Ficus lyrata velký dvoustonkový

Ficus lyrata získal svůj název podle tvaru dopisů, připomínajících hudební nástroj lyra. Je to nenáročná pokojová rostlina s opravdu dekorativním vzhledem. V poslední době se těší opravdu velké oblibě. Získal si srdce sběratelů rostlin i milovníky interiérového designu. Dorůstá se do velkých rozměrů a v místnosti je opravdu impozantním prvkem.

  • vhodný na rozptýlené světlo, polostín a dobře zvládá i stín
  • zalévat ho je třeba vždy, když vrchní vrstva půdy proschne
  • nenáročný na péči, vhodný pro začátečníky
  • průměr květináče 19 cm

Nechte se informovat o opětovném naskladnění tohoto produktu.

Možnosti dopravy

 

Ficus lyrata

Ficus lyrata má velké zelené okrasné listy. Tvarem připomínají lyru, hudební nástroj předchůdce houslí. V přírodě roste jako strom. Může vyrůst do výšky 20 – 40 metrů. V domácích podmínkách dorůstá menších rozměrů, přesto může být majestátním doplňkem do rohu vaší místnosti. Vytvoří vám doma a pravý pocit zelené džungle.

Ficusy jsou nenáročné rostliny, příbuzné s fíkovníkem. Druhy pěstované jako pokojovky se pěstují pro jejich rozmanité okrasné listy. Častokrát ficusy bývají první rostlinkou začínajícího rostlináře. Pokud se při jejich pěstování vyvarujeme nevhodnému umístění, budou nás těšit i desetiletí. Ficusy jsou vděčnými rostlinami, které není obtížné pěstovat.

Díky nižším nárokům na pěstování je vhodný nejen do sbírek zkušených pěstitelů a milovníků rostlin, ale najde si místo iu začínajícího pěstitele.

Péče

Umístění: nejlepší je umístění na rozptýlené světlo, dobře také snáší i polostín a stín. Špatně snáší průvan a blízkost radiátoru. Nemá moc rád ani přemisťování z místa na místo.

Zalévání: mezi zálivkami je třeba nechat vrchní vrstvu substrátu proschnout. Zaléváme ho přibližně jednou týdně, v létě můžeme častěji, v zimě naopak zálivku omezíme. Dáváme pozor, aby nikdy nestál ve vodě.

Vlhkost: vyšší vzdušnou vlhkost má fíkus velmi rád, ale obejde se i bez ní. Může být umístěn v blízkosti zvlhčovače vzduchu, ale postačí mu listy příležitostně rosit rozprašovačem.

Náročnost: nízká, vhodný pro začátečníky i pro zkušenější pěstitele.

Substrát a přesazování: každé jaro přesazujeme do nového květináče, který je o 1 – 2 cm širší než ten původní. Vhodný je substrát na pokojové rostliny.

Hnojení: od jara do podzimu pravidelně aplikujeme hnojivo pro zelené pokojové rostliny.

Množení: může se množit vrcholovými řízky zakořeněnými ve vodě či půdě. Je vhodné použít také práškový stimulátor růstu.

Podrobnější informace, pěstitelské tipy a triky a také různé zajímavosti se dočtete v článku Fikusy v našem Rostlinném průvodci.

Další informace

Botanický název: Ficus lyrata ‘Bambino’
Jiné názvy: Fíkus lyrovitý, Fiddle Leaf Fig
Bezpečný pro domácí mazlíčky a děti: Ne, požití částí rostliny může způsobit zažívací potíže.
Průměr květináče: Ø 19 cm

Rostlinu dodáváme zasazenou v plastovém květináči. Z naší nabídky si k ní můžete vybrat vhodný dekorační květináč .

Průměr květináče

19 cm

Umístění

, ,

Vlastnosti

Způsoby doručení

Kurýr na adresu, Osobní odběr v Bratislavě, Zásilkovna

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Show only reviews in Čeština (0)

Buďte první, kdo ohodnotí „Ficus lyrata velký dvoustonkový“