Monstera deliciosa ‘Thai constellation’

Monstera deliciosa ‘Thai constellation’ neboli panašovaná monstera je nádherná raritní rostlina. Vyznačuje se zelenými listy s bílo-žlutým mramorováním. Na rozdíl od klasické zelené monstery vyžaduje více světla, avšak odvděčí se vám nádherným zbarvením listů. Bezpochyby na sebe přitáhne všechny pohledy. Tento vzácný druh určitě nesmí chybět ve sbírce žádného milovníka pokojových rostlin.

  • vhodná na rozptýlené světlo
  • zalévat ji je třeba vždy, když vrchní vrstva půdy proschne
  • raritní druh
  • na výběr konkrétní rostliny z fotky
  • průměr květináče 17 cm

2 239 2 989 

Možnosti dopravy

 

Monstera deliciosa ‘Thai constellation’ / Panašovaná monstera

Monstera deliciosa ‘Thai constellation’ neboli panašovaná monstera má krásně velké děravé listy s bílo zeleným mramorovým zbarvením. Tento mimořádně vzácný druh působí přímo jako umělecké dílo. Každý dopis je jiný než ostatní a tedy zcela jedinečný.

Monstera je právem zvaná i královna pokojových rostlin. Se svými děravými listy vypadá přímo majestátně. Skvěle doplní prázdná místa ve vaší domácnosti a vytvoří v nich pocit zelené oázy.

Monstery jsou vhodné i na tmavší místa, dobře zvládají horší podmínky a jsou nenáročné na péči. Jednoduše jsou ideální rostlinou do každé domácnosti.

Jelikož se jedná o extrémně raritní druh, ze kterého je dostupných jen málo kusů, nepřehlédněte, když bude dostupná. Sledujte náš Instagram nebo Facebook , kde informujeme o naskladnění rostlinek.

Péče o monsteru

Umístění: nejlepší je umístění na místě s rozptýleným světlem. Dobře zvládá i umístění v polostínu a dokonce i ve stínu.

Zalévání: mezi zálivkami je třeba nechat vrchní vrstvu substrátu proschnout. Zaléváme ji přibližně jednou týdně, v létě můžeme častěji, v zimě naopak zálivku omezíme. Dáváme pozor, aby nikdy nestála ve vodě.

Vlhkost: vyšší vzdušnou vlhkost má monstera velmi ráda, ale obejde se i bez ní. Může být umístěna v blízkosti zvlhčovače vzduchu, ale postačí její listy příležitostně rosit rozprašovačem.

Náročnost: nízká, vhodná pro začátečníky i pro zkušenější pěstitele.

Substrát a přesazování: přesazujeme ji na jaře každý 1 – 2 roky do nového květináče, který má přibližně o jeden až dva centimetry větší průměr než ten původní. Vhodný je substrát na pokojové rostliny.

Hnojení: od jara do podzimu pravidelně aplikujeme hnojivo pro zelené pokojové rostliny.

Pokud vás tato rostlinka zaujala, více rad ohledně jejího pěstování společně s různými zajímavostmi se dočtete v článku Monstery v našem Rostlinném průvodci.

Každá rostlinka je jedinečný kus a vybarvení listů se může lišit od ilustrační fotografie.

Další informace

Botanický název: Monstera deliciosa ‘Thai constellation’
Jiné názvy: Panašovaná monstera, Panašovaná monstera skvělá, Panašovaná monstera skvostná, Thai constellation Monstera, Monstera Thai constellation, Monstera Thai
Bezpečná pro domácí mazlíčky a děti: Ne, požití částí rostliny může způsobit zažívací potíže.
Průměr květináče: Ø 17 cm

Rostlinu dodáváme zasazenou v plastovém květináči. Z naší nabídky si k ní můžete vybrat vhodný dekorační květináč .

Průměr květináče

10,5 cm

Umístění

Vlastnosti

,

Způsoby doručení

Kurýr na adresu, Osobní odběr v Bratislavě, Zásilkovna

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Show only reviews in Čeština (0)

Buďte první, kdo ohodnotí „Monstera deliciosa ‘Thai constellation’“

monstera deliciosa thai constellation
Monstera deliciosa ‘Thai constellation’
2 239 2 989  Vybrat možnosti