Esenciální olej Borovice 10 ml

100% esenciální olej Borovice vás svojí svěží vůní přenese do jehličnatého lesa. Kromě příjemné vůně má borový esenciální olej také množství benefitů pro naše zdraví.

✓ čistí vzduch

✓ zlepšuje psychický stav

✓ zklidňuje pokožku

✓ odpuzuje hmyz

Esenciální olej Borovice je vhodný i pro vegany.

119 

Zakúpením získate 595 vernostných lístkov!

Možnosti dopravy

 

Přírodní esenciální olej Borovice

Borovicový esenciální olej se v aromaterapii používá již celá staletí. Působí na problémy spojené s dýchacími cestami, napomáhá vykašlávání a stimuluje průdušky. Nejčastější způsob, jakým jej můžeme použít, je inhalace. Má silné čistící účinky, proto je velmi vhodné použít jej v aromadifuzeru či v aromalampě.

Esenciální olej borovice čistí nejen vzduch, ale také povrchy, proto je vhodné používat jej v čistících prostředcích.

Je vhodný při problémech se žlučníkem. Podporuje zdraví ledvin a vylučovacího systému, podporuje detoxikaci a čištění těla.

Borovicový esenciální olej je vhodný i pro podporu metabolismu. Reguluje systémy v těle. Zlepšuje imunitu a pomáhá vyrovnat se stresem. Omezuje pocení.

Udržuje silnější imunitní systém. V případě podchlazení zvyšuje tělesnou teplotu.

Esenciální olej borovice je skvělým bojovníkem s migrénou či s bolestí hlavy ze stresu a přetížení nebo špatného vzduchu.

Při masáži a potírání eliminuje bolest kloubů a svalů, snižuje otok a uvolňuje křeče. Zvyšuje prokrvení končetin, průtok a cirkulaci krve.

Esenciální olej borovice také působí proti bakteriím a plísním. Urychluje hojení ran tím, že je čistí. Podporuje regeneraci buněk.

Má výborné účinky i na naši psychiku. Snižuje únavu a vyčerpání, hlavně nervové. Zmírňuje úzkost a stres.

Použití

Do aromalampy

Inhalace borového esenciálního oleje pomáhá léčit dýchací potíže, je vhodná i pro alergiky a astmatiky. Tento olej dobře čistí vzduch. Dá se kombinovat s různými dalšími esenciálními oleji, které ještě znásobí jeho pozitivní účinky. Výborný je například s levandulí, svými účinky se doplňují a posilují. Při dýchacích problémech se dá kombinovat s rozmarýnem, tea tree, mátou či šalvějí , které posilují jeho dezinfekční účinky. Na vykašlávání ho smícháme s tymiánem . Pro osvěžení místnosti jej můžeme míchat s citrusy, například s citrónem, nebo chceme-li sladší vůni, můžeme použít mandarinku nebo bergamot .

Do koupele

V lázni je borový esenciální olej velmi osvěžující. Působí na bolest a ztuhnutí těla. Jelikož ho i inhalujeme, i se potýká s pokožkou, jeho účinek je ještě silnější. Ideální je, pokud tento olej smícháme s hydrofilním rostlinným olejem vhodným do koupele, například s jojobovým, jinak by nám zůstal pouze na povrchu a nerozptýlil by se rovnoměrně do vody. Tuto olejovou směs můžeme smíchat se solí do koupele či s epsomskou solí. Koupat bychom se měli 15-20 minut ve vlažné vodě. Borovicový esenciální olej je složkou mnoha osvěžujících přípravků do koupele. Najdeme ho v pumách do koupele solích do koupele, pěně do koupele i v mýdlech a sprchových gelech.

Na masáž

Masáž s borovým esenciálním olejem je skvělým relaxačním prostředkem. Pomáhá proti bolesti svalů a zároveň osvěžuje kůži. Chceme-li si dopřát takovou masáž, smícháme 50ml za studena lisovaného rostlinného oleje, například mandlového, hroznového či jojobového s 5-15 kapkami borovicového esenciálního oleje.

Sauna

Sauna s přidáním borového esenciálního oleje je velmi oblíbená. Uvolňuje dýchací cesty, pomáhá při astmatu, alergiích i jiných problémech s dýchacími cestami. Přidáme 10-20 kapek dle velikosti sauny.

Použití při jednotlivých problémech

Pro úlevu při ucpaných dutinách nebo při alergii natřeme borový esenciální olej smíchaný s nosným olejem, například jojobovým či hroznovým, na čelo, kosti nad očima a střed nosu shora dolů. Případně jej můžeme smíchat s levandulí, grepem , tea tree , či jinými svěžími bylinkami.

Při výletech do přírody můžeme esenciální olej borovice přidat do domácího repelentu. Směs v kombinaci s tea tree, levandulí, rozmarýnem nebo hřebíčkem nás uchrání před komáry či klíšťaty.

Na podporu vykašlávání se napařujeme. Pro silnější účinky zkombinujeme borový esenciální olej s tymiánem.

Je vhodné používat esenciální olej borovice ik urychlení hojení ran a akné. Po rozředění v nosném oleji, například v mandlovém , ho natřeme na postižené místo.

Upozornění

Může způsobovat reakce na pokožce v případě její citlivosti. Esenciální olej skladujte mimo dosah dětí. Pokud jste těhotná nebo kojíte, použití konzultuje se svým lékařem. Esenciální olej je pouze pro vnější použití. Vyhněte se kontaktu s očima a jinými citlivými oblastmi.

Balení: Tmavá skleněná lahvička s kapátkem.

Objem esenciálního oleje Borovice je 10 ml .

Složení esenciálního oleje Borovice

100% esenciální olej Borovice

Vlastnosti

Velikost balení 10 ml
Původ Sibiř
Latinský název Pinus Sylvestris
Použitá část rostliny Jehličí
Koncentrace 100 %
Metoda extrakce Suchá destilace
Vlastnosti 100% přírodní, bez konzervačních látek a syntetických parfémů
Vhodné do difuzéru Ano
Vhodné pro vnitřní použití Ne
Použití Inhalace, masáž , koupel, sauna, ošetření pokožky, odpuzení komárů a klíšťat
Účinky Úleva od problémů s dýchacími cestami, pomoc s vykašláváním, stimulace průdušek, čištění vzduchu, zlepšení psychického stavu, relaxace mysli, pomoc při vyrovnávání se stresem, zmírnění bolesti hlavy a migrény, detoxikace organismu, posílení imunitního systému, úleva od bolestí kloubů a svalů , zmírnění otoků, protiplísňové účinky
Způsoby doručení

Kurýr na adresu, Osobní odběr v Bratislavě, Zásilkovna

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Show only reviews in Čeština (0)

Buďte první, kdo ohodnotí „Esenciální olej Borovice 10 ml“

esencialny olej borovice silice do difuzéru aromalampy aromaterapie zimní vona
Esenciální olej Borovice 10 ml
Zakúpením získate 595 vernostných lístkov!