Voono – Henna Chestnut 100 g

Kaštanová hnědá přírodní barva na vlasy Henna Chestnut je vhodně namíchaná směs přírodní henny na vlasy s tmavými tóny indiga a dalšími bylinkami. Tato přírodní barva v sobě spojuje blahodárné účinky indické henny se šetrným nabarvením vlasů do odstínů čokoládové hnědé barvy.

přírodní barva na vlasy

regeneruje, vyživuje a posiluje vlasy

vhodná pro všechny odstíny vlasů

překryje i šediny

má jednoduchou aplikaci

Přírodní barva je vhodná i pro vegany.

259 

Zakúpením získate 1 295 vernostných lístkov!

Možnosti dopravy

 

Hnědá přírodní barva na vlasy Henna Chestnut značky Voono

Přírodní barvy na vlasy značky Voono obsahují pouze účinné přírodní složky , které Vašim vlasům i pokožce hlavy zajistí důkladnou péči. Voono henna díky svému čistě přírodnímu složení využívá všech profitů bylinek, nezasahuje do vnitřní struktury vlasu, posiluje jeho stavbu, zvětšuje objem a celistvě regeneruje . Tato přírodní barva na vlasy má blahodárný vliv na pokožku hlavy, eliminuje nadměrné mazání vlasů, zabraňuje tvorbě lupů a jiných chorob pokožky hlavy.

Přírodní barvy Voono fungují na šetrném principu obalení vlasu vybranou barvou, uvnitř vlasu se zachovává jeho přirozený pigment a barva tak vlasy nezatěžuje .

100% přírodní barvy značky Voono vlasy obalují a vytvářejí kolem nich barevný ochranný film. Při používání henny je tedy nutné mít na paměti, že finální výsledek barvení závisí na Vašem původním odstínu vlasů .

Optimálního výsledku při barvení vlasů dosáhnete díky dodržení pokynů k použití rostlinných barev na vlasy uvedených níže.

Upozornění: Pro kvalitní a trvalé zabarvení vlasů doporučujeme před nanesením henny na celou plochu vlasů otestovat daný odstín na jednom pramínku. Také doporučujeme provést kožní test na možnou reakci pokožky s indigem. Před použitím čisté henny a přírodních barev na bázi henny se nedoporučuje používat šampony, tužidla a spreje se silikony, které zabraňují proniknutí přírodních pigmentů do struktury vlasu.
Mezi chemickým barvením a aplikací henny doporučujeme dodržovat minimální rozestup 4 týdny .

Na jakou barvu vám chytne?

Přírodní barvy nedokážou zasvětlovat vlasy, jen je nabarví v závislosti na pigmentaci Vašich vlasů. Platí pravidlo, že čím jsou původní vlasy tmavší, tím tmavší bude barevný efekt přírodní barvy.

Přírodní barvy také mají tu vlastnost, že nechytají u každého stejně.

Mýty o přírodních barvách s hennou

Může mi chytit barva do zelena?

Barva obsahující hennu může chytit do zelena v případě, že zreaguje s chemickými barvami, které byly dříve aplikovány na vlasy. Proto doporučujeme mezi chemickým barvením a aplikací henny dodržovat minimální rozestup 4 týdny . Pokud máte světlé vlasy, u vybraných odstínů doporučujeme aplikovat přírodní barvu postupem dvoufázového barvení, který je popsán v části použití.

Nemůžu na chemicky barvené vlasy už použít hennu?

Henna se může použít také na chemicky barvené vlasy. Po barvení chemickými barvami však doporučujeme dodržet minimálně 4 týdny před aplikací henny. Je to z důvodu, aby henna dokázala předat vlasu barevný pigment a blahodárné účinky.

Je přírodní barva permanentní barva nebo se vymývá?

Přírodní hnědá barva se postupně mírně vymývá a tedy odstín se může do týdnů mírně zesvětlit. Pokud se pravidelně barvíte hennou, tak vám barva vydrží déle a stačí už jen dobarvovat odrosty. Jednou za tři měsíce nabarvěte celou délku vlasů.

Použití

K barvení vlasů přírodní barvou budete potřebovat:

 • přírodní barvu na vlasy Voono
 • vodu nebo černý čaj teploty 50 °C
 • teploměr pro měření teploty přírodní barvy
 • misku
 • štětec pro snadné míchání a nanášení barvy
 • alobal, igelit nebo potravinovou fólii pro přikrytí nabarvených vlasů
 • čepici nebo starší ručník pro udržení přírodní barvy na vlasech v teple.
 • přibalené jednorázové rukavice na ochranu pokožky rukou před zabarvením
 • starší tričko pro případ, že by se při barvení vlasů zabarvilo – skvrny se z oblečení obtížně odstraňují

Směs doporučujeme nanášet na právě umyté vlasy, které po lehkém vysušení zabalíme do ručníku a udržujeme v teple. Při mytí vlasů dbáme na použití šamponu bez silikonů – přípravky se silikony brání správné absorpci barvy. Vhodné je použít například tuhé přírodní šampony na vlasy .

 1. Pro zabarvení vlasů si připravíme do misky 50 – 100 g přírodní barvy. Množství volíme podle délky vlasů. Pro krátké vlasy stačí 50 g, u delších vlasů množství navyšujeme podle potřeby až po 100 g.
 2. Prášek zalijeme vodou nebo černým čajem teploty 50 °C a důkladně promícháme do konzistence jogurtu, tak aby v barvě nebyly hrudky a byla homogenní. Pro kontrolu správné teploty vody doporučujeme použít teploměr .
 3. Barvící pastu na vlasy nanášíme teplou, ne však horkou – mohla by kůži popálit. V případě, že s barvením rostlinnými barvami zatím nemáte zkušenost, vložte misku s barvicí směsí do teplé vodní lázně (umyvadla s teplou vodou), zabráníte tak případnému vychladnutí pasty během její aplikace na vlasy.
 4. Hennu v optimální teplotě nanášíme štětcem od kořínků ke konečkům. Potom vlasy přikryjeme igelitovou čepicí nebo fólií a ručníkem, aby mohla henna působit v teple a tak jsme dosáhli ideálních účinků.
 5. Doba působení je 45 minut až 2 hodiny. K nabarvení vlasů stačí 45 minut as delším působením bude odstín intenzivnější.
 6. Vlasy důkladně omyjeme dokud není voda zcela čirá a následně ošetříme běžně používanými přípravky na vlasy .

V případě blond, světlých vlasů a vlasů, které mají více než 30% šedin, doporučujeme dvoufázové barvení :

 1. fáze : Aplikujeme odstín Henna Copper podle výše uvedeného postupu na 30 – 45 minut a vymyjeme.

Před zahájením druhé fáze počkáme 30 – 60 minut.

 1. fáze : Aplikujeme odstín Henna Chestnut podle výše uvedeného postupu na 45 minut – 2 hodiny a vymyjeme.

Před první aplikací přírodní barvy si také můžete prohlédnout videonávody jak namíchat barvu na vlasy, jak ji aplikovat či jak postupovat v případě překrytí šedin.

Balení : Papírová krabička s kapsou barvy, jednorázovými rukavicemi a příbalovým letákem uvnitř.

Hmotnost čokoládové hnědé přírodní barvy na vlasy Henna Chestnut je 100 g .

Složení hnědé přírodní barvy na vlasy Henna Chestnut

Henna lawsonia ,Indigofera Tinctoria, Phyllanthus Emblica, Terminalia Chebula, Acacia Concinna, Bacopa Monnieri, Eclipta Prostrata,Terminalia Bellerica

Značka

Voono

Odstíny

Hnědé

Způsoby doručení

Kurýr na adresu, Osobní odběr v Bratislavě, Zásilkovna

voono henna na vlasy kaštan hnědá gastanova přírodní barva na vlasy
Voono – Henna Chestnut 100 g
Zakúpením získate 1 295 vernostných lístkov!