska je vysoce efektivní látka, která přírodním způsobem ovlivňuje různé procesy spojené s tvorbou melaninu. Zmírňuje a odstraňuje tmavé skvrny vyvolané opakovaným působením slunečního záření, stárnutím či genetickými vlivy.

Beta karoten je zvláště vhodný pro péči o zralou pleť. Zpomaluje proces stárnutí, chrání pokožku před sluncem i po opalování. Poskytuje jí optimální dávku vitamínu A a další antioxidanty.

Med bojuje proti volným radikálům, zabraňuje tvorbě vrásek a předčasnému stárnutí. Dodává hydrataci, váže vlhkost v kožních buňkách a dokáže ji udržet v pokožce. Urychluje regeneraci. Má výrazné hojivé účinky.
Niacin – ochraňuje a zlepšuje zdraví pokožky. Podporuje vlastnosti ostatních složek.

Lyofilizovaný ananas podporuje prokrvení a zásobování buněk živinami, čímž zpomaluje proces stárnutí. Působí tonizačně. Je mimořádně vhodný pro zralou pleť. Přítomné aminokyseliny vytvářejí kolagen pro vypnutí pleti. Vysoký obsah vitamínu C a zinku zase zlepšuje její elasticitu.

Balení

Skleněná nádobka pro zachování kvality.

Nejdůležitější suroviny pro výrobu skla poskytuje příroda – křemenný písek, vápno, soda, dolomit a živec – se v ní vyskytují prakticky v neomezeném množství. Hlavním úkolem skla je chránit produkt před vnějšími vlivy, zejména před kyslíkem a světlem. Na bíle zbarvená skleněná nádoba ochrání produkt před světlem a tak je vhodnější alternativou při ochraně výrobku před slunečními paprsky jako průhledná nádobka. Světlo může změnit barvu produktu, způsobit ztrátu cenných látek, nepříznivě ovlivnit kvalitu a snížit trvanlivost produktu.

Sklo je nepropustné a odolné. Má zdravotní výhody, zachovává ve výrobku složky v dobrém stavu a skleněný obal nereaguje chemicky s jeho obsahem. Sklo nereaguje s cizorodými látkami a ani je neabsorbuje. Nepropouští barvy, nepřenáší vlastnosti, nevzniká žádná difúze. Přes sklo nepronikne ani kyslík, což je pro uchování kvality výrobku velmi důležité. Mějte však na paměti, že plastový obal s pumpičkou, bude v určitých případech lepší ochranou před kyslíkem než skleněná nádoba s otevřeným hrdlem, která vystavuje produkt vzduchu a prstem při každém použití. Pro produkty s obsahem vodní složky a tedy podstatně vyšším bakteriálním potenciálem jsme zvolili plastový airless obal s dvojitým dnem pro naprostou bezpečnost produktu a tím i Vaši.

„Sklo je kapalina, která má takovou viskozitu, že se navenek jeví jako pevná látka.“

Sklo má příznivý vliv na životní prostředí. Sklo je přírodní materiál, který je stoprocentně recyklovatelný bez jakékoli újmy na kvalitě. Recyklace je proto správným rozhodnutím po ekologické i ekonomické stránce. Prostřednictvím sběrných kontejnerů a zařízení pro úpravu starého skla se použité skleněné obaly dostanou do skláren, kde ve formě střepů slouží k výrobě nového obalového skla.

Papírový vnější obal – 100% recyklovaný papír plní funkci ochrany vnějšího obalu a také estetickou úlohu. Můžete jej použít pro tvůrčí činnost v domácnosti, například vystřihnout si pěknou krajku nebo ji vymalovat. Nepotřebný obal odhoďte do modré sběrné nádoby na papír.

Obaly jsou plně recyklovatelné resp. znovu použitelné, prosíme RECYKLUJTE je!

Hmotnost omlazující masky Kyselina glykolová a hyaluronová je 100 g.

Složení omlazující masky Kyselina glykolová a hyaluronová

100% přírodní složky. 55% z BIO produkce.

Rosa Damascena Flower Water

Nádherně, omamně voňavá růžová voda nejvyšší kvality je čistě přírodním produktem, který skvěle prospívá naší kráse. Jedná se o extrakt z lupenů damascénské růže, obsahuje těkavé a vonné látky z růží, které jsou rozpustné ve vodě. Růžová voda má především silné antibakteriální účinky, výborně kůži dezinfikuje a zabraňuje zánětlivým procesům.

Je to vynikající pleťová voda s tonizačními účinky, která pokožku čistí, vyrovnává pH a zároveň výborně hydratuje, nedovolí jí vysychat, stimuluje regenerační procesy. Růžová voda hloubkově čistí póry, zlepšuje regeneraci pokožky. Nezpůsobuje žádné alergické reakce, je mimořádně šetrná a vhodná také pro jemnou a citlivou pokožku dětí. Růžová voda má uklidňující účinky, zabraňuje tvorbě vrásek, odstraňuje otoky a působí jako prevence proti tmavým kruhům pod očima.

V létě můžete aplikovat vodu do rozprašovače a až vám bude velmi horko, stačí si nastříkat kousek růžové vody na pokožku, okamžitě vás to osvěží, pleť dezinfikuje od potu a pomáhá i na spálenou pokožku od slunce. Růžová voda má také aromaterapeutické účinky, vyvolává příjemnou romantickou atmosféru, uvolňuje, pozvedne vaši mysl. Zároveň má také povzbudivé účinky.

Kromě kosmetických účelů můžeme použít růžovou vodu také při problémech se zdravím. Buď si ji dáte jen tak čistou v malých dávkách po lžičkách, nebo ji přidejte k jídlu. Používá se jak při dezertech, tak při přípravě hlavních jídel. Pro své výrazné antibakteriální účinky se naše růžová voda nemusí stabilizovat žádnými konzervačními látkami, přestože je to čistý vodný roztok bez alkoholu.

Glycolic acid

Alfa-hydroxykyselina nebo více známá zkratka AHA kyselina. Izolovaná bývá z přírodních zdrojů, zejména z cukrové třtiny a řepy, nebo třeba z ananasu nebo hroznového vína. Je to mimořádně silná účinná látka.

Má velmi nízkou molekulární hmotnost a tak „pracuje“ nejen na povrchu pokožky kde odstraňuje zrohovatělou – odumřelou vrstvu ale tím, že snadno přestupuje do kůže, ovlivňuje funkce ve všech jejích vrstvách. To přináší rychlé a viditelné výsledky.

Pokožku rozjasňuje, zabrání shlukování melaninu a tím nežádoucí pigmentaci. Uvolňuje póry a nadbytečný kožní maz, čímž zabraňuje přemnožení usazených bakterií a snižuje tvorbu akné a černých uhrů.

Stimuluje tvorbu kolagenu, elastinu, což vede ke snižování linií a vrásek. Zjemňuje pokožku, zajistí zdravější vzhled a celkovou texturu pleti. Vytváří pomyslnou nálevku v pokožce čímž napomáhá k výrazně lepší penetraci účinných složek.

Macadamia Ternifolia Seed Oil

Olej je získáván z makadamových oříšků a je velmi bohatý na mastné kyseliny vysoké kvality, zejména omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, olejovou, linolovou, linoleovou a palmitoleovou kyselinu. Obsahuje vitamíny A, E a B, fosfor, vápník, železo a zinek. Je silný antioxidant, který brání poškozování buněčných membrán. Jeho složení je velmi podobné lidskému tuku, pleť nedráždí a je vhodný i pro velmi citlivou pokožku a pokožku dětí.

Lehce se vstřebává, nezanechává na pokožce mastný film. Díky spojení mastných nenasycených kyselin a zinku je vynikajícím prostředkem pro zjemnění pokožky, je velmi účinný na stárnoucí pleť. Je vhodný na pomoc při léčení kožních problémů, popálenin a má schopnost regenerovat. Cenný olej také chrání před vlivem škodlivých látek i před UV zářením.

Kaolin

Bíly jíl je hornina, která je složena z minerálů kaolinit a křemenných zrn. Přirozeně se vyskytuje v horninách, má bílou až hnědou barvu a je bohatý na křemík. Má absorbční vlastnosti, proto je vynikající v pleťových maskách a produktech určených k čištění a detoxikaci pleti. Z pleti pomáhá vytahovat nečistoty jako jsou prach, špína, přebytečný maz a všechny druhy znečišťujících látek, které ucpávají póry. Čistí póry, zabraňuje jejich ucpávání a následnému vzniku akné. Působí jemně exfoliačně, pročišťuje a stahuje póry, reguluje tvorbu kožního mazu. Vhodný pro mastnější pokožku, ale rovněž neuškodí ani citlivé a podrážděné pokožce.

Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate

Olivový emulgátor s certifikátem Ecocert 100% organický, beziontový a PEG-free rostlinný emulgátor vyrobený z olivového oleje. Emulgátor je činidlo umožňující vznik emulze ze dvou nebo více vzájemně nemísitelných kapalných látek. vody a tuku tím, že zmenšuje povrchové napětí. Olivem 100 má vynikající hydratační vlastnosti, pomáhá pokožku zvláčňovat. Snižuje ztrátu vlhkosti a je hypoalergenní. Získává se z olivového oleje esterifikací mastných kyselin, sorbitolu a cetearyl alkoholu. Sorbitol patří do skupiny alkoholických cukrů, přirozeně se vyskytujících v ovoci a zelenině (jablka, hrušky, třešně, hrozny…). Je to přírodní sladidlo. Cetearyl alkohol je emulgátor 100% rostlinného původu, poskytuje krémovité a změkčující textury bez mastného filmu as příjemným pocitem na dotek.

Dulce natural používá vysoce kvalitní olivový emulgátor, který splňuje nejpřísnější certifikaci COSMOS. Prestižní světový certifikát pro přírodní a organickou kosmetiku.

Ananas Sativus & Maltodextrin

Ananas je bohatý na vitamin A, vitamin C, B, E a K a na minerální látky – draslík, železo, fosfor, vápník, mangan a zinek. Ananas je bohatý na enzymy, které pomáhají odstranit mrtvé buňky a osvěžit pokožku. Obsahuje látku bromelain, která zajišťuje odbourávání kožních nečistot, působí protizánětlivě a antioxidačně.

Ananas pomáhá k prokrvení pokožky, a tak zlepšuje zásobování buněk živinami a tím zastavuje proces stárnutí pleti. Svým složením působí proti ochabnutí pleti a je mimořádně vhodný pro zralou pleť. Aminokyseliny vytvářejí v pleti kolagen, který pokožku krásně vypne a vysokým obsahem vitamínu C a zinku pomáhá ananas k elasticitě pokožky.

Glycerin

Vyrábí se z kokosového oleje, je to přírodní a tělu vlastní látka, která na sebe váže vodu. Má hlavně hydratační a obnovující vlastnosti, vytváří ochrannou bariéru před vysušením. Dodává pokožce jemnou hedvábnou a vláčnou vrstvu a zabraňuje ztrátě vlhkosti, pomáhá vytvářet ochrannou bariéru kůže. Důležitá je jeho koncentrace v konečném výrobku.

Cetyl Alcohol

Je rostlinným emulgátorem, který pomáhá vytvořit hladké emulze z olejů a vody. Slovo alkohol v kosmetice av této složce je odlišný od lihu, který najdeme v nápojích, proto si nezaměňujme jejich význam. Je to mastný alkohol, který je odvozen z tuků a olejů z rostlin, náš z kokosového oleje. Jejich význam je velmi podobný, příbuzný mastným kyselinám, zejména omega-3 mastným kyselinám. Má vynikající zváčňující, změkčující a hydratační schopnosti. Vytváří na pokožce ochranný film, díky kterému neuniká z pokožky voda a tak nedochází k jejímu rychlému vysušování.

Amylum Maydis

Kukuřičný škrob je jednou z nejběžnějších přísad v kuchyni, ale vynikající také pro využití v kosmetice. Náš kukuřičný škrob je nemodifikovaný, čistý, v bio kvalitě. Kukuřičný škrob má vlastnost odstranit zápach a natáhnout vlhkost z pokožky, proto je vynikající účinnou složkou deodorantů.

Tento škrob má chladivou až hedvábnou texturu a má schopnost uklidnit pálení a zarudnutí pokožky. Kukuřičný škrob dokáže natahovat vlhkost z pokožky a tím vázat na sebe toxiny, které uvízly v pokožce, a tak je vhodný do pohlazujících koupelí ak detoxikaci pokožky zvenčí.

Niacin

Niacin, vitamín B3 zařazujeme do komplexu vitamínů skupiny B. Vitamin B3 je společné pojmenování pro kyselinu nikotinovou a niacin. Ochraňuje a zlepšuje zdraví pokožky. Je součástí buněčného metabolismu a tak napomáhá ke správnému fungování enzymatických procesů.

Niacin napomáhá udržovat v pokožce vodu, zlepšuje stav citlivé pokožky (např. i růžovky) a zvyšuje její obrany schopnost. Je vynikající také na podporu léčby akné a to nejen topicky ale i vnitřně. Je užitečný dokonce i při těžkých formách akné. Zlepšuje vzhled stárnoucí pleti, rozjasňuje pokožku a proto je vhodný pro eliminaci pigmentových a stařeckých skvrn.

Pleti dodává objem, hydratuje a zabraňuje ztrátě vody. Zdaleka není prospěšný jen pro naši pokožku a vlasy. Tento vitamín je důležitý pro správné fungování celého našeho organismu a jeho nedostatek může způsobovat například únavu, problémy s trávením, psychické onemocnění a deprese.

Mel

Z hlediska výživy je med zdrojem jednoduchých sacharidů, které přinášejí organismu energii opravdu rychle, a zdrojem bílkovin. Chlubit se však může i zastoupením celé řady vitamínů (A, B, C, D, E a K), minerálů, stopových prvků, aminokyselin, éterických olejů a vzácné mateří kašičky. Zmíníme draslík, sodík, sacharidy, vápník, kyselinu L-askorbovou, železo, hořčík, kobalamin. Proto je výživa na prvním místě pozitiv, které med pleti poskytne. Obohatí ji, posílí a svou konzistencí i zvláční. Kromě jiných výživových hodnot med obsahuje také inhibiny, tedy látky zabraňující růstu bakterií. Právě díky nim se med stává jedním z nejlepších přírodních antiseptik a má antibakteriální účinky.

V medu najdeme antioxidanty, aminokyseliny, minerály a vitamíny, vychází i jeho uklidňující efekt. Pravidelným konzumováním medu se zvyšuje imunita. Naši pokožku med chrání, má schopnost zabránit volným radikálům, takže je to také dobrý bojovník proti vráskám a předčasnému stárnutí. Navíc dodává pleti hydrataci, která je dalším z pozitivních účinků medu na pleť. Pokožka potřebuje dostatek vody, aby byla pružná, svěží a mladistvá. Med má mimo jiné schopnost vázat vlhkost v buňkách pokožky, dokáže ji uzamknout v pokožce. Ocení jej proto pokožka nejen suchá, ale také unavená a namáhaná.

Med má silné antibakteriální, antiseptické, antimikrobiotické a fungicidní účinky, které velmi příznivě ovlivňují problematickou pokožku a akné. Díky obsahu antioxidantů pleť rozjasňuje a zesvětluje případnou hyperpigmentaci. Pleť se rychleji regeneruje po jeho použití a má výrazné hojivé účinky.

Butyrospermum Parkii Butter

Je rostlinný tuk, který je poměrně hustý a středně tvrdý. Získává se z oříšků stromu shea tree, který se nazývá také karité. Velmi významnou roli v jeho kvalitě hraje jeho pěstování a zpracování, aby zůstaly zachovány všechny jeho cenné vlastnosti. Obsahuje velký podíl vitamínů A, E a F. Kromě nich obsahuje vzácné přírodní léčivé vosky, vzácné rostlinné steroly, karitény a nenasycené mastné kyseliny. Jeho složení je velmi podobné ochrannému filmu lidské pokožky, a proto je mimořádně účinné a vhodné i pro citlivou pokožku a pokožku dětí.

Bambucké máslo pokožku ošetřuje, hydratuje a omlazuje. Vyživuje pokožku, podporuje tvorbu kolagenu a obnovuje elasticitu pleti. Stimuluje buněčnou aktivitu pleti, čímž předchází vzniku vrásek, nerovnosti pleti, skvrnám, rozšířeným pórům a dalším neduhům spojeným se stárnutím pleti. Ochraňuje ji před slunečním zářením, usnadňuje hojení ran, má protizánětlivé účinky. Pomáhá při léčbě suché pokožky, lupénky, ale díky svým antibakteriálním vlastnostem je vhodné jej přidávat i do krémů pro péči o aknózní a nečistou pleť.

Quercetin

Je velmi silným biologicky aktivním flavonoidem, který se přirozeně vyskytuje například v citrusových plodech. V našem výrobku je obsažen vysoce koncentrovaný extrakt quercetin ze stromu Sophora japonica. Kvercetin je silný antioxidant, má protizánětlivý účinek a chrání buněčné struktury a cévy před škodlivými účinky volných radikálů. Zlepšuje sílu krevních cév. Je obtížné jeho antioxidační vlastnosti zastabilizovat, jelikož rychle oxiduje. Naše inovativní forma kvercetinu zůstává vysoce účinná, jelikož je stabilizovaná a šetrně zapracovaná v našich formulacích. V in vitro a klinických studiích Quercetin prokázal schopnost inhibovat bazofilní degranulaci, tj. snižovat kožní alergické problémy a zvyšovat vlastní antioxidační sílu pokožky. V klinických studiích se ukázalo, že pomáhá při různých typech problémů s pokožkou a zajišťuje úlevu a první pomoc pro podrážděnou pokožku.

Dehydroacetic acid, Benzoic acid, Sorbic acid, Benzyl alcohol

V první řadě bychom chtěli objasnit, že kosmetické výrobky skutečně potřebují konzervaci, aby se zabránilo mikrobiálnímu růstu, poškození kosmetického výrobku a potenciálním kožním infekcím, které mohou mít dlouhodobé nepříznivé vlivy na vaši pokožku. Je mimořádně důležité chránit před poškozením výrobek a tedy i Vás. Pro nás je rovněž důležité, aby byla konzervace jemná a šetrná a neměla absolutně žádný negativní dopad na Vaše zdraví. Ke jemné a šetrné konzervaci výrazným způsobem dopomáhají i naše obaly, díky nimž postačí nejnižší koncentrace konzervační směsi.

Dulcia natural používá přírodní a ekologický systém na ochranu kosmetického výrobku, který je v souladu s normami Ecocert a COSMOS. Jedná se o synergickou směs organických sloučenin – organických kyselin a alkoholu. Organická konzervační sloučenina je konzervační systém bez parabenu, neformaldehydový, bez isotiazolonu. Je vyvinuta ke snížení rizika bakteriální kontaminace. Je navržena tak, aby zajistila širokou škálu ochrany s využitím optimalizovaných a inovativních synergických směsí přičemž se myslí na enviromentální odpovědnost a udržitelný rozvoj. Je to ekologicky certifikovaná formulace k zajištění ochrany produktů a lidí.

Všechny komponenty jsou uvedeny na seznamu konzervačních látek schválených pro přírodní a organickou kosmetiku nejprestižnějších světových certifikátů.

Bellis Perennis (Daisy) Flower Extract

Extrakt z organických květů sedmikrásky je účinný prostředek pro zesvětlení pokožky (i citlivé), působí proti nadměrné pigmentaci pokožky a také na stařecké skvrny. Dodává pleti krásný zářivý vzhled a pomáhá odvádět nadbytečnou nakumulovanou tekutinu, čímž zmenšuje otoky. Hodnotné přírodní oleje bojují proti stárnutí pleti a zvyšují elasticitu očního okolí. Sedmikráska je vysoce efektivní látka, která ovlivňuje různé procesy spojené s tvorbou melaninu, používá se ke zmírnění a odstranění tmavých skvrn na kůži způsobeným opakovaným působením slunečního záření, stárnutím, genetickými vlivy a podobně.

Pigmentace – melanogeneze

Zbarvení pokožky je podmíněno tloušťkou, prokrvením, promaštěním, ale zejména množstvím kožního barviva – melaninu v pokožce. Melanin je tmavý ochranný pigment, který produkuje kůže. Působí jako ochránce před UV paprsky, kouřem, znečištěným ovzduším nebo alergickou reakcí. Při zvýšené produkci melaninu se na kůži objevují tmavé flíčky – pigmentové skvrny.

Typy pigmentových skvrn

Pigmentové skvrny způsobují různé faktory. Někdy je obtížné vystopovat příčinu jejich vzniku. Nejběžnějšími faktory jsou: Delší pobyt na slunci – UV záření, které prochází pokožkou stimuluje pigmentaci buněk v kůži. Nadměrné slunění způsobuje zvýšenou tvorbu melaninu, díky čemuž se postupně začnou tvořit malé oválné pigmentové fleky.

Jizvení, podráždění pokožky přecitlivělost na světlo, prudké čištění kůže, jizvení od zánětlivé rány – speciální akné, některé vůně, nedostatek vitamínů, popálení, spálení sluncem atp.

Stárnutí – tzv. stařecké skvrny postihují až 90% lidí nad 50 let, bez ohledu na typ pleti. V tomto případě se pigmentové skvrny nacházejí na místech, která byla pravidelně vystavována slunečnímu záření.

Jak předejít vzniku pigmentových skvrn

Chraňte se před sluncem: vyhýbejte se pobytu na slunci mezi 10:00 – 15:00 hodin.

Používejte opalovací krém s ochranným faktorem min. 20

Dodržujte pitný režim.

Na místa, která jsou pravidelně vystavována slunečnímu záření, aplikujte hydratační krém – Používejte kosmetické přípravky vhodné pro Vaši pleť

Vyhýbejte se soláriu

Nepoužívejte parfém na místech, která jsou vystavena slunečnímu záření

Vyvarujte se kouření

Konzumujte vyváženou stravu bohatou na vitamin E, betakaroten a zinek

Melasma je typ hyperpigmentace běžný u žen, zvláště během a po těhotenství. Projevuje se jako velké tmavě zbarvené skvrny na tváři, může se ale objevit i na dalších částech těla.

Pigment melanin určuje barvu očí, vlasů a pokožky jedince. Některé vnitřní a vnější faktory, jako je působení slunce, dědičnost, hormonální změny, záněty a věk mohou tvorbu melaninu ovlivnit. Jeho nadprodukce vede k hyperpigmentacím, kdy se objevují tmavé skvrny a nerovnoměrný tón pokožky. Nedostatečná produkce – hypopigmentace – má opačný účinek, když se na postižených oblastech objevují plochy bez pigmentu.

Melasma je typ hyperpigmentace, který se objevuje na obličeji, zejména na tvářích, hřbetě nosu, na čele a horním rtu a někdy na dalších částech těla vystavovaných slunci, jako jsou předloktí. Melasma se nejčastěji vyskytuje u žen – jen 10 % případů je u mužů – a postihuje až 90 % těhotných žen.

Melasma je způsobena nadměrnou tvorbou pigmentu melaninu. Přestože se toto onemocnění obvykle objevuje jako reakce na hormonální změny, jako je těhotenství, užívání antikoncepce nebo hormonální substituční léčba (HRT), svou roli mohou hrát i jiné faktory jako je UV záření, rodinné predispozice, věk a některé léky proti epilepsii.

Melanocyty (buňky produkující melanin v bazální vrstvě epidermis) mají na svědomí zvýšenou epidermální pigmentaci u melazmy. Endogenní hormony během těhotenství stimulují melanocyty, které produkují více melaninových pigmentů.

SEDEMOKRÁSKA

Sedmikráska je vysoce efektivní látka, která přírodním způsobem ovlivňuje různé procesy spojené s tvorbou melaninu, používá se ke zmírnění a odstranění tmavých skvrn na kůži způsobeným opakovaným působením slunečního záření, stárnutím, genetickými vlivy a podobně. Má schopnost začít zmírňovat tmavé skvrny již po čtyřech týdnech

Dulcia natural používá vysoce kvalitní výtažek ze sedmikrásky, který má nejpřísnější certifikaci Ecocert a COSMOS. Nejprestižnějších světových certifikátů pro přírodní a organickou kosmetiku.

Glycine Soja (Soybean) Oil, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract, Beta-Carotene, Tocopherol

Lipofilní extrakt z Daucus Carota – je zvláště vhodný pro péči o zralou pleť, pro péči proti stárnutí, ale i jako prostředek na ochranu pokožky před sluncem i po opalování. Pomáhá dosáhnout rovnoměrné a harmonické barvy pleti. Mrkev je známa vysokým obsahem ß-karotenu a tento extrakt je obohacen navíc io vitamín E a cenný olej z plodů sojovníku, což poskytuje pokožce optimální dávku vitamínu A a další antioxidanty.

Lavandula Angustifolia Oil

Levandule lékařská je aromatická a léčivá rostlina. Krásný a bohatý keř se vyskytuje hlavně na slunečních svazích. Přenádherná vůně, která nikdy neunaví a vždy překvapí svou nekončící energií, zregeneruje unavené tělo, uklidní svalové a nervové napětí. Levandule podporuje vlastní obranyschopnost pokožky, zklidňuje pokožku po opalování a příznivě působí při popáleninách. Levandulový olej má protizánětlivé, dezinfekční účinky a používá se při léčbě ekzémů a plísní. Podporuje hojení poškozené pokožky a je výborným repelentem.

Nabízí uvolnění ztuhlému svalstvu po sportovní nebo fyzické námaze. Levandule odhání „nečisté myšlenky“ a posiluje ego. Závan levandule dokáže pozvednout náladu, čichové smysly totiž dokážou zásadním způsobem ovlivnit fungování mozku. Uvolňuje nervové napětí, vynikající při nespavosti, bolestech hlavy.

Aniba Rosaeodora Wood Oil

Olej z růžového dřeva – sladká květinová vůně, podobná růži, lehce dřevitá. Podporuje cirkulaci energie a krve, podporuje regeneraci kůže (drobná poranění, jizvy, dermatitida, akné), posiluje imunitu, má povznášející účinky. Harmonizuje funkce pokožky a podporuje její regeneraci.

Xanthan Gum

Xantanová guma je jemný prášek získaný kvašením cukru. 100% přírodní stabilizátor a emulgátor se využívá v potravinářství a v kosmetice. Používá se jako zahušťovadlo, stabilizátor emulzí a zvlhčující látka, která dokáže na sebe navázat vodu a udržet ji po dlouhou dobu v pokožce. Získává se procesem fermentace z glukózy a sacharózy. Xantanová guma je polysacharid z bakterie Xanthomonas campestris pocházející z kukuřice. Při její výrobě nebyly použity žádné geneticky modifikované suroviny.

Sodium Hyaluronate

Kyselina hyaluronová je průhledná látka (hyalos znamená v řečtině sklo), která má výjimečnou schopnost vázat vlhkost. Funguje jako houbička, která je schopna nasát až tisícinásobné množství vody, než je její vlastní hmotnost. Nachází se v každé tkáni těla a v částech, které se bez vlhkosti neobejdou (oční sklivec, spojovací tkáň, tekutiny obklopující naše klouby).

Je obsažena ve stravě a tak její produkci můžete stimulovat také prostřednictvím stravy. S přibývajícím věkem v kůži podstatně ubývá koncentrace kyseliny hyaluronové, která dokáže vázat množství vody. Kožní vazivo tedy ukládá méně vody, a tím působí kůže neelastickým dojmem a má sklon k tvorbě vrásek. Léčba kyselinou hyaluronovou se používá ke snížení výskytu vrásek, linek na obličeji, povislé kůže, jizev a ztráty barvy kůže po akné.

Kyselina hyaluronová vytváří ve tkáních prostor pro transport látek potřebných pro přirozenou regeneraci buněk. Zvyšuje regenerační schopnost kůže. Využívá se k léčbě popálenin a kožních vředů. Cílem je zejména rehydratace pokožky. Rovněž regeneruje, chrání pokožku před vnějšími vlivy, udržuje pokožku pevnou a pružnou, vyhlazuje starší vrásky, účinně blokuje volné radikály, zabraňuje vzniku strií, výrazně koriguje problémové projevy pleti, urychluje hojení ran, brání vzniku jizev. Zlepšuje výživu nejsvrchnějších vrstev pokožky ze spodních vrstev pokožky. Naše kyselina hyaluronová pochází z mikroorganismů.

V krémech DULCIA natural používáme kyselinu hyaluronovou nejvyšší světové kvality a od nejlepšího světového výrobce. Rozdíl je v molekulové velikosti kyseliny hyaluronové (HA). Čím je molekulární velikost menší, tím hlubší vrstvy pokožky penetruje a její biologické účinky v pleti jsou vyšší. Oproti tomu kyselina hyaluronovou (HA) s vyšší molekulární hmotnost neproniká tak hluboko, zůstává ve vyšších vrstvách pokožky, kde působí hlavně jako hydratační agent a zajišťuje ochranné účinky.

Do krémů vždy přidáváme výrobcům maximálně možné doporučené množství kyseliny hyaluronové.

Dulcia natural používá vysoce kvalitní kyselinu hyaluronovou, která má nejpřísnější certifikaci Ecocert a COSMOS. nejprestižnějších světových certifikátů pro přírodní a organickou kosmetiku.

Značka

Dulce

Typ pleti

Zralá

Způsoby doručení

Kurýr na adresu, Osobní odběr v Bratislavě, Zásilkovna

Dulcia – Omlazující maska ​​Kyselina glykolová a hyaluronová 100 g
Zakúpením získate 2 445 vernostných lístkov!